خبر

 • تک بورد - بازار گوشی های هوشمند اروپا بدترین سه ماهه اول خود را در نزدیک به یک دهه تجربه کرد

  بازار گوشی های هوشمند اروپا بدترین سه ماهه اول خود را در نزدیک به یک دهه تجربه کرد


  14 روز و 3 ساعت قبل

  طبق گزارش جدید Counterpoint Research، بازار گوشی‌های هوشمند اروپا در سه ماه اول سال جاری کمترین میزان فروش را از سال 2013 به ثبت رساند. محموله های تلفن در این منطقه نسبت به سال گذشته 12 درصد کاهش یافته و به تنها 49 میلیون در سه ماهه اول رسیده است.

  Samsung با وجود کاهش 16 درصدی محموله‌ها در سال گذشته، جایگاه خود را به عنوان برترین فروشنده گوشی‌های هوشمند در اروپا با 35 درصد سهم از بازار حفظ کرد. اپل با ۲۵ درصد سهم در جایگاه دوم قرار گرفت اما رشد منفی ۶ درصدی را تجربه کرد.

  هر دو شرکت در این دوره دستگاه‌های جدیدی را روانه بازار کردند - سامسونگ با سری گلکسی S22 و اپل با نسل سوم آیفون خود. SE.

  شیائومی به لطف سهم محموله 14 درصدی خود، برنز را به دست آورد، اما بزرگترین بازنده سال گذشته بود زیرا محموله های آن در مقایسه با سه ماهه اول سال 2021 36 درصد کاهش یافت.

  https://techbord.com <b>بازار</b> <b>گوشی</b> های <b>هوشمند</b> <b>اروپا</b> <b>بدترین</b> سه <b>ماهه</b> اول خود را در <b>نزدیک</b> به یک دهه گذشته <b>تجربه</b> کرد

  تنها فروشنده برتر با رشد مثبت در اروپا در سه ماهه اول Realme، یک سازنده گوشی های هوشمند اندرویدی مبتنی بر چین بود. این شرکت سالانه 67 درصد رشد کرد، از سهم دو درصدی به سهم چهار درصدی.

  کنترپوینت تعدادی از عوامل را ذکر کرد که منجر به کاهش سه ماهه شد، از جمله تداوم کمبود قطعات، قرنطینه های همه گیر بیشتر در چین، شرایط اقتصادی رو به قهقرا و جنگ بین روسیه و اوکراین.

  انتظار می‌رود که وضعیت قبل از بهبود آن بدتر شود، به خصوص در سه ماهه دوم که هزینه زندگی به بالاترین حد خود می‌رسد.

  تصویر اعتبار: دانیل رومرو


  تگ ها:

  بازار , گوشی , هوشمند , اروپا , بدترین , ماهه , نزدیک , تجربه


  v 7
خبرهای دیگر از موبایل