خبر

 • تک بورد - سامسونگ تاج برترین تولیدکننده گوشی های هوشمند را پس از بازپس گیری صنعت ، پس می گیرد

  سامسونگ تاج برترین تولیدکننده گوشی های هوشمند را پس از بازپس گیری صنعت ، پس می گیرد
  26 روز و 11 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ اپل و سامسونگ به طور مداوم برای کسب عنوان "بزرگترین سازنده تلفن های هوشمند جهان" در تلاش هستند. کوپرتینو این افتخار را به خود اختصاص داده بود ، اما رقیب آن یک بار دیگر در رتبه یک بعد از یک چهارم است که بیش از یک پنجم از کل تلفن های جهانی را به خود اختصاص می دهد. .

  طبق آخرین گزارش شرکت تحلیلگر Canalys ، بیش از 347 میلیون تلفن هوشمند در سه ماهه اول سال حمل شده است. این در مقایسه با مدت مشابه سال 2020 ، 27 درصد افزایش چشمگیر داشته است.

  در اوج شیوع تابستان گذشته ، فروش تلفن های هوشمند 20٪ کاهش یافته است ، اما کاهش محدودیت های قفل شدن ، تولید واکسن و تقاضای جدید مشاهده شده است. صنعت امسال دوباره جهش کرد.

  سامسونگ با حمل 76.5 میلیون تلفن هوشمند در فاصله ژانویه تا مارس ، 22 درصد از بازار را به خود اختصاص داد. این شرکت به تازگی نشان داد که سود بخش تلفن همراه خود در طی سه ماهه 66 درصد افزایش یافته است و این امر به فروش گسترده خط Galaxy S21 کمک کرده است.

  در همین حال ، اپل پس از حمل 52.4 میلیون دستگاه آیفون و گرفتن جایگاه دوم ، در جایگاه دوم قرار گرفت. 15٪ سهم بازار. این شرکت در چین ، که درآمد آن تقریباً دو برابر شده و به 17.7 میلیارد دلار در سه ماهه اول رسیده ، دستاوردهای قابل توجهی کسب کرده است.

  https: / /techbord.com سامسونگ تاج برترین تولیدکننده گوشی های هوشمند را پس از بازپس گیری صنعت

  تیم کوک گفت:" ما به ویژه از پاسخ مشتری در چین به خانواده آیفون 12 خوشحال شدیم. "شما باید به یاد داشته باشید که چین در سه ماهه دوم سال گذشته زودتر از سایر کشورها وارد مرحله خاموش شد. بنابراین در این سه ماه تحت تأثیر بیشتری قرار گرفتند و این باید هنگام بررسی نتایج مورد توجه قرار گیرد. "

  بعد از اپل ، شیائومی بود که 49 میلیون محموله آن رکورد سه ماهه برای این شرکت بود. . محموله های Oppo با رشد 60 درصدی به 6/37 میلیون رسید و Vivo با رشد 48 درصدی سالانه به 36 میلیون رسید.

  بسیاری از شرکت ها از کاهش ثروت هواوی بهره مند شدند. این غول چینی که هنوز از تحریم های اعمال شده توسط آمریکا که مانع از تجارت با شرکت های آمریکایی می شود ، رنج می برد ، در Q1 2021 برای سه ماهه دوم متوالی شاهد کاهش درآمد خود بود و اکنون با حمل 18.6 میلیون واحد به 7 ام لیست رسیده است.

  اگرچه خبر خوبی برای صنعت بود ، اما به زودی می توانیم تأثیر کمبود تراشه جهانی را احساس کنیم. "تامین اجزای حیاتی ، مانند چیپ ست ها ، به سرعت به یک نگرانی عمده تبدیل شده است و مانع از ارسال تلفن های هوشمند در سه ماهه آینده خواهد شد. و این مارک های جهانی را به سمت تجدید نظر در استراتژی های منطقه ای سوق می دهد. "، مدیر تحقیق Canalys ، بن استنتون گفت.

  " به عنوان مثال ، برخی از مارک ها ، در میان موج جدید COVID-19 ، حمل و نقل دستگاه ها را در هند اولویت بندی نکرده اند ، و در عوض تلاش خود را برای بهبود بخشیدن مناطق مانند اروپا متمرکز می کنند. و گرچه این کمبودها همچنان ادامه دارد ، اما به شرکتهای بزرگتر یک مزیت منحصر به فرد خواهد داد ، زیرا مارکهای جهانی قدرت بیشتری برای مذاکره در مورد تخصیص دارند. این فشار بیشتری به مارک های کوچکتر وارد می کند و می تواند بسیاری را مجبور کند تا ال جی را از در بیرون دنبال کنند. "

خبرهای دیگر از موبایل