خبر

 • تک بورد - اپل تصمیم گرفت محدودیت RAM 5 گیگابایتی را در iOS و iPadOS برطرف کند

  اپل تصمیم گرفت محدودیت RAM 5 گیگابایتی را در iOS و iPadOS برطرف کند
  29 روز و 4 ساعت قبل

  علی رغم وجود تراشه های M1 مشابه MacBooks و iMac جدید ، جدیدترین iPad Pro ها تاکنون با استفاده از یک حافظه سخت در مورد میزان RAM مورد استفاده یک برنامه محدود شده اند. به نظر می رسد جدیدترین iPadOS beta این وضعیت را تغییر داده است ، اگرچه بعید است به نفع بیشتر کاربران باشد.

  تازه سازی 2021 iPad Pro - لقب "سریعترین دستگاه در نوع خود" - بسته به تنظیمات ذخیره سازی انتخاب شده ، با 8 گیگابایت یا 16 گیگابایت RAM در دسترس است . با این حال ، در ماه مه مشخص شد که برنامه ها فقط 5 گیگابایت از این ظرفیت را قبل از خراب شدن به خود اختصاص می دهند ، حتی اگر سیستم عامل هنوز قادر به استفاده از تمام حافظه دستگاه باشد.

  Apple " دومین نسخه بتا iOS و iPadOS 15 که روز پنجشنبه به توسعه دهندگان منتقل شد ، به توسعه دهندگان این امکان را داد تا از حقوقی که به برنامه های آنها امکان دسترسی بیشتر به RAM بیشتر را می دهد ، درخواست کنند ، در حالی که توضیحات آن در اسناد توسعه دهنده ذکر شده است که این فقط برای "دستگاه های پشتیبانی شده " است و اگر برنامه نتواند به حافظه بیشتری دسترسی پیدا کند ، باید همچنان رفتار درستی داشته باشد.

  همچنین عملکردی را فراهم می کند که می توان برای تعیین مقدار حافظه RAM موجود فراخوانی کرد ، که به صراحت وجود ندارد سقف بالاتری برای استفاده از برنامه های حافظه تعریف شده است.

  https://techbord.com اپل قصد دارد حد 5 گیگابایت RAM را برطرف کند در iOS و iPadOS

  مطمئناً لیست" دستگاههای پشتیبانی شده "محدود به جدیدترین نسخه های iPad Pro است ، زیرا آنها تنها واجد شرایط کافی RAM هستند محدودیت 5 گیگابایتی را نگران کننده کنید. حداکثر تولید نسل های قبلی iPad Pro 6 گیگابایت بود و مدل های دیگر 4 گیگابایت یا کمتر هستند ، از این رو در مورد رفتار مناسب با حافظه کم قانون وجود دارد.

  ما همچنین هنوز برنامه هایی را مشاهده نمی کنیم که واقعاً به بیش از این میزان حافظه رم احتیاج دارید ، زیرا محدودیت اصلی 5 گیگابایتی فقط توسط توسعه دهنده برنامه ویرایش تصویر Artstudio Pro هنگام آزمایش استرس در قرص ها مشخص شد.

  حذف این محدودیت می تواند به عنوان یک خبر مثبت برای دارندگان iPad Pro شناخته شود ، زیرا اپل با یکپارچه سازی اکوسیستم خود با تراشه M1 و فراتر از آن ، رایانه لوحی آنها را با لپ تاپ های macOS به برابری نزدیکتر می کند. برای دیدن آن در برنامه های App Store ، باید منتظر پاییز بمانیم ، زیرا در این صورت باید iOS ، iPadOS و سایر به روزرسانی های اعلام شده در WWDC21 فرا برسند.

خبرهای دیگر از موبایل