خبر

 • تک بورد - هواوی شروع به شارژ تولیدکنندگان رقیب تلفن برای استفاده از اختراع ثبت شده 5G خود خواهد کرد

  هواوی شروع به شارژ تولیدکنندگان رقیب تلفن برای استفاده از اختراع ثبت شده 5G خود خواهد کرد
  27 روز و 8 ساعت قبل

  گوشه های برش دار: اگر در فهرست موجودیت های ایالات متحده قرار نگیرد ، Huawei ممکن است نتواند به اندازه تلفن های خود بفروشد ، اما این شرکت قصد دارد از مجموعه گسترده اختراعات 5G خود سود ببرد. این شرکت همچنین برای توافق نامه های صدور مجوز با غول های فناوری آمریکایی آزاد است ، اگرچه این گزینه بعید به نظر می رسد.

  هوآوی در سال 2019 به دلیل افزایش تنش های تجاری با چین تحت تأثیر تحریم های ایالات متحده قرار گرفت ، اما این تأثیر فوری بر رشد این شرکت نداشت. یک سال بعد ، Huawei موفق شد به طور خلاصه در تعداد محموله های تلفن هوشمند در سراسر جهان از سامسونگ پیشی بگیرد ، اما فقط به دلیل بهبود اقتصادی نسبتاً سریع چین پس از قفل های مربوط به همه گیری.

  این شرکت چینی بیشتر محصولات اولیه را کاهش داد این ضربه تا حدی بود که دسترسی به چندین تامین کننده اصلی سخت افزار و نرم افزار از جمله TSMC و Google را از دست داد.

  اما پس از سوزاندن بیشتر انبارهای تراشه های آمریکایی و از دست دادن برخی قراردادهای سودآور استقرار 5G ، مجبور شده است یکی از مارک های فرعی خود را واگذار کند ، یک کلون موقت از سیستم عامل Android Google ایجاد کند و حتی جریان های درآمد جایگزینی مانند پرورش خوک با هوش مصنوعی را بررسی کند.

  https://techbord.com Huawei شارژ سازندگان تلفن های رقیب را برای استفاده از اختراع ثبت شده 5G خود شروع می کند

  مطابق با گزارش بلومبرگ ، هواوی به دنبال جبران تمام درآمد از دست رفته و سپس برخی از آنها است. این شرکت چینی بزرگترین سبد ثبت اختراعات 5G جهان (3،007) را در اختیار دارد ، به همین دلیل تصمیم گرفته است شارژ شرکت هایی مانند اپل و سامسونگ را برای استفاده در محصولات تلفن همراه آغاز کند.

  جیسون دینگ ، منجر به بخش حقوق IP IP هوآوی می شود ، در طی یک کنفرانس در دفتر مرکزی شرکت شنژن توضیح داد که Huawei نرخ حق امتیاز معقول را به عنوان یک درصد از قیمت فروش یک گوشی دریافت می کند ، اما همچنین با 16 یوان (حدود 2.5 دلار) محدود می شود ) ، که کمتر از آن است که سایر دارندگان حق ثبت اختراع مانند کوالکام ، نوکیا و اریکسون برای هر دستگاه هزینه می گیرند.

  Huawei تخمین می زند که درآمد حاصل از هزینه های صدور مجوز ثبت اختراع بین سال های 2019 و 2021 بین 1.2 تا 1.3 دلار باشد میلیارد دلار ، اگرچه تجزیه و تحلیل آنچه در فناوری های تحت پوشش این اختراع ثبت شده ارائه نمی دهد. این به تلاشهای تحقیق و توسعه هواوی برمی گردد ، برخی از آنها به نسل بعدی شبکه های تلفن همراه متمرکز شده اند.

  باید بخوانید: همه 5G یکسان نیستند

  در همان زمان ، شرکت متقابل را دنبال می کند موافقت نامه های مجوز با اشخاص علاقه مند ، اما دینگ هیچ گونه مشخصات خاصی را بررسی نکرده است. با این حال ، او توضیح داد که تحریم های ایالات متحده نباید مانع انجام چنین مذاکراتی شود ، که با توجه به اصلاحاتی که اخیراً توسط دولت بایدن انجام شده بسیار خوشبینانه است. علاوه بر این ، دینگ معتقد است تصمیم برای گرفتن نرخ های نسبتاً پایین حق امتیاز منجر به برنده ای خواهد شد که در آن سرعت 5G به لطف "ساختار هزینه شفاف تر " برای شرکت هایی که شبکه های جدید را مستقر می کنند تسریع می شود. در این بین ، هواوی بیکار نیست - این شرکت از پشتوانه قدرتمند دولت برای ساخت کارخانه تولید تراشه در شانگهای استفاده می کند که برای اطمینان از بقای طولانی مدت آن کلیدی است. اگر برآورد اریکسون درست باشد ، تا سال 2026 کمتر از 3.5 میلیارد نفر گوشی 5G خواهند داشت ، این بدان معناست که هواوی ممکن است فقط طوفان را تحمل کند.

خبرهای دیگر از موبایل