خبر

 • تک بورد - مایکروسافت شایعه کرده است که تراشه های Arm اختصاصی خود را برای سرورها و رایانه های شخصی در حال توسعه است

  مایکروسافت شایعه کرده است که تراشه های Arm اختصاصی خود را برای سرورها و رایانه های شخصی در حال توسعه است
  19 روز و 21 ساعت قبل

  چرا مهم است: به نظر می رسد مایکروسافت در کنار خط قرار دارد تا اینتل را به محدودیت ها برساند. گفته می شود که این شرکت در حال توسعه سیلیکون داخلی Arm برای سرورهای خود و احتمالاً دستگاه های Surface است. این به مایکروسافت امکان انعطاف پذیری بیشتر در ارائه ابر Azure را می دهد ، در حالی که از نظر شرکای تراشه سنتی خود چشم پوشی نمی کند.

  مایکروسافت با توسعه تراشه های سفارشی غریبه نیست. این شرکت با کوالکام برای ایجاد Snapdragon SQ1 سفارشی برای Surface Pro X همکاری کرد و بعداً آن را با SQ2 به روز کرد. Surface Laptop 3 دارای پردازنده Ryzen 3 سفارشی است. با این حال ، این اولین بار است که مایکروسافت به طور کامل تراشه های Arm را بدون هیچ شریکی توسعه می دهد. این قطعاً ضربه ای به اینتل خواهد بود که در حال حاضر سرورهای سرویس Cloud Azure مایکروسافت را تأمین می کند.

  مایکروسافت ممکن است در حال طراحی تراشه های مبتنی بر Arm خود برای سرورها و طبق اخبار بلومبرگ ، احتمالاً دستگاه های سطح. موارد استفاده اولیه در مراکز داده Azure مایکروسافت است اما این شرکت همچنین در حال بررسی توسعه یک تراشه جداگانه برای مصرف کنندگان است. با این وجود ، هیچ مدرک مشخصی وجود ندارد که نشان دهد مایکروسافت قطعاً از این مسیر عبور خواهد کرد.

  آمازون از سال 2018 با پردازنده های "Graviton" شروع به انتقال به تراشه های سفارشی Arm خود کرد. در ادامه با تراشه نسل 2 Arm که 20 درصد سریعتر از قبل بود ، همراه بود. تغییر مایکروسافت به سمت سیلیکون بازوی سفارشی برای سرورها می تواند باعث تغییر محسوسی در نحوه مدیریت مراکز داده خود توسط شرکت های بزرگ فناوری شود.

  در حالی که ممکن است سیلیکون سرور سفارشی مایکروسافت به اندازه Intel Xeon یا AMD Epyc ، این امکان را به مایکروسافت می دهد تا سرنوشت خود را ، مانند خواسته های اپل ، کنترل کند.

  https: / /techbord.com مایکروسافت شایعه کرده است که تراشه های Arm اختصاصی مخصوص سرورها و رایانه های شخصی را در حال توسعه

  بنا به گفته بلومبرگ ، تیم طراحی تراشه توسط جیسون زندر هدایت می شود ، که در حال حاضر بیش از حد لاجوردی است. در حالی که هیچ تأیید رسمی داده نشده است ، سخنگوی مایکروسافت ، فرانک شاو بیانیه ای صادر کرد و گفت: تولید و ابزار ، ضمن تقویت و تقویت مشارکت با طیف گسترده ای از ارائه دهندگان تراشه. "

  مایکروسافت احتمالاً مانند آمازون و اپل مزایای بلند مدت بیشتری را برای ساخت سیلیکون سرور خود می بیند. تراشه های سفارشی برای انجام کارهای تخصصی و عملکرد خالص بهتر از Intel یا AMD ساخته می شوند.

  علاوه بر این ، مایکروسافت با انتظار از شرکای خود برای نوآوری وزن نمی گیرد. به دلایل بیشتری درباره مهم بودن تراشه های M1 اپل ، از ویژگی ما در اینجا بازدید کنید. این مقاله با استدلال مایکروسافت در مورد انتقال به سیلیکون مبتنی بر Arm بسیار خوب است.

خبرهای دیگر از مایکروسافت