خبر

 • تک بورد - مدیر عامل مایکروسافت ساتیا نادلا می گوید تلاش برای خرید TikTok عجیب ترین چیزی بود که او تا به حال روی آن کار کرده است

  مدیر عامل مایکروسافت ساتیا نادلا می گوید تلاش برای خرید TikTok عجیب ترین چیزی بود که او تا به حال روی آن کار کرده است
  9 روز و 11 ساعت قبل

  یک سال پیش ، TikTok متعلق به ByteDance در حال مذاکره برای فروش عملیات خود در ایالات متحده به یک یا چند شرکت آمریکایی در تلاش برای جلوگیری از ممنوعیت در سراسر کشور بود. مایکروسافت در تلاش برای تصاحب دارایی های شرکت چینی در ایالات متحده شکست خورد ، اما مدیر عامل شرکت ساتیا نادلا گفت که پروژه ای عجیب و جالب است.

  سال گذشته ByteDance به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا دستور داد تا TikTok را از عملیات چینی خود جدا کند ، در غیر این صورت با ممنوعیت در سراسر کشور روبرو می شود. پس از بررسی امنیت ملی توسط کمیته سرمایه گذاری خارجی ایالات متحده ، این شرکت مجبور شد برای برنامه محبوب در خاک آمریکا خریداری پیدا کند که به عنوان ناظر قابل اعتماد برای زیرساخت های تجاری این شرکت در ایالات متحده عمل کند.

  یکی از خریداران بالقوه مایکروسافت بود ، که قرار بود عملیات شرکت را در ایالات متحده ، کانادا ، استرالیا و نیوزلند به دست آورد. با این حال ، اوراکل و والمارت نیز علاقه خود را برای خرید TikTok ابراز کردند و ترامپ در ابتدا حداقل از نظر موافق چنین معامله ای بود. در نهایت بحث ها پس از چند ماه رفت و برگشت از بین رفت و برنامه در حال حاضر بدون مشکل در ایالات متحده کار می کند.

   https://techbord.com مدیر عامل مایکروسافت ساتیا نادلا می گوید تلاش برای خرید TikTok عجیب ترین چیزی بود که او تا به حال روی آن کار کرده است

  در طول کنفرانس کد در بورلی هیلز ، کالیفرنیا ، مدیر عامل مایکروسافت ، ساتیا نادلا ، چند نکته در مورد تجربه خود در کار با TikTok بیان کرد. نادلا به کارا سویشر ، روزنامه نگار ، گفت: "این عجیب ترین کاری است که من تا به حال روی آن کار کرده ام" ، و او با این احساس موافقت کرد و خاطرنشان کرد که این نیز "عجیب ترین چیزی است که من تا به حال گزارش کرده ام. "

  جالب اینجاست که مایکروسافت به TikTok نزدیک نشد. در عوض ، TikTok به شرکت ردموند آمد زیرا احساس می کرد پس از گرفتار شدن در جنگ تجاری بین واشنگتن و پکن ، به شریک قوی نیاز دارد. نادلا در مورد این فرصت بسیار علاقه مند شد ، زیرا "دارایی بزرگی " بود و مهندسی جالبی در پشت آن وجود داشت.

   https://techbord.com ساتیا نادلا ، مدیر عامل مایکروسافت می گوید تلاش برای خرید TikTok عجیب ترین چیزی بود که او تا به حال روی آن کار کرده است

  البته او به TikTok اشاره می کند مقیاس و نفوذ ، که به لطف سیستم توصیه شده محتوای مبتنی بر هوش مصنوعی که به خوبی محافظت می شود ، به دست آمد.

  روز دوشنبه ، TikTok اعلام کرد که به یک میلیارد کاربر ماهانه رسیده است ، که هیچ شاهکاری کوچک برای پلتفرمی که تنها پنج سال است وجود دارد. در مورد مدیر عامل ByteDance ، ژانگ ییمینگ ، او ظاهراً به قابلیت های مایکروسافت در زمینه امنیت ابر ، تعدیل محتوا و ایمنی کودکان علاقه مند شده است ، که به طور گسترده از طریق کار بر روی سیستم عامل های اجتماعی مانند Xbox و LinkedIn توسعه یافته است.

  نادلا گفت که نمی داند آیا دولت بایدن هنوز هم به دنبال دستیابی به توافق است یا خیر و از وضعیت فعلی او خوشحال است. از زمان نگارش ، کل طرح به طور نامحدود به تعویق افتاده است در حالی که رئیس جمهور بایدن تلاشهای قبلی خود را در جهت رفع خطرات احتمالی امنیت ملی از سوی شرکتهای فناوری چینی بررسی می کند.

  سوئیشر همچنین تلاش کرد تا نادلا را به در مورد مذاکرات ناموفق برای خرید Discord صحبت کرد ، اما او به سرعت سوالات او را کنار گذاشت و به شوخی پرسید که Discord چیست. در اوایل امروز ، مایکروسافت گفت که از اسکایپ دست نمی کشد ، زیرا چندین ویژگی جدید و تغییرات طراحی را دریافت کرده است.

خبرهای دیگر از مایکروسافت