خبر

 • تک بورد - مایکروسافت از CPU های اینتل استفاده می کند تا به شما کمک کند بدافزارهای رمزنگاری را کشف کند

  مایکروسافت از CPU های اینتل استفاده می کند تا به شما کمک کند بدافزارهای رمزنگاری را کشف کند
  26 روز و 10 ساعت قبل

  مجرمان سایبری در یک بازی دائمی موش و گربه با کارشناسان امنیتی هستند که کمی شبیه به این است: جنایتکاران یک بردار حمله جدید را کشف می کنند و شروع به بهره برداری از آن می کنند ، فقط برای اینکه بچه های خوب دفاع خود را تقویت کنند تا حمله را خنثی کنند. با استفاده از دیگر استراتژی های قدیمی ، بدخواهان در جستجوی زاویه یا محصول جدیدی برای بهره برداری قرار گرفتند. بشویید و تکرار کنید.

  ما بار دیگر شاهد تکرار چرخه هستیم ، این بار مهاجمان داغ دنباله روی یکی از آخرین روندهای فناوری یعنی رمزنگاری هستند.

  به جای تزریق سیستم های آسیب دیده با ویروس های آزار دهنده یا بدافزارهای سرقت اطلاعات ورود به سیستم ، برخی از هکرها در حال نصب مخفیانه نرم افزار استخراج رمزنگاری بر روی اهداف هستند. این نوع بدافزار از توان و منابع پردازشی سیستم (مانند برق) برای استخراج رمزنگاری شده بر روی هزینه های قربانی استفاده می کند. انواع دیگر بدافزارهای رمزنگاری در سیستم های آلوده به دنبال کیف پول ارزهای رمزپایه هستند و آنها را می دزدند.

  این نیز یک مشکل فزاینده است. طبق گفته شرکت نرم افزار امنیتی Avira ، حملات بدافزار coinminer در سه ماهه چهارم سال 2020 نسبت به سه ماهه قبل 53 درصد افزایش یافته است.

  در تلاش برای محافظت بهتر از کاربران در برابر چنین حملاتی ، مایکروسافت با اینتل همکاری می کند. به طور خاص ، مایکروسافت با استفاده از فناوری تشخیص تهدید اینتل (TDT) از طریق Microsoft Defender برای Endpoint از دستگاه یادگیری ماشین در تله متری پردازنده استفاده می کند تا اثر انگشت اجرای کد بدافزار را شناسایی کند ، حتی اگر آنها برای پرواز در زیر رادار اصلاح شده باشند. > اینتل گفت که تشخیص تهدیدات ضربه ای در عملکرد ایجاد نمی کند ، زیرا TDT می تواند بارهای پر کارایی را به کنترل کننده گرافیکی یکپارچه بارگیری کند ، اطمینان حاصل کند که پردازنده مرکزی برای کارهای دیگر آماده است.

  قابلیت های جدید شناسایی تهدید بومی سیستم عامل های Intel Core و vPro و امروزه با نزدیک به یک میلیارد رایانه شخصی با توانایی TDT اینتل ، این می تواند ضربه جدی به بازیگران مخرب وارد کند.

  اعتبار تصویر Yevhen Vitte

خبرهای دیگر از مایکروسافت