خبر

 • تک بورد - اولین طراحی های Armv9 CPU و GPU Armv جهشی نسلی در عملکرد دارد

  اولین طراحی های Armv9 CPU و GPU Armv جهشی نسلی در عملکرد دارد
  30 روز و 6 ساعت قبل

  بازو از قبل بر موبایل مسلط است ، اما اکنون در حال آماده شدن برای جهانی است که همه چیز از دستگاه های کوچک جاسازی شده گرفته تا سرورها و ابر رایانه ها را می توان با استفاده از معماری مقیاس پذیر آن ساخت. برای مصرف کنندگان ، Armv9 به این معنی است که ساعت های هوشمند ، تلفن ها ، تبلت ها ، لپ تاپ ها و حتی دسکتاپ های سریعتر ساخته شده برای رقابت با سیستم های x86 ساخته می شوند ، که با انتقال اپل به سیلیکون س

  Arm در اوایل سال جاری میلادی معماری پردازنده نسل بعدی خود را - Armv9 - اعلام کرد که اولین نسخه واقعی نسل جدید از سال 2011 Armv8 است. این شرکت امیدوار است با اجازه دادن به سازندگان تراشه برای استفاده از فن آوری هایی که در قلب سریعترین ابر رایانه های جهان هستند و ایجاد یادگیری ماشین و قابلیت پردازش سیگنال دیجیتال ، این تغییر در x86 را تسریع کند.

  برای زیرساخت های سازمانی ، این قابلیت ها در IP های پردازنده Neoverse V1 و Neoverse N2 شامل می شود و بر پایه و اساس مستحکم پلتفرم Neoverse N1 بنا شده است که آمپر و سایر شرکت ها از آن برای رقابت با اینتل و AMD در مرکز داده استفاده می کنند.

  در نگاه اول ، ممکن است به نظر برسد که Armv9 همه چیز در مورد سناریوهای محاسبات با کارایی بالا است ، اما در فضای مصرف کننده نیز پیامدهای جدی دارد.

  اینجا جایی است که Cortex-X2 جدید طراحی CPU ، Cortex-A710 و Cortex-A510 وارد بازار می شود. همانطور که حدس زده اید ، این جانشینان سال گذشته Cortex-X1 ، Cortex-A78 و Cortex-A55 هستند. هر سه پشتیبانی از پسوندهای برداری SVE2 را اضافه می کنند و با IPC و بهبود کارایی بسیار مورد نیاز ارائه می شوند.

خبرهای دیگر از موبایل