خبر

 • تک بورد - اوپو یک چیپست NPU تصویربرداری خودساخته MariSilicon X را معرفی کرد

  اوپو یک چیپست NPU تصویربرداری خودساخته MariSilicon X را معرفی کرد


  1 ماه قبل

  مسابقه سیلیکونی سفارشی در جریان است و شرکت‌های گوشی‌های هوشمند اکنون از تراشه‌های خود طراحی به‌عنوان روشی جدید برای متمایز کردن محصولات خود استفاده می‌کنند، در زمانی که بسیاری از تلفن‌های اندرویدی ظاهری عمومی و مجموعه‌ای از ویژگی‌های مشابه دارند. مانند Tensor SoC گوگل، اولین چیپست سفارشی Oppo برای تسریع وظایف یادگیری ماشینی طراحی شده است و این شرکت می‌گوید زمان زیادی نمی‌گذرد تا آن را در عمل ببینی

  Oppo با اولین چیپست تصویربرداری خود طراحی خود به قطار سیلیکونی سفارشی می‌پیوندد. این شرکت آن را "MariSilicon X" می نامد و این اعلامیه در رویداد Oppo Inno Day 2021 در کنار یک جفت عینک "واقعیت کمکی" به نام Air Glass اعلام شد.

  چیپست جدید یک واحد پردازش عصبی است ( NPU) طراحی شده است تا وظایف یادگیری ماشینی مانند مواردی که در پردازش تصویر و ویدیو برای ویژگی‌های دوربین گوشی‌های هوشمند مدرن استفاده می‌شود را تسریع کند. این شرکت می‌گوید این تراشه با استفاده از گره فرآیند 6 نانومتری TSMC تولید می‌شود، که یک فناوری نسبتاً بالغ است که در مقایسه با سخت‌افزار مورد استفاده در طراحی‌های گوشی‌های Oppo موجود، برخی از بهره‌وری انرژی را نیز به همراه دارد.


  تگ ها:

  اوپو , چیپست , تصویربرداری , خودساخته , marisilicon , معرفی


  v 10
خبرهای دیگر از موبایل