خبر

 • تک بورد - مایکروسافت به زودی به کاربران ویندوز اجازه می دهد تا بازی های خریداری شده در فروشگاه مایکروسافت را اصلاح کنند

  مایکروسافت به زودی به کاربران ویندوز اجازه می دهد تا بازی های خریداری شده در فروشگاه مایکروسافت را اصلاح کنند
  27 روز و 16 ساعت قبل

  چرا مهم است: فروشگاه مایکروسافت با انتشار ویندوز 11 شاهد تغییرات اساسی بوده است و اکنون بیش از هر زمان دیگری برای توسعه دهندگانی باز است که می توانند برنامه ها را بدون توجه به چارچوبی که برای ساخت آنها استفاده کرده اند منتشر کنند. به زودی همچنین به کاربران ویندوز کنترل کاملی بر محل نصب بازی ها از طریق به روز رسانی برنامه Xbox می دهد.

  زمانی که مایکروسافت برای اولین بار ویندوز 11 را معرفی کرد، یکی از نکات کلیدی بحث مایکروسافت استور بهبود یافته بود. پس از گذراندن چندین تجسم که تقریباً آنطور که شرکت می‌خواست موفق نبودند، آخرین نسخه با یک رابط طراحی مجدد ارائه می‌شود که قرار است دلایل بیشتری برای استفاده از آن ارائه دهد. علاوه بر این، مایکروسافت اکنون تقریباً از هر نوع برنامه ای در فروشگاه مایکروسافت استقبال می کند، از برنامه های وب پیشرو گرفته تا بازی ها و حتی برنامه های اندروید.

  در مورد بازی ها، مایکروسافت تلاش کرده است تا فروشگاه مایکروسافت را به یک جایگزین واقعی تبدیل کند. به پلتفرم هایی مانند Steam تلاش‌های آن انتقادات زیادی را از سوی افرادی مانند تیم سوینی، یکی از بنیان‌گذاران اپیک گیمز، به همراه داشته است، که در مقطعی ادعا کرد شرکت ردموندی آماده است تا فروشگاه‌های بازی‌های رقیب را با استفاده از به‌روزرسانی‌های ویندوز فلج کند تا پیشنهاد خود را جذاب‌تر کند.

  با این حال، مایکروسافت در متقاعد کردن مردم برای خرید بازی از فروشگاه مایکروسافت موفقیت محدودی داشته است، بیشتر به این دلیل که تجربه نصب و به‌روزرسانی آن نسخه‌ها در مقایسه با فروشگاه‌های بازی دیگر بهترین نبوده است. این شرکت روی بهبود آن کار کرده است و به زودی تغییراتی در کیفیت زندگی ارائه خواهد کرد که ممکن است برخی از گیمرها را وادار کند تا فروشگاه مایکروسافت را دوباره امتحان کنند.

  این شرکت امروز گزارش هایی را تأیید کرد که به زودی اجازه خواهد داد. کاربران ویندوز می توانند بازی ها را از فروشگاه مایکروسافت یا Xbox Game Pass برای رایانه شخصی در پوشه ای که انتخاب می کنند نصب کنند. این کار پشتیبان‌گیری از نصب‌های بازی و همچنین نصب/انتقال بازی‌ها به درایو دیگری را آسان می‌کند. اما مهمتر از آن، این امکان را برای افراد فراهم می‌کند که به راحتی نسخه فروشگاه مایکروسافت آن بازی‌ها را اصلاح کنند.

  این تغییرات به‌عنوان بخشی از به‌روزرسانی برنامه Xbox که به صورت داخلی در مایکروسافت آزمایش می‌شود، اعمال می‌شود. این شرکت جدول زمانی برای انتشار آنها ارائه نکرد، اما جیسون بومونت، مدیر تجربیات شریک Xbox به The Verge گفت: «با بازی‌های PC عالی مانند Back 4 Blood، Age of Empires IV، Forza Horizon 5 و Halo Infinite در روز اول با Game Pass، ما می‌خواستیم گزینه‌های بیشتری را برای بازیکنان در اختیار داشته باشیم تا تجربه خود را در برنامه Xbox سفارشی کنند."

خبرهای دیگر از مایکروسافت