خبر

 • تک بورد - اینتل ارسال پردازنده های Alder Lake-P را به سازندگان لپ تاپ آغاز کرده است

  اینتل ارسال پردازنده های Alder Lake-P را به سازندگان لپ تاپ آغاز کرده است
  15 روز و 13 ساعت قبل

  Alder Lake-P اینتل در این مرحله هنوز یک رمز و راز است، اما این شرکت ارسال پردازنده‌های جدید را برای تولیدکنندگان لپ‌تاپ آغاز کرده است که می‌خواهند آن‌ها را در طراحی‌های خود بگنجانند. اگر بنچمارک‌های فاش‌شده چیزی باشد، این پردازنده‌های جدید حتی می‌توانند با چیپست‌های M1 Pro و M1 Max اپل رقابت کنند... حداقل از نظر عملکرد.

  CPUهای Intel Alder Lake-S چندین گزینه عالی جدید را برای افرادی که به دنبال ارتقاء دسکتاپ خود هستند به ارمغان آوردند. اگر قیمت مادربرد را نادیده بگیرید، Core i5-12600K ارزش بهتری نسبت به Ryzen 5 5600X AMD دارد، و اکنون یک پادشاه عملکرد دسکتاپ جدید به شکل Core i9-12900K وجود دارد.

  شایعات می‌گویند غیر از این است. پردازنده‌های نسل دوازدهم اینتل در ژانویه 2022 پوشش خود را از دست خواهند داد، و این موج شامل Core i5-12400 مورد انتظار می‌شود - پردازنده‌ای که می‌تواند حتی از Core i5-12600K ارزش بیشتری داشته باشد، بدون هیچ‌یک از ناسازگاری‌های DRM. CPU دومی هیچ یک از این پردازنده‌ها هسته‌های Gracemont (کارآمدی) ندارند، که همچنین آن‌ها را به گزینه‌ای مناسب برای افرادی تبدیل می‌کند که به دنبال استفاده از ویندوز 10 تا پایان پشتیبانی هستند.

  در مورد پردازنده‌های Alder Lake-P برای لپ‌تاپ‌ها، هنوز مشخص نیست که چه زمانی می‌توانیم آنها را در عمل ببینیم. تنها چیزی که می دانیم این است که آنها در حال حاضر برای سازندگان لپ تاپ ارسال شده اند تا در طرح های آینده خود ادغام شوند. گرگوری برایانت، که معاون اجرایی و مدیر کل گروه محاسبات مشتری در اینتل است، امروز همین موضوع را تایید کرد و به تیم هایی که این اتفاق را انجام دادند تبریک گفت.

  یک نقطه عطف باورنکردنی نسل دوازدهم @intel Core: امروز ، ما شروع به ارسال پردازنده های تلفن همراه با کارایی بالا به مشتریان کردیم! به تیم های اینتل ما در سرتاسر جهان برای تلاش و تعهدشان در ارائه این محصول تبریک می گوییم. #IntelCore pic.twitter.com/72Glbo4qZo

  — Gregory M Bryant (@gregorymbryant) 22 نوامبر 2021

  با تشکر از راهنمای رسمی توسعه‌دهنده، می‌دانیم که CPUهای Alder Lake-P شامل SKUهایی هستند که قبلاً بخشی بودند از زیرخانواده های U و H. قطعات موبایل رده پایین دو هسته P و 8 هسته E را با هم ادغام می کنند و قطعات بالاتر از 6 هسته P و 8 هسته E ترکیب می شوند. همه آنها با یک موتور گرافیکی Intel Xe با 96 واحد اجرایی جفت می شوند، اگرچه ساعت های تقویتی ممکن است بین مدل ها متفاوت باشد.

  عملکرد در این مرحله هنوز مبهم است، اما تعداد هسته های بالاتر احتمالاً بالاتر را ممکن می کند. عملکرد در بارهای کاری چند رشته ای در مقایسه با قطعات Tiger Lake.

  چند هفته پیش ما شاهد ارائه معیارهای آنلاین برای دو نمونه مهندسی Alder Lake-P Core i9-12900H آینده بودیم و آنها دو برابر را نشان دادند. عملکرد همتایان خود در Tiger Lake، بدون ذکر عملکرد کمی بالاتر از چیپست های M1 Pro و M1 Max اپل.

  با کمی شانس، فقط باید تا CES 2022 منتظر بمانیم تا اطلاعات بیشتری در مورد Alder بشنویم. دریاچه-پی. در هر صورت، دیدن عملکرد آن در برابر Ryzen 7 5800H AMD و اینکه آیا اینتل می‌تواند از معماری هیبریدی جدید خود برای عمر باتری طولانی‌تر و عملکرد پایدار بالاتر در حجم‌های کاری سنگین استفاده کند، جالب خواهد بود.

خبرهای دیگر از موبایل