خبر

 • تک بورد - وزارت دفاع لیتوانی به مصرف کنندگان توصیه می کند گوشی های چینی خود را بیرون بیندازند

  وزارت دفاع لیتوانی به مصرف کنندگان توصیه می کند گوشی های چینی خود را بیرون بیندازند
  1 روز و 5 ساعت قبل

  دولت آمریکا تنها نهاد رهبری نیست که نگران سقوط تلفن های چینی به دست شهروندانش است. وزارت دفاع لیتوانی به مصرف کنندگان توصیه کرد از خرید هرگونه دستگاه تلفن همراه چینی در این هفته خودداری کنند - و وسایلی را که در اولین فرصت دارند دور بریزند.

  این توصیه ها ناشی از نگرانی برای حفظ حریم خصوصی یا ردیابی چینی نیست ، همانطور که در اینجا در ایالات متحده اتفاق افتاد. در عوض ، لیتوانی بیشتر نگران فناوری سانسور داخلی است که گفته می شود با تلفن هایی فروخته می شود که توسط برخی از سازندگان تلفن چین مستقر در چین ، مانند شیائومی ، فروخته می شود. ظاهراً تلفن های مورد بحث می توانند عباراتی مانند "تبت رایگان " و "زنده باد استقلال تایوان " را "شناسایی و سانسور" کنند.

  این عبارات به مسائل مربوط به دکمه داغ در چین ، که به دلیل کنترل اقتدارگرا بر آزادی بیان شهروندانش شهرت دارد. مباحثی مانند آزادی و دموکراسی در کشور هیچ مورد مهمی نیست و هر گونه تلاش برای بحث علنی در آنها اغلب با پیامدهای سریع ، هر چند نه همیشه شدید مواجه می شود. حداقل ، هرگونه پیام پرچم گذاری شده در بسیاری از شبکه های اجتماعی و تابلوهای پیام محبوب چینی حذف یا مسدود می شود.

  https://techbord.com وزارت دفاع لیتوانی به مصرف کنندگان توصیه می کند گوشی های چینی خود را بیرون بیندازند

  فناوری سانسور لیتوانی در گوشی شیائومی Mi 10T 5G وجود دارد. همانطور که رویترز گزارش می دهد ، برای مشتریان اتحادیه اروپا خاموش است ، اما ظاهراً می تواند در هر زمان "از راه دور " روشن شود. هر چند شاید بعید باشد که چنین سناریویی در آینده نزدیک رخ دهد. شهروندان مستقر در اتحادیه اروپا (و در واقع هر کسی خارج از چین) احتمالاً بسیار سریع چنین سانسور فعلی را تشخیص داده و شیائومی را برای این کار فراخوانده است. به نظر می رسد دستگاه های مورد بحث به اندازه کافی نگران کننده باشند تا لیتوانی علیه آنها مبارزه کند. به طور واضح ، به نظر نمی رسد که این کشور به طور فعال استفاده از دستگاه های شیائومی یا در واقع هر گونه تلفن چینی را ممنوع یا محدود می کند. این گزارش بیش از هر چیز یک هشدار به نظر می رسد ، و ما نمی توانیم با آن بحث کنیم - همیشه بهتر است مصرف کنندگان در مورد توانایی دستگاه های خود ، چه خوب و چه بد مطلع شوند.

  اعتبار سربرگ: Robson90

خبرهای دیگر از موبایل