مایکروسافت در حال آزمایش تبلیغات برای سرویس های خود در ویندوز 11 است

Facepalm: اگر ویندوز 11 می‌توانست از یک چیز استفاده کند، آن تبلیغاتی است که در سیستم عامل ظاهر می‌شود - کسی به جز مایکروسافت نمی‌گوید. به نظر می رسد شرکت ردموندی در حال آزمایش یک ویژگی در ساخت های پیش نمایش است که تبلیغات خدمات خود را در منوی پرواز نشان می دهد، جایی که کاربران می توانند از سیستم خارج شوند یا سیستم را قفل کنند.

کاربر توییتر، آلباکور، اسکرین‌شات‌هایی را منتشر کرد که نشان می‌دهد تبلیغات و تبلیغات محصولات مایکروسافت در صفحه نمایش بالای گزینه تغییر تنظیمات حساب در آخرین نسخه پیش‌نمایش ویندوز 11 ظاهر می‌شوند. یکی از آگهی‌ها از کاربران می‌خواهد از فایل‌های خود در OneDrive نسخه پشتیبان تهیه کنند، در حالی که دیگری به کاربران پیشنهاد می‌کند برای یک حساب مایکروسافت ثبت نام کنند.

معلوم شد که OneDrive تنها چیزی نیست که می‌توان در اینجا تبلیغ کرد. ایجاد یک حساب مایکروسافت نیز می تواند ظاهر شود " pic.twitter.com/ZXjdv44Byn

— Albacore (@thebookisclosed) 7 نوامبر 2022

براندون لبلانک مدیر ارشد برنامه تیم برنامه Windows Insider به این توییت پاسخ داد و تأکید کرد که مایکروسافت تنها در حال آزمایش برخی از تغییرات این ویژگی با Windows Insiders است.او همچنین خاطرنشان کرد که کاربران قبلاً در یک پست در ماه گذشته از آن مطلع شده بودند.

https://techbord.com مایکروسافت در حال آزمایش تبلیغات برای خدمات خود در Windows 11

اما، این اعلان شامل یک نقطه زیر است تغییرات و بهبود بخش ements که می‌خواند: "ما در حال آزمایش یک تغییر کوچک در منوی استارت هستیم که در آن برخی از خودی‌ها نشان‌هایی را در نمایه کاربری خود مشاهده می‌کنند که به آنها اطلاع می‌دهد که اقدامات خاصی باید انجام شود." حتی با توجه به استانداردهای مایکروسافت برای شیطنت کلامی ، تصور اینکه کسی فکر کند که این جمله به اجرای تبلیغات ترجمه می شود دشوار است. این واقعیت که این ویژگی از نشانگر نارنجی رنگ مشابه هشدارهای سیستم ویندوز استفاده می‌کند، کاربران را آزار می‌دهد.

در انصاف لبلانک، او اعتراف کرد که مایکروسافت می‌توانست تغییر را بهتر به اشتراک بگذارد، احتمالاً با قرار دادن یک عکس از صفحه. اما بعید است که در این مرحله مردم را آرام کند، به خصوص اگر این آزمایش راه خود را به بیلدهای تولیدی باز کند.

البته تبلیغات در ویندوز چیز جدیدی نیست. منوی استارت ویندوز 10 آنها را دارد، اگرچه می توان آنها را حذف کرد، و مایکروسافت زمانی تبلیغات در اندازه کامل را برای Edge اجرا کرد. همچنین ممکن است به یاد داشته باشید که مایکروسافت در اوایل سال جاری، تبلیغاتی را برای خدمات خود در یک نسخه پیش نمایش ویندوز 11 آزمایش کرد. این باعث خشم بسیاری شد، اما لبلانک گفت که این یک بنر آزمایشی است که قرار نیست به صورت خارجی منتشر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *