خبر

 • تک بورد - ایالات متحده با لغو یکی از دستورات نهایی ترامپ ، موافقت نمی کند که شیائومی را در لیست سیاه قرار دهد

  ایالات متحده با لغو یکی از دستورات نهایی ترامپ ، موافقت نمی کند که شیائومی را در لیست سیاه قرار دهد
  4 روز و 6 ساعت قبل

  چه اتفاقی افتاده؟ شیائومی دیگر در لیست سیاه قرار نمی گیرد که سرمایه گذاری نهادهای آمریکایی را در این شرکت چینی متوقف کند. این غول تلفنی و وزارت دفاع پس از آنكه نخست وزیر از دولت آمریكا بخاطر تعیین آن به عنوان "شركت نظامی كمونیست چین" شکایت كرد ، به توافق رسیده اند.

  در یکی از آخرین اقدامات دولت ترامپ ، شیائومی در 15 ژانویه ، درست چند روز قبل از مراسم تحلیف جو بایدن ، به 9 شرکت چینی دیگر در لیست سیاه پنتاگون پیوست. شرکت های موجود در این لیست از نوامبر سال 2020 منوط به یک دستورالعمل اجرایی هستند که آمریکایی ها را از تجارت یا سرمایه گذاری در آنها منع می کند. همچنین به آمریکایی های دارای دارایی دستور می دهد که سهام خود را ظرف یک سال بفروشند.

  شیائومی ، که بارها هرگونه ارتباط با دولت یا ارتش چین را رد کرده است ، از دولت ایالات متحده به دلیل "آسیب غیر قابل جبران" شکایت کرد. توسط ممنوعیت ایجاد می شود. این شرکت ادعا کرد که "خلاف قانون اساسی است زیرا شیائومی را از آزادی و حقوق مالکیت بدون برخورد قانونی با قانون محروم می کند" و بدین ترتیب متمم پنجم را نقض می کند.

  در ماه مارس ، قاضی منطقه رودلف کانتراس طرف شیائومی بود و با صدور قرار مقدماتی منع موقت محدودیت ها را ارائه داد ، که ایالات متحده درخواست تجدیدنظر نکرده است.

  به نظر می رسد شیائومی و وزارت دفاع اکنون اختلافات خود را حل کرده اند ، زیرا "موافقت کرده اند که حکم نهایی خنثی کردن نام Xiaomi Corporation به عنوان CCMC در 14 ژانویه 2021 [.] مناسب خواهد بود." در مورد اقدام آژانس تخلیه سفارش مذاکره کنید ، زیرا یک پیشنهاد مشترک پیش از 20 مه انتظار می رود.

  در اوایل این ماه ، ما یک حق ثبت اختراع شیائومی را شنیده ایم که یک دوربین چرخشی زیر صفحه را برای سلفی نشان می دهد s و عکاسی رو به عقب.

خبرهای دیگر از موبایل