خبر

 • تک بورد - مایکروسافت مدیرعامل ساتیا نادلا را به عنوان رئیس هیئت مدیره منصوب کرد

  مایکروسافت مدیرعامل ساتیا نادلا را به عنوان رئیس هیئت مدیره منصوب کرد
  8 روز و 9 ساعت قبل

  چرا مهم است: هیئت مدیره مایکروسافت مدیرعامل ساتیا نادلا را به عنوان رئیس هیئت مدیره منصوب کرد. در نقش جدید خود ، نادلا تلاش برای تعیین دستور کار هیئت مدیره را بر عهده خواهد داشت. این حرکت از آنجا که اولین بار است که از زمان کناره گیری بنیانگذار بیل گیتس از سمت مدیرعاملی در ژانویه 2000 ، شخص مشابه سمت مدیر اجرایی و رئیس هیئت مدیره را نشان می دهد ، قابل توجه است.

  نادلا جانشین جان دبلیو تامپسون خواهد شد ، که زمانی مدیر اجرایی سیمانتک بود. تامپسون در سال 2012 به هیئت مدیره مایکروسافت پیوست و در 4 فوریه 2014 به ریاست منصوب شد ، همان روزی که نادلا به جای استیو بالمر به عنوان مدیرعامل مایکروسافت به سمت بالا حرکت کرد.

  مایکروسافت تحت نظر نادلا شکوفا شده است. هنگامی که وی این مسئولیت را به دست گرفت ، سهام این شرکت در محدوده 35 دلار معامله می شد. امروز ارزش یک سهم از سهام مایکروسافت بیش از 258 دلار است که بیش از 630 درصد افزایش دارد.

  https://techbord.com مایکروسافت مدیرعامل ساتیا نادلا را به عنوان رئیس هیئت مدیره منصوب کرد

  در میان سایر وظایف ، نادلا بر تلاش های خود برای گسترش شرکت از طریق خریدهای عمده از جمله LinkedIn ، ZeniMax و GitHub نظارت داشته است. او همچنین هنگامی که مایکروسافت موجانگ خالق Minecraft را به مبلغ 2.5 میلیارد دلار خریداری کرد ، مسئولیت آن را بر عهده داشت.

  تامپسون همچنان به عنوان مدیر مستقل اصلی بازی می کند ، همان نقشی که قبلاً از 2012 تا 2014 داشت.

  < p> مایکروسافت همچنین از فشار دهنده برای اعلام سود سه ماهه 0.56 دلار برای هر سهم استفاده کرد که در تاریخ 9 سپتامبر قابل پرداخت به سهامداران ثبت شده در 19 آگوست است.

  اعتبار تصویر Emagnetic

خبرهای دیگر از مایکروسافت