خبر

 • تک بورد - بدافزار جدید تروجان اندروید می تواند به طور کامل تلفن ها را تسخیر کند ، داده ها را سرقت کند ، کاربران را ضبط و ردیابی کند

  بدافزار جدید تروجان اندروید می تواند به طور کامل تلفن ها را تسخیر کند ، داده ها را سرقت کند ، کاربران را ضبط و ردیابی کند
  16 روز و 2 ساعت قبل

  تحلیلگران امنیت سایبری به تازگی گونه ای از بدافزارهای اندرویدی را کشف کرده اند که آنها را "TangleBot" نامیده اند. این نرم افزار مخرب بسیار پیچیده است و می تواند بیشتر از همه عملکردهای تلفن را هک کند. پس از آلوده شدن ، تلفن به آخرین دستگاه جاسوسی/تعقیب و گریز تبدیل می شود.

  محققان Proofpoint توجه دارند که TangleBot با ارسال پیام های متنی به دستگاه های Android در ایالات متحده و کانادا ، کاربران را هدف قرار می دهد. پیام های SMS به عنوان مقررات Covid-19 و اطلاعات تقویت کننده عکس ، همراه با پیام های مربوط به قطع برق ، مخفی شده و قربانیان را ترغیب می کند تا روی پیوند به سایتی کلیک کنند که نشان می دهد به روز رسانی Adobe Flash مورد نیاز است.

  اگر جعبه های گفتگو انتخاب شده اند ، سایت مخرب بدافزار را روی تلفن هوشمند نصب می کند. مهاجمان به این بستگی دارند که کاربران نادیده بگیرند Adobe پشتیبانی خود را از Flash در دسامبر 2020 متوقف کند و این واقعیت که از سال 2012 در دستگاه های تلفن همراه پشتیبانی نمی شود.

   https://techbord.com بدافزار تروجان جدید Android می تواند به طور کامل تلفن ها را تحت کنترل خود درآورد ، داده ها را سرقت کند ، کاربران را ضبط و ردیابی کند

  در صورت موفقیت در فریب خود ، TangleBot سپس می تواند به طور کامل در کل تلفن نفوذ کند. این بدافزار می تواند صدا و تصویر را از میکروفون و دوربین کنترل کند ، وب سایت های بازدید شده را مشاهده کند ، به مجموعه گذرواژه های تایپ شده دسترسی داشته باشد ، داده ها را از فعالیت پیامکی و هرگونه محتوای ذخیره شده در دستگاه استخراج کند. TangleBot همچنین می تواند به خود اجازه تغییر تنظیمات پیکربندی دستگاه را بدهد و به مهاجمان اجازه دهد داده های موقعیت مکانی GPS را مشاهده کنند. TangleBot برخی از ویژگیهای متمایز کننده کلیدی را ایجاد می کند که باعث تهدید می شود ، از جمله رفتارهای پیشرفته ، توانایی های انتقال و روال رمزگشایی رشته برای مبهم شدن. ، به ناچار منجر به امکان شماره گیری خدمات برتر می شود. در عین حال ، می توان از قابلیت های تشخیص بیومتریک صدا برای جعل هویت قربانی استفاده کرد.

  https://techbord.com Android جدید بدافزار تروجان می تواند به طور کامل تلفن ها را تحت کنترل خود درآورد ، داده ها را سرقت کند ، کاربران را ضبط و ردیابی کند

  این گزارش اشاره کرد که سطح پیچیدگی موجود در TangleBot خود را در میان سایر اشکال بدافزار برجسته می کند.

  "ویژگی های مربوط به عملکرد keylogging ، قابلیت همپوشانی و پاکسازی داده ها رفتارهای معمول در هر زرادخانه بدافزار است ، با این حال ، TangleBot ، خود را با رفتارها و قابلیت های انتقال پیشرفته متمایز می کند ، در حالی که آخرین تحولات بدافزارها را برای جلوگیری از بیومتریک نشان می دهد. سیستم های امنیتی احراز هویت صوتی. یکی از اجزای نهایی TangleBot که در مدوسای اصلی دیده نمی شود ، استفاده پیشرفته از روال رمزگشایی رشته است که به مبهم و پنهان کردن رفتار بدافزار کمک می کند. "

  پیشرفته ترین فن آوری مورد استفاده برای پنهان کردن هدف و عملکرد نرم افزار تروجان تحت بسیاری از لایه های مبهم چیزی است که منجر به نام TangleBot شد. این روشها شامل فایلهای .dex پنهان ، ویژگیهای طراحی مدولار و عملکردی ، کد کوچک شده و مقدار زیادی کد استفاده نشده است.

   https://techbord.com بدافزار تروجان جدید Android می تواند به طور کامل تلفن ها را تحت کنترل خود درآورد ، داده ها را سرقت کند ، کاربران را ضبط و ردیابی کند مجوزهای درخواست شده توسط TangleBot. اعتبار تصویر: Proofpoint

  بدافزارها و تروجان های اندروید به طور فزاینده ای در سیستم عامل گوگل رایج شده اند و فقط از طریق پیام های متنی نمی توان تلفن هوشمند را در معرض دید قرار داد. بدافزار GriftHorse با موفقیت در برنامه هایی که به طور رسمی برای Google Play و سایر فروشگاه های برنامه شخص ثالث تأیید شده بود ، جاسازی شد و به آن اجازه می دهد بیش از 10 میلیون دستگاه را آلوده کرده و ده ها میلیون دلار را بدزدد.

  نگران کننده است وضعیت برای Android ، که توسط بیانیه پایانی محقق در گزارش تکرار شد. مهندسی ، کلاهبرداری آشکار و نرم افزارهای مخرب همه برای فریب و سرقت پول کاربران تلفن همراه و سایر اطلاعات حساس طراحی شده اند. " "این طرح ها می توانند بسیار قانع کننده به نظر برسند و ممکن است بر ترس یا احساساتی تأثیر بگذارند که باعث می شود کاربران مراقبت خود را از دست بدهند." در مناطق مختلف تهدید.

خبرهای دیگر از موبایل