خبر

 • تک بورد - بدافزار Joker شناسایی شده در برنامه فروشگاه Google Play 500000 بار دانلود شده است

  بدافزار Joker شناسایی شده در برنامه فروشگاه Google Play 500000 بار دانلود شده است


  1 ماه قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ Joker یکی از رایج‌ترین بدافزارهایی است که در فروشگاه اندروید ظاهر می‌شود، و به تازگی در برنامه دیگری پنهان شده است، برنامه‌ای که 500000 بار دانلود شده است. مانند سایر Fleeceware، کاربران را بدون اطلاع آن‌ها در خدمات ممتاز ثبت نام کرد.

  محققان امنیت سایبری در پرادئو به‌طور مرتب مقاله‌ای را به‌روزرسانی می‌کنند که برنامه‌های تلفن همراه موجود در فروشگاه Google Play آلوده به بدافزار Joker را شناسایی می‌کند. آخرین ورودی، که دیروز منتشر شد، برنامه ای به نام پیام رنگی را برجسته کرد.

  پیام رنگی ظاهراً برنامه ای بود که به افراد اجازه می داد پیام های SMS پیش فرض خود را شخصی سازی کنند. این برنامه توسط 500000 کاربر ناآگاه اندروید دانلود شد که احتمالاً بعد از دیر شدن به هدف واقعی آن پی بردند.

  هدف اصلی جوکر این است که قربانیان را به طور مخفیانه در سرویس های ممتاز مشترک کند. این کار را با شبیه سازی کلیک ها و رهگیری پیامک ها انجام می دهد. همچنین می تواند محتوای پیام اس ام اس، لیست مخاطبین و اطلاعات دستگاه را بدزدد

  Pradeo می نویسد که تشخیص Joker ممکن است دشوار باشد زیرا از کد بسیار کمی استفاده می کند و آن را کاملاً پنهان می کند. برنامه Color Message به سختی حذف می شود زیرا می تواند نماد خود را پس از نصب پنهان کند.

  همانند بسیاری از برنامه هایی که بدافزار را پنهان می کنند، نظرات منفی کاربران در مورد Play Store نشانه خوبی از اشتباه بودن چیزی بود. همچنین یک نظر در صفحه شرایط و ضوابط برنامه از سوی کاربر وجود دارد که نحوه لغو اشتراک را می‌پرسد.

  Google اکنون پیام رنگی را حذف کرده است و به کسانی که آن را دانلود کرده‌اند توصیه می‌شود فوراً برنامه را حذف نصب کنند.

  >

  جوکر در طول سال‌ها راه خود را به صدها برنامه Play Store رسانده است، آخرین نمونه آن در ماه اکتبر بود که یک برنامه تقلبی Squid Game که هزاران بار دانلود شده بود حاوی بدافزار بود.

  < p>h/t: ZDNet


  تگ ها:

  بدافزار , joker , شناسایی , برنامه , فروشگاه , google , play , 500000 , دانلود


  v 11
خبرهای دیگر از موبایل