خبر

 • تک بورد - موزیلا در سکوت محافظت از برنامه های پیش فرض مایکروسافت در ویندوز را دور زد

  موزیلا در سکوت محافظت از برنامه های پیش فرض مایکروسافت در ویندوز را دور زد
  10 روز و -1 ساعت قبل

  چرا اهمیت دارد: در حال حاضر بر هیچ کس پوشیده نیست که مایکروسافت با استفاده از ترفندها و ترفندهای مختلف کاربران را در ویندوز 10 تحت فشار قرار داده است تا به Microsoft Edge منتقل شوند. دیگر سازندگان مرورگر سالها در مورد این روش صحبت کرده اند ، اما اکنون موزیلا گام بعدی را برداشته و ویژگی های ضد ربوده شدن در ویندوز 10 را دور زده است تا به کاربرانی که به Edge علاقه ندارند اجازه دهد به راحتی مرورگر پیش

  ماه گذشته خبری منتشر شد مبنی بر اینکه مایکروسافت مجموعه ای از تغییرات را در ویندوز 11 ایجاد کرده است که تغییر اکثر مایکروسافت اج از مرورگر اج را برای مرورگرهای دیگر سخت تر می کند.

  همین مشکل در ویندوز 10 وجود داشته است ، اما تا حدی متفاوت - شما به راحتی می توانید Edge را با یک درخواست از داخل مرورگر پیش فرض کنید ، اما برای مرورگرهای دیگر باید به تنظیمات بروید که در آن ناراحت خواهید شد. بار دیگر در مورد امنیت و عملکرد ظاهری برتر Edge هنگام تلاش برای تغییر پیش فرض.

  این امر باعث ناراحتی سایر سازندگان مرورگر از این وضعیت شده است. در مورد موزیلا ، این شرکت بی سر و صدا روشی را برای کاربران فایرفاکس ایجاد کرده است که از مرورگر به عنوان پیش فرض استفاده کنند. با شروع از نسخه 91 ، که ماه گذشته منتشر شد ، موزیلا به طور موثری عملکردی را که Edge به عنوان پیش فرض در ویندوز 10 تنظیم شده است ، مهندسی معکوس کرده است.

  همچنین بخوانید: 5 جایگزین Google Chrome که کارها را بهتر انجام می دهند

  اعلان جدیدی که هنگام بازکردن Firefox دریافت می کنید در حالی که به صورت پیش فرض تنظیم نشده است ، دیگر شما را به برنامه های Setting نمی فرستد. درعوض ، این یک مورد با یک کلیک است که محافظت های امنیتی ایجاد شده توسط مایکروسافت را برای جلوگیری از ربودن بدافزار تنظیمات پیش فرض برنامه مورد بررسی قرار می دهد.

  این یک حرکت جسورانه است و ممکن است به زودی در مرورگرهای Chrome ، Opera ، Brave ، Vivaldi و سایر مرورگرها تکرار شود. 1.3 میلیارد کاربر ویندوز 10 وجود دارد و بسیاری ممکن است عجله ای برای ارتقا به ویندوز 11 نداشته باشند. با این وجود ، وقتی تصمیم به ارتقا گرفتند ، Edge تقریباً همیشه به عنوان پیش فرض تنظیم می شود و تغییر به مرورگر جایگزین دوباره دست و پا گیر می شود.

خبرهای دیگر از مایکروسافت