خبر

 • تک بورد - مدیاتک به بزرگترین فروشنده چیپست گوشی های هوشمند جهان تبدیل می شود

  مدیاتک به بزرگترین فروشنده چیپست گوشی های هوشمند جهان تبدیل می شود
  20 روز و 15 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ مدیاتک با پیشی گرفتن از کوالکام به بزرگترین فروشنده تراشه گوشی های هوشمند از نظر سهم بازار تبدیل شده است. طبق گزارش اخیر ، بیش از 100 میلیون تلفن هوشمند مجهز به MediaTek در Q3 2020 به فروش رسیده است. این رقم تقریباً پنج درصد افزایش در مقایسه با فروش سال قبل را نشان می دهد.

  این اطلاعات از شرکت تحقیقاتی Counterpoint به دست آمده است ، که توضیح می دهد رشد MediaTek در مناطق مهم مانند چین و هند ، همراه با عملکرد قوی آن در قیمت 100-250 دلار ، دو دلیل اصلی موفقیت این شرکت در Q3 2020 است.

  سهم بازار مدیاتک در حال حاضر 31٪ است ، که به سختی از سهم کوالکام 29٪ جلوتر است.

  به گفته مدیر تحقیقات Counterpoint ، دلیل دیگر رشد MediaTek ممنوعیت Huawei توسط ایالات متحده است. ، دیل گای: «سهم چیپ ست های مدیاتک در شیائومی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از سه برابر افزایش یافته است. مدیاتک همچنین توانست از شکاف ایجاد شده به دلیل ممنوعیت هواوی توسط آمریکا استفاده کند. تراشه های مقرون به صرفه MediaTek ساخته شده توسط TSMC به اولین گزینه برای بسیاری از OEM ها تبدیل شد تا به سرعت خلا the عدم حضور Huawei را پر کنند. هواوی پیش از این ممنوعیت ، پیش از این نیز مقدار قابل توجهی چیپ ست خریداری کرده بود. "

   https://techbord.com MediaTek بزرگترین فروشنده چیپست اسمارت فون جهان می شود

  در همین حال ، کوالکام بزرگترین فروشنده چیپ ست 5G در دوره Q3 2020 بود ، تراشه های کوالکام 39 درصد تلفن های هوشمند 5G فروخته شده در سراسر جهان را تأمین می کند.

  بر اساس این گزارش ، تقاضا برای گوشی های 5G در Q3 2020 دو برابر شده است. انتظار می رود رشد بیشتر ، به ویژه با توجه به مجموعه 5G اپل با قابلیت آیفون 12. انتظار می رود که یک سوم از کل تلفن های هوشمندی که در Q4 2020 به بازار عرضه شده اند ، از قابلیت 5G برخوردار باشند ، بنابراین کوالکام می تواند در این سه ماه آینده موقعیت برتر را بدست آورد.

  آنکیت مالهوترا ، تحلیلگر تحقیق ، گفت: "تمرکز فوری فروشندگان چیپست 5G را برای توده ها به ارمغان بیاورد ، که در نتیجه ظرفیت های 5G مصرف کننده مانند بازی های ابری را باز می کند ، که به نوبه خود منجر به تقاضای بالاتر برای پردازنده های گرافیکی با کلاک بالاتر و پردازنده های قدرتمندتر می شود. کوالکام و مدیاتک همچنان برای کسب جایگاه برتر رقابت می کنند. "

خبرهای دیگر از موبایل