خبر

 • تک بورد - در اینجا نحوه دور زدن الزامات TPM و CPU ویندوز 11 آورده شده است

  در اینجا نحوه دور زدن الزامات TPM و CPU ویندوز 11 آورده شده است
  10 روز و 23 ساعت قبل

  ویندوز 11 دارای برخی از نیازمندیهای سیستم بسیار سخت است و مهمترین آنها وجود یک ماژول پلت فرم قابل اعتماد (TPM) 2.0 در رایانه شما است. با این حال ، راهی آسان برای رفع این الزامات وجود دارد و تنها چند دقیقه طول می کشد تا خودتان آن را انجام دهید.

  مایکروسافت در ارتباط با الزامات سیستم ویندوز 11 و دلایل دقیق آنها کار بسیار بدی انجام داده است. از زمان رونمایی از سیستم عامل جدید در ماه ژوئن ، تنها با تغییر این جزئیات به سرعت همه را گیج کرده است. بیشتر این سردرگمی ناشی از اصرار شرکت بر این است که رایانه های شخصی دارای ویندوز 11 نیاز به پشتیبانی از چیزی به نام Trusted Platform Module (TPM) 2.0 دارند-یک ویژگی امنیتی که قبلاً در خارج از محیط های سازمانی شنیده نشده بود.

  مختصر آن این است که مایکروسافت می خواست ویندوز 11 را با یک لایه امنیتی اضافی به طور پیش فرض فعال کند ، راه اندازی کند و TPM 2.0 محور اصلی این استراتژی بود زیرا ویژگی های امنیتی پیشرفته در سیستم عامل جدید به آن بستگی دارد. اگر به دنبال توضیحی عمیق در مورد TPM چیست و چرا ویندوز 11 به آن نیاز دارد ، توضیح دهنده ما را بررسی کنید.

  https://techbord.com در اینجا نحوه دور زدن الزامات TPM و CPU ویندوز 11

  خبر بد این است که مایکروسافت با تقسیم پایگاه کاربری ویندوز مشکلی ندارد با وجود این نیاز ، حتی اگر ویندوز 11 کیفیت زندگی مهمی را نسبت به ویندوز 10 ارائه می دهد ، خبر خوب این است که اگر می خواهید ویندوز 11 را اجرا کنید ، می توانید به راحتی از چندین راه آن را دور بزنید. قبل از اینکه به نحوه انجام این کار بپردازیم ، بدانید که اگرچه مایکروسافت به شما اجازه می دهد ، از همان سطح پشتیبانی برخوردار نخواهید شد و حق دریافت هیچ گونه ویژگی یا به روزرسانی امنیتی را ندارید.

  شاید از قضا مایکروسافت خود راهی برای دور زدن نیاز TPM 2.0 به عنوان بخشی از اسناد رسمی ویندوز 11 ارائه کرده است. با این وجود ، این روش هنوز مستلزم این است که سیستم شما با TPM 1.2 سازگار باشد. به عنوان یک قاعده کلی ، اگر رایانه شما مجهز به پردازنده AMD Ryzen 1000 سری جدیدتر یا جدیدتر ، یا پردازنده نسل هفتم اینتل Kaby Lake یا جدیدتر است ، باید از TPM 1.2 یا حتی TPM 2.0 پشتیبانی کنید.

  https://techbord.com در اینجا نحوه دور زدن الزامات TPM و CPU ویندوز 11

  بررسی پشتیبانی TPM 1.2 به آسانی باز کردن Device Manager و گسترش بخش "دستگاه های امنیتی" است. روش دیگر ، می توانید Win + R را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا محاوره Run باز شود. "tpm.msc" را تایپ کنید و OK را فشار دهید تا برنامه افزودنی مدیریت TPM باز شود ، که در صورت داشتن یک ماژول TPM سازگار باید فوراً به شما اطلاع دهد.

  اگر هیچ اشاره ای به "Trusted Security Platform Module" ، تنظیمات UEFI خود را - که معمولاً در برگه Advanced مشاهده می کنید - بررسی کنید و ویژگی ای به نام "PTT " را برای سیستم های Intel و "PSP fTPM " را برای سیستم های AMD فعال کنید. این تنظیم در اکثر رایانه های شخصی مصرف کننده ضروری است ، جایی که معمولاً OEM ها این ویژگی را از کارخانه فعال نمی کنند.

   https://techbord.com در اینجا نحوه دور زدن الزامات TPM و CPU ویندوز 11

  پس از تنظیم تنظیمات ، باید یک کلید رجیستری را به صورت دستی اضافه کنید. برای انجام این کار ، از ابتدا "Registry Editor" را جستجو کرده و آن را راه اندازی کنید. در کادر آدرس ، "HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ Setup \ MoSetup" را وارد کرده و Enter را فشار دهید. یک مقدار DWORD اضافه کنید ، نام آن را "AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU" بگذارید و آن را روی 1 تنظیم کنید. سپس با ابزار ایجاد رسانه ، یک USB یا DVD قابل بوت ایجاد کنید ، راه اندازی کنید و یک ارتقاء در محل را در سیستم خود انجام دهید.

  اگر می خواهید یک نصب تمیز انجام دهید و از CPU حتی قدیمی تر استفاده کنید ، همچنین می توانید در مراحل نصب ویندوز یک دور زدن غیر رسمی در بررسی TPM و CPU انجام دهید. همانطور که مراحل لازم را طی می کنید ، به سرعت با پیامی مواجه می شوید که می گوید: "این رایانه نمی تواند ویندوز 11 را اجرا کند." شما با برگشتن یک قدم به عقب و سپس زدن کلیدهای Shift + F10 روی صفحه کلید ، پنجره خط فرمان را باز می کنید ، ثابت می کنید که پیام اشتباه است. "regedit" را تایپ کرده و Enter را بزنید. درست مانند روش فوق ، ویرایشگر رجیستری را باز می کند. در نوار آدرس "HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ Setup" را تایپ کرده و Enter را بزنید. روی Setup راست کلیک کرده و یک کلید جدید به نام "LabConfig" اضافه کنید.

  در LabConfig Key ، یک مقدار DOWRD به نام "BypassTPMCheck" اضافه کنید و آن را روی 1 تنظیم کنید. آن را نیز روی 1 تنظیم کنید همین فرآیند را با "BypassSecureBootCheck" تکرار کنید. اما با احتیاط ، ممکن است وسوسه شوید که "BypassRAMCheck" یا "BypassStorageCheck" را امتحان کنید ، اما ارزش آن را ندارد. اگر حداقل شرایط ذخیره سازی یا RAM را برآورده نمی کنید ، بهتر است فعلاً از ویندوز 10 استفاده کنید.

  این تنها چیزی است که برای دور زدن الزامات TPM و پردازنده و نصب ویندوز 11 لازم است. در زیر میانبرهایی دارید برای بارگیری ویندوز 11 ، بررسی ها و چند مورد رفع ناراحتی که ممکن است در سیستم عامل جدید پیدا کنید: ویندوز 11 سریعتر از ویندوز 10 است بازی با ویندوز 11 در مرورگر وب Windows 11 نشت حافظه و اشکالات روز اول مشکلات شناخته شده ویندوز 11 غیرفعال کردن VBS در ویندوز 11 برای افزایش عملکرد بازگرداندن منوی زمینه راست کلیک جدید ویندوز 11

خبرهای دیگر از مایکروسافت