خبر

 • تک بورد - ویژگی مجوزهای تنظیم مجدد خودکار اندروید 11 به نسخه های قدیمی تر اندروید می آید

  ویژگی مجوزهای تنظیم مجدد خودکار اندروید 11 به نسخه های قدیمی تر اندروید می آید
  5 روز و 8 ساعت قبل

  چرا اهمیت دارد: برای برنامه های روزانه قابل درک است که به اطلاعات حساس تلفن شما مانند مکان ، میکروفون یا دوربین دسترسی داشته باشند. با این حال ، برنامه های نادر/بدون استفاده با دسترسی دائمی به این اطلاعات می توانند به حریم خصوصی تبدیل شوند. به همین دلیل است که گوگل از ویژگی های لغو خودکار مجوزها در Android 11 استفاده می کند که مجوزهای برنامه هایی را که مدتی است راه اندازی نشده اند بازنشانی می کند.

  از جمله چندین ویژگی متمرکز بر حفظ حریم خصوصی که در اندروید 11 معرفی شده بود ، توانایی سیستم عامل برای بازنشانی مجوز برنامه هایی بود که مدتی مورد استفاده قرار نگرفته بود. فرض این بود که ممکن است یک کاربر برنامه ای را نصب کرده باشد ، به آن دسترسی به سخت افزارهای حساس مانند دوربین یا فضای ذخیره سازی را داده باشد و یک یا دو بار آن را راه اندازی کرده و قبل از ماه ها در کشوی برنامه بدون استفاده قرار دهد.

  برای بهبود حریم خصوصی ، اندروید 11 چنین برنامه هایی را شناسایی کرده و مجوزهای آنها را لغو می کند به طوری که هنگام راه اندازی مجدد رضایت کاربر مورد نیاز است. تا کنون ، این ویژگی منحصر به دستگاههای Android 11 بود ، اما به زودی از طریق به روز رسانی خدمات Google Play در اختیار میلیاردها تلفن قدیمی قرار می گیرد.

  table.article-table td، table.article-table th {padding : به ارث می برند؛ text-align: center؛ بالشتک: 10 پیکسل 20 پیکسل ؛ ارتفاع خط: 1.5 ؛ } رفتار فعلی رفتار جدید مجوزها به طور خودکار در Android 11 (سطح API 30) و دستگاه های بالاتر بازنشانی می شوند.

  مجوزها به طور خودکار در دستگاههای زیر بازنشانی می شوند: دستگاههایی با خدمات Google Play که نسخه ای بین Android 6.0 (سطح API 23) و Android 10 (سطح API 29) را شامل می شوند. همه دستگاه هایی که از Android 11 (سطح API 30) و دستگاه های بالاتر استفاده می کنند.

  مجوزها به طور پیش فرض برای برنامه هایی که Android 11 یا بالاتر را هدف قرار می دهند بازنشانی می شوند. کاربر می تواند به صورت دستی تنظیم مجدد خودکار برنامه هایی را که Android 6.0 (سطح API 23) یا بالاتر را هدف قرار می دهند فعال کند. تغییری در رفتار فعلی ایجاد نمی شود. برنامه ها می توانند از کاربر بخواهند تنظیم مجدد خودکار برنامه را غیرفعال کند. تغییری در رفتار فعلی ایجاد نمی شود.

  با درنظر گرفتن سرعت نصب OEM های اندرویدی برای بیرون راندن آخرین نسخه های سیستم عامل به گوشی های اخیر ، بدون در نظر گرفتن مواردی که کاملاً کار می کنند و به پایان عمر خود رسیده اند ، خوشحال می شویم که Google وارد عمل شده و این ویژگی حفظ حریم خصوصی را به بخش قابل توجهی از پایگاه کاربر Android.

  این شرکت خاطرنشان می کند که این ویژگی به طور پیش فرض برای برنامه هایی که Android 11 را هدف قرار می دهند (سطح API 30) فعال می شود و می تواند برای کسانی که سطوح API 23 تا 29 را هدف قرار می دهند به صورت دستی فعال شود. . همچنین ، برنامه هایی که سیاست های امنیتی شرکت را اعمال می کنند معاف هستند ، به این معنی که کاربران نهایی نمی توانند مجوزها را در چنین محیط هایی لغو کنند.

  Google برنامه ریزی تدریجی این ویژگی را از دسامبر 2021 برنامه ریزی کرده است و انتظار دارد که به آن برسد همه دستگاه های دارای نسخه Android بین 6.0 تا 10 تا سه ماهه اول 2021.

خبرهای دیگر از موبایل