خبر

 • تک بورد - کوالکام و مایکروسافت در حال کار بر روی تراشه های سفارشی برای نسل بعدی عینک های AR هستند

  کوالکام و مایکروسافت در حال کار بر روی تراشه های سفارشی برای نسل بعدی عینک های AR هستند


  18 روز و 6 ساعت قبل

  مایکروسافت و کوالکام هر دو خواهان اکشن متاورس هستند، علیرغم اینکه اصطلاحی مبهم برای دنیای بیش از حد متصل است که در آن واقعیت افزوده با فناوری دیجیتال سنتی ترکیب می‌شود. این دو شرکت بر این باورند که سخت افزار بهتر کلید تشویق به پذیرش است، بنابراین آنها تصمیم گرفتند با هم کار کنند تا تراشه های سفارشی برای عینک های AR ایجاد کنند.

  مایکروسافت و کوالکام در حال حاضر همکاری قوی در رابطه با Windows on Arm دارند. غول ردموند یک چیپست اسنپدراگون سفارشی را در سرفیس پرو ایکس ادغام کرد و یک اسنپدراگون 850 کوالکام هدست واقعیت ترکیبی هولولنز 2 آن را تامین می کند. به گفته کریستیانو آمون، مدیرعامل کوالکام، بیش از 200 مشتری سازمانی تاکنون از لپ‌تاپ‌های مجهز به اسنپدراگون استفاده کرده‌اند.

  این دو شرکت برنامه‌های خود را برای همکاری در توسعه تراشه‌های واقعیت افزوده سفارشی برای استفاده در سبک‌وزن و انرژی در آینده اعلام کرده‌اند. عینک های کارآمدی که در اکوسیستم مایکروسافت کار می کنند. این همکاری جدید در جریان سخنرانی اصلی کوالکام در نمایشگاه CES 2022 فاش شد و بخشی از استراتژی دو شرکت برای تسریع در اتخاذ راه حل های واقعیت ترکیبی برای بخش های مصرف کننده و سازمانی است.

  https://techbord.com <b>کوالکام</b> و <b>مایکروسافت</b> در حال کار بر روی <b>تراشه</b> های <b>سفارشی</b> برای نسل <b>بعدی</b> <b>عینک</b> های واقعیت افزوده هستند

  یکی دیگر از این طرح یکپارچه سازی است. از دو پلتفرم نرم افزار AR—Microsoft Mesh و Snapdragon Spaces XR Developer Platform.

  "این همکاری نشان دهنده گام بعدی در تعهد مشترک هر دو شرکت به XR و متاورس است. معاون رئیس و مدیر کل XR Hugo Swart در بیانیه ای توضیح داد. "ما از همکاری با مایکروسافت برای کمک به گسترش و مقیاس پذیری سخت افزار و نرم افزار AR در کل صنعت بسیار هیجان زده هستیم."

  "هدف ما الهام بخشیدن و توانمندسازی دیگران برای همکاری جمعی برای توسعه است. روبن کابالرو، معاون شرکت Mixed Reality در مایکروسافت، اضافه کرد: آینده متاواستر - آینده ای که مبتنی بر اعتماد و نوآوری است. "با خدماتی مانند Microsoft Mesh، ما متعهد به ارائه امن‌ترین و جامع‌ترین مجموعه از قابلیت‌ها به متافورس‌هایی هستیم که دنیای فیزیکی و دیجیتالی را در هم می‌آمیزند و در نهایت حس حضور مشترک را در بین دستگاه‌ها ارائه می‌کنند."

  "متاورس" هنوز یک اصطلاح مبهم است که به نظر می رسد همه چیز را از واقعیت افزوده گرفته تا واقعیت مجازی، ارزهای دیجیتال، NFT و موارد دیگر در بر می گیرد. مایکروسافت می‌گوید که در حال کار بر روی نسخه‌ای کاربردی‌تر از این مفهوم است و کمک گرفتن از کوالکام برای توسعه تراشه‌های هدفمند و بهبود سخت‌افزار مرجع، حرکتی منطقی به نظر می‌رسد. این دو شرکت جدول زمانی برای اینکه چه زمانی می‌توانیم نتایج این همکاری جدید را ببینیم، ارائه نکردند، بنابراین باید منتظر بمانیم و ببینیم.


  تگ ها:

  کوالکام , مایکروسافت , تراشه , سفارشی , بعدی , عینک , هستند


  v 12
خبرهای دیگر از مایکروسافت