خبر

 • تک بورد - معیارهای درز شده نشان می دهد SoC منتشر نشده سامسونگ با گرافیک Radeon با اپل A14 Bionic همراه است

  معیارهای درز شده نشان می دهد SoC منتشر نشده سامسونگ با گرافیک Radeon با اپل A14 Bionic همراه است
  23 روز و 7 ساعت قبل

  چیزی که باید منتظر آن بود: این واقعیت که A14 Bionic اپل فقط نسبت به A13 پیشرفت های ناچیزی در عملکرد داشته است ، عده ای را به این باور رسانده است که جنگ مشخصات گوشی های هوشمند به پایان رسیده است. با این حال ، همکاری سامسونگ با AMD ممکن است به زودی یک چیپست موبایل به ارمغان بیاورد که تاج عملکرد موبایل را برای اولین بار در سالهای گذشته به چالش می کشد.

  هنگامی که سامسونگ پلتفرم تلفن همراه Exynos 2100 را معرفی کرد ، تعدادی از پیشرفت ها را ترسیم کرد که آن را قابل رقابت با SoC جدید و محبوب در شهر می کند - Qualcomm Snapdragon 888. با این حال ، این به دلیل وجود تراشه جدید Exynos و Snapdragon 888 از نظر طراحی CPU شباهت های زیادی دارد و غول کره جنوبی تحت فشار عمومی زیادی قرار گرفته است تا بتواند چیپست بهتری برای خود ارائه دهد یا این ایده را از گوشی های پرچمدار آینده حذف کند.

  معیارهای اولیه با استفاده از Galaxy S21 Ultra جدید سامسونگ نشان می دهد که هنوز شکاف عملکردی بین دو تراشه وجود دارد و بیشتر به GPU های مختلف بر می گردد ، Adreno 660 (Snapdragon) 28٪ نشان می دهد از Mali-G78 MP14 (Exynos) برتری داشته باشید ، البته به قیمت گرمتر. از طرف دیگر ، Exynos 2100 از نظر پردازنده کاملاً قابل مقایسه است ، زیرا به لطف ساعتهای کمی بالاتر حتی در برخی از آزمایشات موفق به شکست Snapdragon با اختلاف اندک 4 درصدی می شود.

  این می تواند به این معنی باشد با توجه به تلاش و منابع کافی ، سامسونگ می تواند طراحی خود را به گونه ای کامل کند که حتی با SoC های سری A اپل نیز قابل رقابت باشد. و از آنجا که این امر به یکپارچه سازی یک پردازنده گرافیکی قدرتمندتر وابسته است ، آن جایی است که همکاری آن با AMD بسیار مهم خواهد شد.

  این دو شرکت از سال 2019 در سکوت بر روی یک GPU مبتنی بر RDNA کار می کنند و داده های معیار کمی که در سال 2020 از بین رفته بودند نتایج امیدوار کننده ای را در برابر طرح های Adreno در آن زمان نشان دادند.

  https: / /techbord.com معیارهای درز شده نشان می دهد SoC منتشر نشده سامسونگ با گرافیک Radeon با مشکل گرافیک Radeon اپل 's A14 Bionic

  بر اساس اطلاعات جدید ، سامسونگ در آستانه انتشار تراشه Exynos مجهز به GPU مبتنی بر RDNA ، احتمالاً قبل از پایان امسال. این مطابق با آنچه سامسونگ قبلاً در برنامه توسعه خود فاش کرده بود ، اما جالبتر این است که کسی ظاهراً توانست نمونه مهندسی SoC آینده را محک بزند.

  این شخص فقط مخصوص GPU را انجام داده است معیارها و نتایج به نظر می رسد چشمگیر است. هنگامی که با A14 Bionic اپل مقایسه می شود ، RDNA SoC تقریباً عملکرد GPU را در آزمون های عادی و دبیرستان GFXBench Aztec دو برابر می کند. علاوه بر این ، A14 Bionic 120 Fps را در آزمون GFXBench Manhattan 3.1 مدیریت می کند ، در حالی که Exynos SoC بدون نام در حدود 181 فریم در ثانیه حاصل می شود.

  این نتایج را با نمک معمولی دریافت کنید ، اما این می تواند به معنای آینده باشد تلفن های هوشمند برتر Galaxy دارای برخی از عملکردهای GPU جدی هستند که قابل رقابت با نسل بعدی A15 اپل است که گفته می شود آیفون 12S را تأمین می کند. در غیر این صورت ، بزرگترین علامت س toال مربوط به عملکرد تراشه در هر وات است که ممکن است در تراشه Exynos بدتر باشد. اگر سامسونگ و AMD بتوانند این معادله را حل کنند ، می تواند Qualcomm را در ازای پرداخت پول خود بیاورد ، در حالی که MediaTek برای پوشش کار می کند.

خبرهای دیگر از موبایل