خبر

 • تک بورد - شیائومی در برابر ممنوعیت سرمایه گذاری حق تعلیق داد

  شیائومی در برابر ممنوعیت سرمایه گذاری حق تعلیق داد
  9 روز و 5 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ به شیائومی در برابر محدودیت های وزارت دفاع که سرمایه گذاری شرکت های آمریکایی را در این شرکت متوقف می کند ، تعلیق داده شده است. این غول فناوری پس از آنكه ماه گذشته دادرسی علیه خزانه داری و ادارات دفاع در دادگاه منطقه ای كلمبیا در دادگاه منطقه ای كلمبیا آغاز كرد ، حداقل در حال حاضر از محدودیت های ناشی از افزودن آن به لیست شركت های نظامی كمونیست چین (CCMC) اجتناب خواهد كرد.

  شیائومی CCMC در ژانویه تعیین شد ، یکی از اقدامات نهایی توسط دولت دونالد ترامپ. طبق قانون 1999 ، وزارت دفاع ملزم به تهیه کاتالوگ شرکتهای تحت مالکیت یا کنترل ارتش آزادیبخش مردم است. پنتاگون تاکنون 35 شرکت از جمله Huawei و Semiconductor Manufacturing Corporation International (SMIC) به این شرکت افزوده است. از آن اوراق بهادار این همچنین سرمایه گذاران آمریکایی را مجبور به واگذاری دارایی های خود در 11 نوامبر 2021 می کند.

  در ماه فوریه ، شیائومی از دولت آمریکا شکایت کرد و این ادعا را ادعا کرد که این "خلاف قانون اساسی است زیرا این شرکت از آزادی و حقوق مالکیت شیائومی محروم است بدون تشریفات قانونی ، "بدین ترتیب متمم پنجم را نقض می کنیم.

  شیائومی سومین فروشنده گوشی های هوشمند جهان در Q4 2020 بود

  قاضی منطقه رودلف کانتراس در آخر هفته با صدور دستور موقت برای محدودیت ها ، دستور موقت صادر کرد. وی گفت که پرونده آمریکا علیه شیائومی "عمیقاً ناقص" است و احتمالاً در دادخواست خود موفق خواهد شد نام خود را به عنوان یک شرکت وابسته به ارتش چینی حذف کند ، روزنامه فایننشال تایمز می نویسد.

  قاضی کنتراس گفت شیائومی در صورت عدم تسکین احتمالاً "آسیب جبران ناپذیری" را متحمل خواهد شد ، با اشاره به اینکه قیمت سهام خود از زمان تعیین CCMC تقریباً 10 درصد کاهش یافته است ، بانک ها سهام را به حالت تعلیق درآورده اند و شرکت قراردادهای جهانی را از دست داده است. وی افزود: تفاهم نامه وزارت دفاع که منجر به اضافه شدن شیائومی به این لیست شد ، در "" زمین متزلزل "ساخته شد."

  "[این تفاهم نامه] صریحاً آژانس را مشخص نمی کند منبع اختیاری حاکم بر روند تعیین CCMC ، و هنگامی که این یادداشت به زبان قانونی مربوطه استناد می کند ، زبان گزیده شده به اشتباه نقل قول می شود. این خطاها اعتماد به نفس راجع به روند تصمیم گیری آژانس را ایجاد نمی کند ، " وی گفت.

  شیائومی در لیست قرار گرفت زیرا گفته می شود تهدیدی برای امنیت ملی است. کانتراس گفت که وی "تا حدی تردید دارد که منافع جدی امنیت ملی در این کشور دخیل است."

  "با هم جمع شده ، دادگاه نتیجه می گیرد که متهمان پرونده ای را مطرح نکرده اند که منافع امنیت ملی در اینجا در معرض خطر باشد قانع کننده است ، "" او نوشت.

  شیائومی گفت که از نتیجه کار راضی است و به پرونده خود علیه وزارت دفاع ادامه خواهد داد تا نام CCMC حذف شود.

  "ما معتقدیم که قرار دادن شیائومی در لیست شرکتهای مرتبط با ارتش چین یک تصمیم خودسرانه و خودسرانه است و قاضی نیز با آن موافقت کرد. ما همچنان از دادگاه درخواست خواهیم کرد که در نهایت حکم بلا اعتبار بودن این مصوبه را برای شیائومی صادر کند ، " گفت.

خبرهای دیگر از موبایل