خبر

 • تک بورد - درآمد هواوی برای سه ماهه دوم متوالی به دلیل گاز گرفتن تحریم ها کاهش می یابد

  درآمد هواوی برای سه ماهه دوم متوالی به دلیل گاز گرفتن تحریم ها کاهش می یابد
  27 روز و 10 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ هواوی پس از اولین کاهش درآمد سه ماهه در Q4 2020 ، شاهد کاهش آمار فروش خود برای سه ماهه دوم متوالی به دلیل تحریم های ایالات متحده است. این غول چینی گفت درآمد پس از فروش مارک تلفن آنر آن در ماه نوامبر کاهش یافت ، اما خبرهای خوبی نیز وجود دارد: سودآوری 3.8 درصد افزایش یافت و به 11.1 درصد رسید.

  دو سال است که دونالد ترامپ هواوی و 70 شرکت وابسته را به لیست موجودیت دفتر صنعت و امنیت (BIS) اضافه کرده است ، به این معنی که شرکت های آمریکایی دیگر نمی توانند بدون مجوز با این شرکت ها تجارت کنند. نتیجه این است که برنامه ها و سرویس های گوگل دیگر در محصولات جدید این غول چینی ظاهر نمی شوند و این باعث می شود کمتر مورد توجه مصرف کنندگان غربی قرار بگیرند.

  هوآوی از مدت ها قبل در چین و سایر بازارها به طرز باورنکردنی محبوبیتی داشته است که به کاهش تحریم ها کمک کرده است. حداقل در ابتدا اثرات خود را در خط اصلی آن نشان می دهد. اما سه ماهه پایانی سال گذشته برای اولین بار در تاریخ شرکت با کاهش درآمد هواوی - 11٪ مواجه شد.

  وضعیت در سه ماهه اول امسال بهبود نیافته است. فروش هواوی با 17 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 23 میلیارد دلار رسید ، هرچند حاشیه سود آن با درآمد خالص 2.61 میلیارد دلار ، نتیجه هزینه مجوز ثبت اختراع 600 میلیون دلاری و تمرینات کاهش هزینه ، 11 درصد افزایش یافت.

  "اریک ژو" رئیس دوره گرد گفت: "2021 یک سال چالش برانگیز برای Huawei باقی مانده است ، اما همچنین شروع یک استراتژی روشن برای آینده شرکت است." "Huawei همچنان به نوآوری در فن آوری و سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه برای اطمینان از تداوم عرضه تحت تحریم ها ادامه خواهد داد." زمان. وی به کارگران هشدار داد که در صورت ورود یکی از مشاغل هوآوی به بازار سرمایه ، جعل حساب ممکن است به یک مشکل قانونی تبدیل شود.

  سال گذشته یکی از چالش برانگیزترین مواردی بود که هواوی تاکنون با آن روبرو شده است . با توجه به اینکه دولت بایدن هیچ نشانه ای از کاهش محدودیت های اعمال شده توسط ترامپ نشان نمی دهد ، بعید به نظر می رسد به زودی ثروت آن بهبود یابد. به همین ترتیب ، این شرکت منابع درآمد خود را گسترش داده است ، از جمله ایجاد فناوری برای مراقبت های بهداشتی ، استخراج زغال سنگ و حتی پرورش خوک. شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه این خودرو ممکن است وارد صنعت خودروهای خودران نیز شود.

خبرهای دیگر از موبایل