خبر

 • تک بورد - ویندوز 11 تغییر از Microsoft Edge به مرورگر جایگزین را دشوارتر می کند

  ویندوز 11 تغییر از Microsoft Edge به مرورگر جایگزین را دشوارتر می کند
  4 روز و 19 ساعت قبل

  چرا مهم است: در اوایل سال جاری ، مدیر عامل مایکروسافت ، ساتیا نادلا طی مصاحبه ای گفت که ویندوز 11 به گونه ای طراحی شده است که "بیشترین انتخاب" را ارائه دهد. با این حال ، نسخه پیش نمایش اخیر خلاف این را نشان می دهد. پس از اینکه مشخص شد مایکروسافت به طور م choiceثر انتخاب مرورگر را پیچیده می کند ، این شرکت نحوه تنظیم پیش فرض برنامه ها در ویندوز را به گونه ای تغییر می دهد که انتقاد سازندگان مرورگر را

  از زمان راه اندازی مرورگر Edge مبتنی بر Chromium ، مایکروسافت تلاش زیادی کرده است تا آن را با روش های مختلف به کاربران ویندوز 10 منتقل کند. پس از به روزرسانی های بزرگ ویندوز ، با توجه به "راهنمایی " در مورد نحوه تغییر به مرورگر "توصیه " آن و حتی تبلیغات تمام صفحه در خارج از تجربه هنگامی که هنگامی که غول ردموند ویندوز 11 را معرفی کرد ، اولین ویندوز 10 را راه اندازی کردید اولین تأثیر فوق العاده ای را بر جای گذاشت ، اما عمر نسبتاً کوتاهی داشت. در نهایت این شرکت توضیح داد که برای اجرای آن به TPM احتیاج دارید و کاربران ویندوز 10 باید تا سال آینده منتظر بمانند تا آن را به صورت ارتقاء رایگان دریافت کنند. سپس به سرعت مشخص شد که برای اجرای آن به یک CPU نسبتاً جدید احتیاج خواهید داشت ، شرطی که ممکن است هنگام انتشار برطرف شود یا نشود.

  اگر این مزاحمت ها کافی نبود ، به نظر می رسد مایکروسافت همچنین اطمینان حاصل می کند که در نسخه نسل بعدی ویندوز نمی توانید به راحتی از مرورگر وب خود اجتناب کنید. در ویندوز 10 ، تغییر به جایگزینی مانند Firefox یا مرورگرهای دیگر مبتنی بر Chromium مانند Chrome ، Opera ، Vivaldi و Brave به راحتی نصب آن است و سپس به تنظیمات -> برنامه ها -> برنامه های پیش فرض و تنظیم آن بروید. به صورت پیش فرض اکثر مرورگرها همچنین از شما می پرسند آیا می خواهید هنگام نصب آنها را پیش فرض کنید.

  https://techbord.com ویندوز 11 تغییر حالت Microsoft Edge به مرورگر دیگر

  همانطور که The Verge اشاره می کند را دشوارتر می کند ، مایکروسافت نحوه تنظیم پیش فرض برنامه ها در ویندوز 11 را به نقطه ای که در اختیار دارید تغییر می دهد. بسیار مراقب باشید ، یا تنها شانس آسان خود را برای رفتن به مرورگر وب دیگر از دست نخواهید داد. درست پس از نصب مرورگر جایگزین و بازکردن پیوند وب ، به کاربران این امکان داده می شود که مرورگر مورد نظر خود را انتخاب کنند و کادری به ویندوز می گوید "همیشه از این برنامه استفاده کنید. "

  این قسمت آخر بسیار مهم است ، با حذف این مرحله ، Edge نه تنها برای پیوندهای وب ، بلکه برای .pdf ، .svg و چندین نوع فایل دیگر به عنوان برنامه پیش فرض تنظیم می شود. این امر زندگی بسیاری از کاربران (به ویژه افرادی که در زمینه فناوری اطلاعات ندارند) را سخت تر می کند ، اما مایکروسافت به The Verge گفت این حرکت نتیجه بازخورد مشتریان است. با این اوصاف ، این شرکت همچنین واکنش احتمالی احتمالی را تشخیص می دهد ، بنابراین اگر بفهمد که کاربران نحوه عملکرد این تغییرات را نمی پسندند ، آماده "بهبود" است.

  به عنوان انتظار می رود که رقابت در فضای مرورگر وب با این حرکت ناامید شود ، اما آنها نیز کاملاً از آن تعجب نمی کنند. موزیلا آن را روندی می داند که سالهاست ادامه دارد و سایر سازندگان مرورگر معتقدند که مایکروسافت بار دیگر از ویندوز برای جلب کفش کاربران برای استفاده از برنامه های شخص اول استفاده می کند. در مورد نظر Google در این مورد ، نایب رئیس ارشد Chrome ، Android ، Chrome OS ، Play و Photos می گوید امیدوار است این تغییرات به نسخه نهایی ویندوز 11 نرسد.

خبرهای دیگر از مایکروسافت