خبر

 • تک بورد - بدافزار جدید تروجان Android بیش از 10 میلیون دستگاه Android را آلوده کرده است

  بدافزار جدید تروجان Android بیش از 10 میلیون دستگاه Android را آلوده کرده است
  19 روز و 4 ساعت قبل

  گوگل سالهاست که تلاش می کند برنامه های مخرب را از Play Store دور نگه دارد اما موفقیت آن محدود است. این شرکت دائما در حال حذف این برنامه ها است و آخرین دور حذف شامل 200 برنامه در چندین گروه مختلف است که برای انتشار بدافزار GriftHorse به بیش از 10 میلیون قربانی استفاده شده است.

  اپل از دیر باز در بخش امنیت iOS تنبل شده است ، علیرغم ریختن سوخت در بحث داغ iOS و Android با ادعای اینکه سیستم عامل تلفن همراه اخیراً 47 برابر بیشتر بد افزار دارد باز بودن برای بارگذاری جانبی برنامه ها با این اوصاف ، دشوار است که با این واقعیت مخالف باشیم که اندروید برای توسعه دهندگان بدافزار جذابیت بیشتری دارد ، زیرا هر فرصتی برای آن پیش می آید.

   https://techbord.com تروجان جدید Android بیش از 10 میلیون دستگاه Android را آلوده کرده است

  تصویر: نقشه حرارتی بیش از 10 میلیون قربانی

  < p> به گفته محققان Zimperium zLabs (از طریق TheRecord) ، یک تروجان جدید Android به نام GriftHorse در حداقل 200 برنامه مخرب که در فروشگاه Google Play و همچنین برخی از فروشگاه های برنامه های شخص ثالث تأیید شده اند ، جاسازی شده است. تا به امروز ، اپراتورهای بدافزار موفق شده اند بیش از 10 میلیون دستگاه Android از بیش از 70 کشور را آلوده کرده و ده ها میلیون دلار از قربانیان آنها سرقت کنند.

  محققان در گزارش خود توضیح دادند که کمپین GriftHorse حداقل از نوامبر 2020 و تا آوریل 2021 فعال است. هنگامی که کاربر هر یک از برنامه های مخرب را نصب می کند ، GriftHorse تعداد زیادی اعلان و پنجره ایجاد می کند که افراد را با تخفیف های ویژه یا جوایز مختلف جذب می کند. افرادی که روی این موارد ضربه می زنند به صفحه ای وب هدایت می شوند که از آنها خواسته می شود شماره تلفن خود را برای دسترسی به تبلیغات تأیید کنند.

   https://techbord.com بدافزار تروجان جدید Android بیش از 10 میلیون دستگاه Android را آلوده کرده است

  در حقیقت ، قربانیان GriftHorse مشترک خدمات پیام کوتاه ممتازی می شوند که هزینه آنها بیش از 35 دلار در ماه تخمین زده می شود که اپراتورهای GriftHorse با استفاده از این طرح ماهیانه 1.5 تا 4 میلیون دلار درآمد داشته اند و اگر قربانیان خود را متوقف نکنند ، احتمالاً اولین قربانیان آنها بیش از 230 دلار از دست داده اند.

  < p> محققان Zimperium Aazim Yaswant و Nipun Gupta خاطرنشان می کنند که این یک کمپین بدافزار پیچیده بود که در آن اپراتورها از کد با کیفیت و طیف گسترده ای از وب سایت ها و برنامه های مخرب که تقریباً هر دسته ممکن را پوشش می دهند ، استفاده می کردند. Zimperium به Google در مورد برنامه های متخلف اطلاع داد. در حالی که شرکت آنها را از فروشگاه Play حذف کرد ، هنوز هم می توان آنها را از فروشگاه های برنامه های شخص ثالث بارگیری کرد.

  این اولین بار نیست که این نوع حمله به کاربران Android اعمال می شود. در سال 2018 ، شرکت امنیتی و مدیریت داده های تلفن همراه Wandera قطعه مشابهی از بدافزار را پیدا کرد که می توانست پیام های SMS را به خدمات برتر ارسال کند. و قضاوت بر اساس پیچیدگی های موجود در کمپین GriftHorse ، آنها به احتمال زیاد این کار را برای مدت طولانی انجام داده اند.

خبرهای دیگر از موبایل