خبر

 • تک بورد - ویژگی شفافیت رهگیری برنامه اپل در iOS 14 تبلیغات را به سمت اندروید سوق می دهد

  ویژگی شفافیت رهگیری برنامه اپل در iOS 14 تبلیغات را به سمت اندروید سوق می دهد
  28 روز و 15 ساعت قبل

  هنگامی که اپل تغییرات گسترده حفظ حریم خصوصی در iOS 14 را اعلام کرد ، شرکت هایی مانند فیس بوک که به تبلیغات بسیار اعتماد دارند ، از تأثیر آنها اعتراض کردند. چند ماه دیگر ، یک چیز واضح است: بیشتر کاربران iOS نمی خواهند برای اهداف تبلیغاتی در میان برنامه ها ردیابی شوند ، و همین امر تبلیغات را از سیستم عامل دور می کند.

  با انتشار iOS 14.5 در آوریل گذشته ، اپل از ویژگی شفافیت ردیابی برنامه که انتظار آن را می کشید با "برچسب های تغذیه حریم خصوصی" جدید این شرکت به ارمغان آورد ، چند ماه فرصت دارد از بین رفته است و حتی در صورت تأخیر اپل این ویژگی ، جلوه ها قابل مشاهده است و به توسعه دهندگان فرصت می دهد تا آن را در برنامه های خود پیاده سازی کنند.

  در ماه مه ، شرکت تجزیه و تحلیل برنامه Flurry گزارش داد که تقریباً تمام کاربرانی که iPhone یا iPad به iOS 14.5 در عرض چند هفته از انتشار - به طور دقیق 96 درصد - ردیابی درون برنامه ای را در آن دستگاه ها فعال نمی کند. در پایان همان ماه ، تبلیغ کنندگان شروع به تغییر هزینه های خود به سمت Android کردند.

  https://techbord.com Apple ویژگی شفافیت ردیابی برنامه در iOS 14 ، تبلیغ کنندگان را به سمت اندروید سوق می دهد

  گزارش جدید وال استریت ژورنال می گوید این روند حتی قوی تر است ، تا جایی که قیمت تبلیغات تلفن همراه هدایت می شود در iOS کاربران کاهش یافته است ، در حالی که قیمت تبلیغات برای تبلیغاتی که قصد دارد کاربران Android را هدف قرار دهد افزایش یافته است. "شرکت اندازه گیری آگهی Branch Metrics خاطر نشان می کند که کمتر از یک سوم کاربران iOS که تاکنون به iOS 14.5 ارتقا یافته اند ، به برنامه ها اجازه داده اند آنها را در سایر موارد ردیابی کنند. برنامه ها از 22 ژوئن ، بیش از 70 درصد از دستگاه های iOS به iOS 14.5 یا iOS 14.5.1 ارتقا یافته اند.

  این افزایش نسبت به تعداد نسبتاً کوچک 4 درصدی است که توسط Flurry در ماه مه مشاهده شده است ، اما همچنین نشان می دهد که اکثر کاربران iOS به حریم خصوصی توجه دارند و دوست ندارند برای ردیابی تبلیغات در بین برنامه ها انگشت نگاری شوند. یک شرکت اندازه گیری آگهی متفاوت به نام Tenjin دریافت که در نتیجه ، هزینه تبلیغات در iOS برای ماه ژوئن یک سوم کاهش می یابد ، در حالی که هزینه تبلیغات در Android نسبت به مدت مشابه 10 درصد افزایش یافته است.

  آژانس تبلیغات دیجیتال Tinuiti نیز روند مشابهی را مشاهده کرد ، با مشتریان فیس بوک خود که هزینه های خود را برای تبلیغات در Android افزایش می دهند ، در حالی که رشد سالانه خود را در هزینه تبلیغات برای iOS از 42 درصد در ماه مه به 25 درصد در ماه ژوئن کاهش می دهد. این نباید تعجب آور باشد ، زیرا فیس بوک اولین کسی بود که نسبت به "adpocalypse" قریب الوقوع هشدار داد

  https://techbord.com ویژگی شفافیت ردیابی برنامه اپل در iOS 14 تبلیغات را به سمت اندروید سوق می دهد

  یکی از دلایل اصلی تبلیغ کنندگان برای کاهش هزینه های تبلیغات در سیستم عامل اپل این است که آنها "" بسیاری از داده های جزئی را که تبلیغات تلفن همراه در دستگاه های iOS را م effectiveثر ساخته و قیمت های آنها را توجیه می کردند ، از دست دادند. "از سوی دیگر ، قیمت آگهی های Android با ارزش تر شد و قیمت آنها اکنون 30 درصد بالاتر از iOS است تبلیغات.

  برخی از اینها تصور می کنند که هدف اپل در اینجا این است که توسعه دهندگان را به استفاده از خریدهای درون برنامه ای و اشتراک ها برای جبران درآمد از دست رفته تبلیغات سوق دهد ، که به نوبه خود می تواند به نفع خط اصلی شرکت به لطف هزینه های App Store. به نظر می رسد اپل در مورد این حریم خصوصی کاملا جدی است ، زیرا تلاش های شرکت هایی مانند ByteDance ، Tencent و Baidu برای دور زدن تغییرات حریم خصوصی در iOS 14 برای کاربران چینی مسدود شده است.

خبرهای دیگر از موبایل