خبر

 • تک بورد - اگر یکی از این برنامه‌های Android را دارید، اکنون آن‌ها را حذف نصب کنید

  اگر یکی از این برنامه‌های Android را دارید، اکنون آن‌ها را حذف نصب کنید


  15 روز و 11 ساعت قبل

  PSA: محققان امنیتی اخیراً بیش از دوجین برنامه مخرب اندروید را کشف کردند که در فروشگاه Google Play محبوب شده بودند. آنها به عنوان ابزاری بی ضرر ظاهر می شوند در حالی که مخفیانه کاربران را زیر نظر می گیرند و اطلاعات آنها را می دزدند. گوگل اکثر آنها را حذف کرد، اما احتمالاً روی بسیاری از دستگاه‌ها نصب می‌شوند.

  این هفته، گروه امنیتی دکتر وب گزارش فعالیت ویروس تلفن همراه خود در ژوئن 2022 را منتشر کرد که در آن حدود 30 برنامه محبوب Android حاوی تروجان ها، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم، جاسوس افزارها و سایر بدافزارها را توصیف می کند. برخی از آنها صدها هزار یا حتی میلیون ها بارگیری از فروشگاه Google Play داشتند.

  برنامه های مخرب بیشتر به عنوان ویرایشگر عکس، سفارشی سازی تم، و برنامه های کاغذدیواری ظاهر می شوند. این لیست همچنین دارای یک صفحه کلید شکلک و برنامه یادداشت برداری بود که بدافزار را در کدنویسی خود پنهان می کرد.

  وقتی کاربران آنها را نصب کردند، تبلیغات مزاحم، مشتریان کلاهبرداری را نشان می دهند و اطلاعات دستگاه ها را می گیرند در حالی که خود را از کاربران پنهان می کنند. یکی به طور خاص پیام های WhatsApp را هدف قرار می دهد. دیگری اطلاعات اعلان‌های برنامه‌های دیگر را می‌دزدد، نرم‌افزار اضافی دانلود می‌کند یا از کاربران می‌خواهد برنامه‌های دیگر را نصب کنند.

  https://techbord.com اگر هر یک از این برنامه‌های Android را دارید، <b>اکنون</b> <b>آن‌ها</b> را حذف نصب کنید

  دیگران حتی شریرتر هستند، از جمله یکی که مخفیانه فیلم و عکس می گیرد. دیگری به هکرها امکان می‌دهد متون یک دستگاه را بخوانند، مکان آن را ردیابی کنند، تاریخچه مرورگر آن را مشاهده کنند، میکروفون آن را روشن کنند، ضربه‌های کلید را ثبت کنند و به داده‌های دیگر دسترسی داشته باشند.

  Dr. وب همچنین بدافزاری را توصیف می کند که اطلاعات را برای هک کردن حساب های فیس بوک سرقت می کند. آنها ممکن است از قربانیان بخواهند که قبل از رهگیری داده های ورودی، وارد پیام های ورود معتبر فیس بوک شوند. نوع دیگری از بدافزار پنهان شده در برنامه های کلاهبرداری، کد دلخواه را دانلود و اجرا می کند که کاربران را به طور مخفیانه در اشتراک های پولی ثبت نام می کند.

  برخی از برنامه ها عملکرد تبلیغاتی خود را در حالی که کاربران را در زیر پوشش هک می کنند، ارائه می دهند. با این حال، سایرین کاملاً جعلی هستند، مانند سرویس‌های دوستیابی شبیه‌سازی شده که برای ادامه چت‌های جعلی، اطلاعات شخصی و پرداخت اشتراک را درخواست می‌کنند.

   https://techbord.com اگر هر یک از این برنامه‌های Android را دارید، <b>اکنون</b> <b>آن‌ها</b> را حذف نصب کنید

  برخی از بدافزارها شامل ابزارهای تبلیغاتی مزاحم هستند که تبلیغات مزاحم را نمایش می دهند. آنها اعلان‌های مختلفی را نشان می‌دهند و تبلیغات تمام صفحه را بارگیری می‌کنند که برنامه‌های دیگر را کاملاً مسدود می‌کند.

  پس از دانلود، این برنامه‌های تقلبی ممکن است مجوزهای مختلفی را درخواست کنند تا به آنها اجازه دهد مخفیانه کاربران را نظارت کنند و داده‌ها را سرقت کنند. این موارد شامل درخواست‌هایی برای اجرای مداوم در پس‌زمینه، نمایش در بالای سایر برنامه‌ها یا غیرفعال کردن اعلان‌های ضبط است. این برنامه‌ها همچنین ممکن است نمادهای اصلی منوی اصلی خود را با آیکون‌های کمتر آشکار جایگزین کنند.

  Google تقریباً همه برنامه‌های آسیب‌دیده را پس از اطلاع دکتر وب به شرکت حذف کرد، اما تعدادی از آنها هنوز در فروشگاه Play هستند. دکتر وب لیست کامل سیب های بد را به صورت عمومی منتشر کرد. اگر هر کدام را نصب کرده اید، باید به صورت دستی آنها را جستجو کنید، آنها را حذف کنید و سپس اسکن ویروس را اجرا کنید.


  تگ ها:

  برنامه‌ , roid , دارید , اکنون , آن‌ها , کنید


  v 11
خبرهای دیگر از موبایل