اگزینوس 2200 SoC سامسونگ ممکن است گرافیک Radeon “Voyager” را به موبایل بیاورد

شایعه سازی: این جفت کاوشگرهای فضایی عمیق ناسا ، سری Star Trek و یک هواپیمای نفتکش مورد استفاده RAF است - و اکنون "Voyager" نام گرافیک RDNA2 است. با توجه به اطلاعات فاش شده تلفن همراه عادی Ice Universe ، در همکاری مورد انتظار AMD + Samsung SoC استفاده شده است.

استفاده سامسونگ از IP گرافیک AMD در پردازنده های نسل بعدی پرچمدار موبایل خود ، از زمانی که مدیر عامل AMD Lisa Su ، آن را در جریان سخنرانی شرکت مطرح کرد ، بار دیگر در اخبار قرار گرفت. در Computex 2020 و در حالی که مشخص نیست AMD در طراحی پردازنده گرافیکی چه مقدار دست داشته است ، اما تاکنون نشتی تصویری از عملکرد امیدوار کننده ترسیم کرده است.

Ice Universe اطلاعات فاش شده در مورد محصول آینده Exynos خلا gapهای دیگری را پر کرده است و ادعا می کند که این محصول بر اساس فرآیند 4LPP سامسونگ ریخته گری (4 نانومتر ، به علاوه کم مصرف به علاوه) ساخته خواهد شد ، پیشرفت بیشتر فن آوری FinFET ، به جای دروازه همه ترانزیستورهای گردشی که قرار است با فرآیند 3 نانومتری شرکت وارد شوند.

به طور خاص ، سامسونگ اخیراً به عنوان یک خانواده جداگانه از گره های 5nm / 7nm ، روند 4nm خود را به بازار عرضه کرده است. پس از اثبات 5LPE در Exynos 2100 و Snapdragon 888 (فقط با وجود گره 7 نانومتری مطابق با TSMC با وجود آمدن دو سال بعد) ، پیشرفت قابل ملاحظه ای برای تضمین چنین تغییراتی بسیار خوشایند است.

https://techbord.com اگزینوس 2200 SoC آینده سامسونگ ممکن است

احتمالاً Exynos 2200 (یا با توجه به درز اطلاعات "پامیر ") در Snapdragon 895 کوالکام در پرچمداران نسل بعدی قرار می گیرد - پس از نسخه های تازه و تصفیه شده اجتناب ناپذیر تراشه های فعلی ، در حداقل - که مطابق با جدول زمانی سامسونگ است که 4LPP را در سال 2022 به بازار عرضه می کند.

هر دو آنها باید از هسته های پردازنده Arm \ 's Cortex X2 و گرافیک RDNA2 "Voyager " برخوردار باشند. با نسل بعدی پردازنده گرافیکی Adreno Arm رو به رو خواهد شد ، اما هنوز اطلاعات کمی در مورد نمونه مشابه Snapdragon منتشر شده است.

درزهای قبلی حاکی از آن است که Snapdragon 895 همچنین می تواند bui باشد با فرایند 4 نانومتری ، احتمالاً 4LPP ، این امکان را فراهم می کند تا شرایطی برابر برای مقایسه دو SoC فراهم شود بدون اینکه هیچ یک از طرفین از مزیت گره برخوردار باشند. بهترین طراحی پیروز شود!

تصویر: Weibo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.