خبر

 • تک بورد - برنامه Squid Game که هزاران بار بارگیری شده بود ، در واقع مبدل بدافزار Joker بود

  برنامه Squid Game که هزاران بار بارگیری شده بود ، در واقع مبدل بدافزار Joker بود
  18 روز و 11 ساعت قبل

  Squid Game اینترنت را به آتش کشیده است. با اعتراض Netflix بر روی زبان همه ، مردم برای بارگیری همه چیز و هر چیزی که مربوط به نمایش کره ای است ، عجله می کنند ، از جمله برنامه تصویر زمینه از فروشگاه Play که مملو از بدافزار بود.

  هیچ برنامه رسمی Squid Games وجود ندارد - البته بدون احتساب Netflix - اما لوکاس استفانکو ، محقق بدافزار اندرویدی ESET ، توییت کرد که بیش از 200 برنامه مربوط به مجموعه های ذکر شده در فروشگاه Play وجود دارد ، و حداقل یکی از آنها یک نرم افزار مخرب دیگر بود که از ضمانت های گوگل گذشت.

  بیش از 200 برنامه مرتبط با #SquidGame در Google Play موجود است به نظر می رسد فرصتی عالی برای کسب درآمد از تبلیغات درون برنامه ای از یکی از محبوب ترین برنامه های تلویزیونی بدون بازی رسمی. بیشترین تعداد بارگیری شده در 10 روز به 1 میلیون نصب رسید. بازی آن چندان خوب اجرا نمی شود pic.twitter.com/gCOYXXaVHY

  - لوکاس استفانکو (LukasStefanko) 19 اکتبر 2021

  Forbes گزارش می دهد که یک محقق امنیتی Android با استفاده از دستهReBensk کاغذ دیواری بازی Squid را کشف کرده است برنامه بعداً توسط استفانکو مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و هر دو به این نتیجه رسیدند که نام تجاری بدافزار Joker است.

  قبلاً بارها جوکر را در فروشگاه Play دیده بودیم. این شرکت می تواند با شبیه سازی مراحل ثبت نام ، قربانیان خود را در خدمات اشتراک حق بیمه امضا کند. همچنین می تواند پیام های SMS ، لیست مخاطبین و اطلاعات دستگاه را سرقت کند. در سال 2019 ، در 24 برنامه که بیش از 472،000 بارگیری داشتند ، شناسایی شد و سال گذشته 64 نوع جدید در ویترین فروشگاه Google ظاهر شد.

  نوع جوکر در این مورد قربانیان را با تقلب در تبلیغات هدف قرار داد و آنها را تا گران قیمت امضا کرد. خدمات پیامکی بدون اطلاع آنها. خبر خوب این است که Google برنامه را شناسایی کرده و آن را از فروشگاه حذف کرده است ، اما قبل از بارگیری حداقل 5000 بار.

  https://techbord.com برنامه Squid Game بارگیری شده هزاران بار واقعاً بدافزار Joker در لباس مبدل بود

  همیشه بهتر است از برنامه های غیررسمی که از چیزی استفاده می کنند که ناگهان محبوب شده است ، مراقب باشیم. ، بازی ، فیلم یا نمایش تلویزیونی باشد. "نسخه موبایلی" Cyberpunk 2077 چندی بعد از راه اندازی بازی وارد نشد که معلوم شد باج افزار است.

  استفانکو خاطرنشان کرد که سایر برنامه های بازی Squid Game که وی بررسی کرده است عاری از بدافزار هستند ، هرچند دارای تبلیغات خوش خیم بود اما همیشه ارزش بررسی نظرات را دارد تا مطمئن شوید آنچه در حال بارگیری هستید در سطح باشد.

خبرهای دیگر از موبایل