خبر

 • تک بورد - سناتور می گوید ، وزارت دفاع از داده های GPS خریداری شده از برنامه های تلفن همراه برای نظارت بدون ضمانت استفاده می کند

  سناتور می گوید ، وزارت دفاع از داده های GPS خریداری شده از برنامه های تلفن همراه برای نظارت بدون ضمانت استفاده می کند
  2 روز و 1 ساعت قبل

  حق مردم برای داشتن امنیت در افراد ، خانه ها ، اوراق و آثارشان در برابر جستجوها و تشنج های بی دلیل نقض نخواهد شد. و هیچ ضمانتی صادر نمی شود ، اما به دلایل احتمالی ، با حمایت سوگند یا تأیید ، و به ویژه توصیف مکان برای جستجو ، و افراد یا چیزهایی که باید ضبط شود. - متمم چهارم ، قانون اساسی ایالات متحده

  یک سناتور آمریکایی وزارت دفاع (وزارت دفاع) را متهم می کند که بدون حکم قضایی از شهروندان آمریکایی نظر سنجی می کند. طبق گفته سناتور اورگان ، ران ویدن ، آژانس اطلاعاتی دفاعی (DIA) ، شاخه ای از وزارت دفاع ، گفته می شود داده های محل تلفن های همراه را از برنامه های نصب شده بر روی تلفن های ایالات متحده برای ردیابی "مظنون به تروریست ، مهاجران غیرقانونی" و سایر تهدیدات امنیت ملی.

  "در فوریه سال 2020 ، گزارش های رسانه ای نشان داد که آژانس های دولتی ایالات متحده داده های مکانی را که از برنامه ها در تلفن های آمریکایی ها به دست می آید می خرند و این کار را بدون هیچ گونه مراحل قانونی مانند دادگاه انجام می دهند سفارش ، "ویدن در نامه ای سه صفحه ای به لوید آستین ، وزیر دفاع ، كه توسط معاون بدست آمده ، نوشت. "من سال گذشته را صرف تحقیق در مورد کارگزاران داده سایه دار و غیرقانونی که این داده ها را می فروشند و سازمان های دولتی که آنها را می خرند ، کرده ام. "

  نامه Wyden از طریق DocumentCloud

  DIA از این موضع برخوردار است که متمم چهارم فقط مربوط به داده هایی است که با اجبار ضبط می شوند. از آنجا که DIA اطلاعات را خریداری می کند ، جستجو و ضبط بی دلیل نیست ، همانطور که در قانون اساسی یا با حکم دادگاه عالی در Carpenter v. ایالات متحده تعریف شده است.

  وزارت دفاع تنها آژانس مورد استفاده از کارگزاران داده نیست برای ردیابی شهروندان ایالات متحده ویدن ادعا می کند که تحقیقات وی فعالیت های مشابهی را با سرویس درآمد داخلی ، گمرک و مرز ، و آژانس مبارزه با مواد مخدر کشف کرده است. موضع گیری در مورد آن DIA فقط سه پاسخ را ضبط کرد. به س questionsالات باقی مانده نیز پاسخ داده شد ، اما یا "اطلاعات کنترل نشده طبقه بندی نشده" یا طبقه بندی شده تلقی می شود. ویدن گفت ، سناتور وایدن از وزیر آستین می خواهد تا اطلاعات ارائه شده توسط DIA را در اختیار عموم قرار دهد.

  "اطلاعات فقط در صورتی طبقه بندی می شود که افشای غیرمجاز آن به امنیت ملی آسیب برساند." "اطلاعات ارائه شده توسط وزارت دفاع در پاسخ به س myالات من سد معبر نیست. مردم آمریكا حق دارند جواب این سالات را بدانند. بر این اساس ، من تقاضا دارم این اطلاعات را برای انتشار در اختیار عموم قرار دهید تا 15 ژوئن ، 2021. "

خبرهای دیگر از موبایل