خبر

 • تک بورد - کارگر ناراضی فناوری اطلاعات به دلیل پاک کردن حساب های کاربری شرکت مایکروسافت ، دو سال حبس تعزیری دریافت می کند

  کارگر ناراضی فناوری اطلاعات به دلیل پاک کردن حساب های کاربری شرکت مایکروسافت ، دو سال حبس تعزیری دریافت می کند
  21 روز و 4 ساعت قبل

  یک کارگر سابق فناوری اطلاعات که با حذف 80 درصد حسابهای Microsoft Office 365 از یک شرکت انتقام گرفته بود ، به جرم خود به دو سال حبس تعزیری محکوم شده است.

  طبق وزارت دادگستری ایالات متحده ، دیپانشو خر از سال 2017 تا مه 2018 در یک شرکت مشاور فناوری اطلاعات استخدام شده بود. کارفرمای او در سال 2017 توسط شرکت کارلسباد مستقر در کالیفرنیا استخدام شد تا در مهاجرت به Microsoft Office 365 کمک کند. از این رو شرکت کار را برای کمک به پروژه اعزام کرد.

  به نظر می رسد کارلسباد تحت تأثیر کارخیر قرار نگرفت و از عملکرد خود بلافاصله پس از ورود به شرکت مشاوره شکایت کرد. وی سرانجام در تاریخ 4 مه 2018 اخراج شد و یک ماه بعد به هند بازگشت.

  سرزنش کارلسباد برای اخراج خود ، Kher در 8 آگوست 2018 سرور شرکت را هک کرد و 1200 مورد از 1500 Microsoft Office 365 خود را حذف کرد. حساب کارمندان نه تنها کارگران نتوانستند به ایمیل ، لیست مخاطبین ، تقویم جلسات ، اسناد ، دایرکتوری های شرکتی و کنفرانس های صوتی و تصویری دسترسی داشته باشند ، بلکه در محیط تیم های مجازی که برای انجام وظایف خود لازم بودند قفل شدند.

  آیا زندانها جناحی برای هکرها دارند؟

  این حمله همچنین به این معنی بود که مشتریان ، فروشندگان و مصرف کنندگان نمی توانند با نمایندگان شرکت تماس بگیرند و برعکس ، به این معنی که خریداران نمی توانند از وضعیت و یا زمان حل آن مطلع شوند.

  عملیات کارلسباد به مدت دو روز در حالت بن بست قرار گرفت ، اگرچه مشکلات فناوری اطلاعات به مدت سه ماه ادامه داشت. معاون IT شرکت این شرکت گفت که وی در طول 30 سال فعالیت در حرفه خود ، "او هرگز بخشی از شرایط کاری دشوارتر و سخت تر نبوده است".

  خر پس از پرواز از هند در تاریخ 11 ژانویه 2021 به ایالات متحده آمریكا ، از صدور حکم معوقه دستگیری وی بی اطلاع است.

  قاضی دادگاه منطقه ای ایالات متحده ، مریلین هاف ، اتباع هند را به خسارت عمدی به یک رایانه محافظت شده متهم کرد ، که حداکثر 10 مورد آن را حمل می کند. یک سال زندان و 250 هزار دلار جریمه نقدی. Kher دو سال در پشت میله های زندان قرار دارد و پس از آن سه سال با نظارت آزاد می شود. وی همچنین باید 567،084 دلار به کارلسباد پرداخت کند - مبلغی که برای رفع مشکلاتی که خر به وجود آورد پرداخت کرد.

  قبل از دستگیری ، FBI از شرکت فناوری سفر Saber برای به روزرسانی بی درنگ فعالیتهای سفر Kher ، از جمله " هرگونه سفارش سفر ، معامله یا رزرو. "

  اعتبار تصویر Masthead: Gorodenkoff. تصویر مرکز: MemoryMan

خبرهای دیگر از مایکروسافت