خبر

 • تک بورد - جمع بندی مرور ویندوز 11: بهتر از ویندوز 10 ، اما هنوز در حال پیشرفت است

  جمع بندی مرور ویندوز 11: بهتر از ویندوز 10 ، اما هنوز در حال پیشرفت است
  21 روز و 6 ساعت قبل

  مایکروسافت یکبار گفت که ویندوز 10 آخرین نسخه ویندوز بود ، اما پس از آن همه گیری همه گیر شد و این شرکت ایده های موجود در سیستم عامل منتشر نشده ویندوز 10X را در نظر گرفت و آنها را بر روی سیستم عامل اصلی ویندوز 10 که اکنون بالغ شده است قرار داد. نتیجه ویندوز 11 است که از رابط کاربری آینده نگر برخوردار است و سخت ترین سیستم مورد نیاز را در تاریخ سیستم عامل ویندوز دارد.

  در ویندوز 11 ، مایکروسافت سیستم عامل دسکتاپ خود را دقیقاً اختراع نکرده است. در عوض ، شرکت ردموند از ویندوز 10 که اکنون بالغ شده است به عنوان یک پایگاه محکم استفاده کرده و رابط کاربری را مدرن کرده و بر ساده سازی کارها تمرکز کرده است. بسته به آنچه که به آن نگاه می کنید ، سیستم عامل جدید هم آشنا و هم جدید است و ارتقاء به آن مانند ارتقاء از Windows 7 به Windows 10 وحشتناک نخواهد بود.

  از جهاتی ، ویندوز 11 دقیقاً مانند به روزرسانی ویژگی ویندوز 10 احساس خواهد شد. این برنامه رایگان است ، بسیار شبیه به نسخه قبلی خود است (به جز گوشه های گرد آن) ، اما همچنین دارای اصلاحاتی است که استفاده از رابط کاربری را دلپذیرتر می کند و یک فروشگاه Windows که در نهایت برای توسعه دهندگان به همان اندازه استقبال می شود باید از ابتدا بود برای بررسی عمیق تر در مورد ویندوز 11 ، به سراغ موج بررسیها و برداشتهای اولیه کارشناسان و منتقدان می رویم.

  https://techbord.com جمع بندی مرور ویندوز 11: بهتر از ویندوز 10 ، اما هنوز در حال پیشرفت است

  اد بات ZDNet معتقد است که ویندوز 11 چنین نیست این به روز رسانی نرم افزاری است زیرا برای ارتقاء افراد به سخت افزار جدیدتر باعث ایجاد تهدید می شود:

  این نسخه از ویندوز یک تغییر سخت افزاری بزرگ را نشان می دهد ، در حالی که مایکروسافت یک خط محکم در سیلیکون ترسیم کرده و اعلام می کند که اکثریت فعلی هنگامی که پشتیبانی ویندوز 10 در اکتبر 2025 منقضی شود ، CPU ها منسوخ می شوند.

  برای اولین بار ، مایکروسافت ارتقاء ویندوز را منتشر می کند که نمی خواهد اکثر مشتریان فعلی آن از آن استفاده کنند. طبق محاسبات پشتیبان ، تقریباً 60 درصد از 1.3 میلیارد رایانه شخصی که در حال حاضر ویندوز 10 دارند از ارتقاء به ویندوز 11 مسدود می شوند (اگرچه صاحبان آن رایانه ها می توانند ویندوز 11 را به صورت دستی نصب کنند). این یافته ها با نتایج 30 میلیون رایانه شخصی شرکت مدیریت دارایی فناوری Lansweeper ، که برآورد می کند 55 درصد از این رایانه ها از الزامات سخت افزاری مایکروسافت کاسته نمی شود.

  Rich Woods از توسعه دهندگان XDA تغییرات مایکروسافت را در تجربه خارج از جعبه انجام می دهند ، از رابط کاربری زیبا و در دسترس تا جزئیات کوچک مانند اینکه بتوانید دستگاه خود را بدون گذراندن مراحل سخت و دشوار نامگذاری کنید:

  نه ، من از کورتانا متنفر نیستم ، اما من دستیار دیجیتالی را بخشی از تجربه خارج از جعبه می دانستم. تکان دهنده بود و صادقانه بگویم ، وحشتناک بود. علاوه بر این ، اگر کسی از آن شکایت می کرد ، مایکروسافت طوری رفتار می کرد که انگار نوعی شرور است که از افراد دارای نیازهای ویژه متنفر است. Windows 11 آنطور که باید در تمام این مدت کار می کرد کار می کند ...

  کل OOBE نیز دوباره طراحی شده است و بسیار زیباتر است. اکنون دارای زمینه سفید ، گوشه های گرد روی دکمه ها است و فقط گرافیکی تر است. شاید به خاطر داشته باشید که وقتی ویندوز 10 برای اولین بار راه اندازی شد ، فقط دارای صفحه نمایش آبی تخت بود و سپس بعداً با بلوزهای عمیق تر و پنجره های بیشتر دوباره طراحی شد ...

  نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که در نهایت می توانید نام رایانه شما در OOBE ، چیزی که در Windows 8 OOBE وجود داشت و در Windows 10 حذف شده بود ... در ویندوز 10 ، برای انجام این کار ، باید به تنظیمات بروید ، و سپس باید راه اندازی مجدد کنید.

  https://techbord.com جمع بندی مرور ویندوز 11: بهتر از ویندوز 10 است ، اما هنوز در حال پیشرفت است

  تغییر بعدی که بلافاصله برای کاربران جدید قابل مشاهده است ، منوی استارت است. Usama Jawad از Neowin خاطرنشان می کند که مایکروسافت زیبایی شناسی را تا حدی دنبال کرده است که عملکرد به ثمر رسیده است و ادغام بهتر با Search پس از آن مورد توجه قرار گرفته است:

  با انتشار این ویندوز ، منوی Start تغییر اساسی کرده است. کاشی های زنده که از زمان طراحی ویندوز 8 جزء اصلی طراحی بودند و برنامه های پین شده که برای کاربران دستگاه های تلفن هوشمند بیشتر آشنا می شوند ، از بین رفته اند. برخی از ویژگی های مفید مانند توانایی گروه بندی برنامه ها ... من نمی توانم احساس کنم که این یک نقص طراحی از طرف مایکروسافت است ، به ویژه با توجه به اینکه هیچ راه حلی وجود ندارد…

  در همین حال ، تجربه جستجو در ویندوز 11 کمی عجیب و غریب است. هنگامی که چند ماه پیش در ابتدا به آن نگاه کردم ، متوجه شدم که چگونه نوار جستجو در منوی Start با دکمه اختصاصی Search به هم نزدیک شده است. در واقع ، آنقدر به هم مرتبط بود که اگر روی نوار جستجو در بالای منوی Start کلیک کنید ، منوی Start را می بندد و UI اختصاصی Search را باز می کند ، که یک تجربه بسیار تکان دهنده است ... در حالی که به نظر می رسد جستجو نتایج محلی مرتبط را ارائه می دهد در مورد استفاده من ، به نظر من مسخره است که مایکروسافت هنگام ادغام با منوی Start ، منوی Start را در حالت لکنتی فعلی خود ارسال می کند. این ظاهر خوبی برای سیستم عامل نیست ، به ویژه با توجه به اینکه منوی Start توسط افراد زیادی استفاده می شود.

  در مورد نوار وظیفه ، مارک هاچمن از PC World معتقد است که در راهی که به نفع کاربران نخواهد بود:

  اولین نگاه اجمالی شما به ویندوز 11 ، ردیفی از نمادهای جذاب و مینیمالیستی است که در پایین صفحه شما قرار گرفته اند. در ویندوز 11 ، می توانید نوار وظیفه را پنهان کنید ، اما نمی توانید اندازه آن را تغییر دهید یا آن را به جای دیگری در صفحه منتقل کنید-یک مشکل بالقوه مهم در صفحه نمایش های با DPI پایین که در لپ تاپ های ارزان تر یافت می شود ، جایی که فضای صفحه اولویت دارد ... ویندوز 10 اجازه می دهد این؛ ویندوز 11 اینطور نیست. در ویندوز 10 ، می توانید از برچسب ها به جای آیکون های نوار وظیفه استفاده کنید. ویندوز 11 این امر را حذف می کند و شما را مجبور می کند تا نمادهای جدید را کورکورانه تجزیه کنید ...

  بخش کوچکی اما پر سر و صدا از اینترنت همچنین از حذف قابلیت کشیدن و رها کردن مایکروسافت از نوار وظیفه ویندوز 11 به شدت شکایت کرده است. در ویندوز 10 ، برای مثال می توانید یک فایل را به پوشه باز File Explorer بکشید ، و به سادگی در آن جا می افتد. سایر برنامه ها نیز به طور مشابه کار می کنند. من خودم از این ویژگی استفاده نمی کنم ، اما دیگران به آن قسم می خورند ...

  https://techbord.com جمع بندی مرورگر ویندوز 11: بهتر از ویندوز 10 است ، اما هنوز در حال پیشرفت است

  ویندوز 11 در حال بهره وری بیشتر است ، بنابراین مایکروسافت چند ترفند جالب را اضافه کرد که حداقل در تئوری. پرستون گرالای ComputerWorld در مورد آنها احساسات متفاوتی دارد:

  مایکروسافت دو ویژگی را معرفی کرد که امیدوار بود باعث افزایش بهره وری شود - چیدمان های Snap و Snap Groups - اما من در بهترین حالت آنها را ترکیبی می دانم. به با استفاده از Snap Layouts ، می توانید پنجره های باز خود را در یکی از نیم طرح های صفحه از پیش ساخته شده گروه بندی کنید ، مانند داشتن دو برنامه در کنار یکدیگر ، هر کدام نیمی از صفحه را اشغال می کنند. یا ممکن است یک برنامه در سمت چپ و دو برنامه بصورت عمودی در سمت راست یا چهار برنامه در یک شبکه داشته باشید. ایده این است که شما قادر خواهید بود طرح مناسب را برای خود بیابید ، طرحی که متناسب با نحوه کار شما باشد… و استفاده از آن گیج کننده است مدتی طول کشید تا بفهمم چگونه می توانم انتخاب کنم که کدام برنامه باید در کدام بخش از Snap Layout قرار گیرد ، و من فقط نحوه استفاده از ویژگی Snap Group را پس از یک کلیک خوب در اطراف کشف کردم ... برای من این ویژگی ها بسیار مهم بودند دلسرد.

  ابزارک ها برگشتند ، اما Devindra Hardawar Engadget هیجان زده نیست:

  ویندوز 11 همچنین بازگشت بزرگی را برای ابزارک ها نشان می دهد: برنامه هایی با اندازه کوچک که ظاهر شدند در ویندوز 7. شما می توانید با فشار دادن دکمه ویجت در نوار وظیفه به آنها دسترسی پیدا کنید ، اما صادقانه بگویم ، آنها را بی فایده دیدم. این روزها ، من برای تقویم ، اخبار و نامه هایم به یک صفحه قابل مشاهده نیاز ندارم ، نه زمانی که تلفن هوشمند من همیشه در دسترس باشد.

  https://techbord.com جمع بندی مرور ویندوز 11: بهتر از ویندوز 10 ، اما هنوز در حال پیشرفت است

  در ویندوز 11 ، مایکروسافت بیش از هر زمان تیم ها را تحت فشار قرار می دهد با ادغام آن در خود سیستم عامل با این حال ، Zac Bowden از Windows Central معتقد است که این یک حرکت کوته بینانه و گیج کننده است که به نظر می رسد وجود اسکایپ را نادیده می گیرد و تفکیک واضحی بین مکالمات مربوط به کار و گاه به گاه ایجاد نمی کند:

  متاسفانه ، ادغام آن با ویندوز 11 در لبه ها کمی خشن به نظر می رسد. خروجی در نوار وظیفه به اندازه کافی بومی به نظر می رسد ، اما پنجره های چت در پنجره خود در گوشه صفحه نمایش شما ظاهر می شوند ، نه جایی که خروجی چت در آن قرار دارد. این همچنین یک نماد برنامه Teams ثانویه را در نوار وظیفه شما قرار می دهد ، بنابراین در حال حاضر من دو نماد تیم برای یک سرویس دارم ...

  عملکرد چت و تماس صوتی به اندازه کافی ساده است. این برنامه همانطور که انتظار می رفت کار می کند و با فرض اینکه برنامه Teams را نصب کرده اید و با حساب مصرف کننده وارد شده اید ، با سیستم عامل های Windows ، iOS ، Android و Mac سازگار است. با این اوصاف ، این یکپارچگی Teams Chat در کل مانند اتلاف وقت است. چرا این فقط اسکایپ نیست؟

  اسکایپ به تازگی اعلام کرد که دارای مجموعه ای از ویژگی های جدید است و به طور کامل خود را به عنوان سرویس چت و تماس ویدئویی مهم مایکروسافت تقویت می کند. بنابراین ، چرا Microsoft Teams برای مصرف کنندگان یک چیز است؟ من ترجیح می دهم اگر این ادغام چت در ویندوز 11 به جای Skype باشد. امیدوارم آنها گزینه زیر را برای تغییر آن به ما بدهند.

  Windows Store یکی از زمینه هایی است که مایکروسافت روی آن تمرکز کرده است با ویندوز 11 ، و داریل باکستر TechRadar معتقد است که پیشرفت های کافی برای کمک به کاربران عادی دارد:

  یک چادر بزرگ دیگر ویندوز 11 ، Microsoft Store بازطراحی شده است. بر هیچ کس پوشیده نیست که اخیراً در ویندوز 10 کمی نادیده گرفته شده است. اما به نظر می رسد فروشگاه مایکروسافت جدید مکانی است که در آن برنامه ها و حتی فروشگاه های شخص ثالث می توانند با خیال راحت و بدون ترس از بدافزارها دسترسی داشته باشند.

  طراحی آن به اندازه کافی ساده است و نوار جستجو در قسمت در بالا با نتایج فوری ، در کنار سه دسته برای انتخاب در نوار کناری سمت چپ.

  برای کاربران تازه کار و مبتدی ، یک ویترین عالی است که به راحتی برنامه ها را پیدا کنید ، و این اعتبار Windows 11 است. برای بسیاری از مردم ، به ویژه کسانی که رایانه شخصی جدیدی دارند و می خواهند برنامه های ضروری را به سرعت و به آسانی بارگیری کنند ، محافظ بزرگی باشد.

  https://techbord.com جمع بندی مرور ویندوز 11: بهتر از ویندوز 10 ، اما هنوز در حال پیشرفت است

  رابط تنظیمات سالهاست که یک آشفتگی ناسازگار است و اکنون بسیار نزدیکتر از جایی است که باید باشد. این یکی از پشت مایکل موچمور PCMag است:

  یکی از موارد جالب توجه در ویندوز 10 ، تنظیمات ناسازگار پنجره ها و دیالوگ ها است. گاهی اوقات برنامه ای را در برنامه تنظیمات جدید حذف می کنید ، گاهی در کنترل پنل قدیمی. این ناسازگاری در ویندوز 11 از بین می رود - تقریباً کاملاً… از شفافیت به طور مثر استفاده می کند. حالت تاریک اکنون می تواند با افتخار سر خود را در مقایسه با سیستم عامل macOS بالا نگه دارد.

  همچنان می توانید صداهای سیستم را در تنظیمات تغییر دهید ، اما مجموعه صداهای پیش فرض جدید ویندوز 11 باریک ، سریع و مدرن است.

  https://techbord.com جمع بندی مرور ویندوز 11: بهتر از ویندوز 10 ، اما هنوز در حال پیشرفت است

  اما درباره موارد جدید کافی است. آیا داوران ویندوز 11 را مانند امروز دوست دارند و آیا توصیه می کنند آن را ارتقا دهید؟ ریموند وانگ ورودی به بهترین وجه می گوید:

  مشکل به روز رسانی به اندازه Windows 11 این است که نمی توانید همه را راضی کنید. همه چیز را در تلاش برای اختراع مجدد چیزها منفجر کنید و مردم ناراحت می شوند که شما با آنچه قبلاً کار کرده است اشتباه کرده اید. یک لایه رنگ جدید بزنید تا همه چیز جاز پیدا کند و مردم از این شکایت کنند که این کار عمیق است.

  شما یا به ویندوز 11 ارتقا خواهید یافت زیرا آنچه را می بینید دوست دارید (این برنامه برای کاربران ویندوز 10 نیز رایگان است) یا شما به هر نسخه از ویندوز که استفاده می کنید پایبند خواهید بود ، زیرا سلام ، کارکرد خوبی دارد. هیچ یک از این دو تصمیم اشتباه نیست. > مانند ویندوز ویستا ، ویندوز 11 دارای مجموعه ای سنگین از سیستم مورد نیاز است که بسیاری از رایانه ها برآورده نمی کنند ، و پوشش اولیه سیستم عامل باید بر این امر متمرکز شود ، زیرا مایکروسافت این الزامات جدید را ضعیف اعلام کرده است. این امر به ویژه در ابتدا صادق بود ، اما هنوز مواردی وجود دارد که در آن خطوط سازگاری ترسیم می شوند که منطقی نیستند.

  و مانند ویندوز 8 ، ویندوز 11 برخی از قطعات اصلی رابط کاربری ویندوز را در راهی که ممکن است پذیرندگان اولیه ای را که سیستم های عامل جدید را بشارت می دهند ناامید کند. میم "[هیچکس به طور تصادفی سیستم عامل ها را به یکدیگر توصیه نمی کند] [1] " خنده دار است ، اما اگر شما "فرد فنی" در خانواده یا حلقه دوستان خود هستید ، به احتمال زیاد یک زن و شوهر خواهید داشت از "آیا این یکی برای نصب " سوالات مربوط به نسخه های جدید ایمن است ، و من فکر می کنم امن ترین پاسخ برای هرکسی که از ویندوز 10 استفاده می کند این است "شاید چند ماه به آن فرصت دهید ، عجله ای وجود ندارد. "

  وس فنلون و دیو جیمز از PC Gamer گفتند که در حالی که ویندوز 11 عمدتا یک نسخه پایدار است ، اکثر کاربران اگر می خواهند سواری نرم داشته باشند ، فورا ارتقا نمی دهند:

  پس از استفاده آخرین نسخه ویندوز 11 به مدت یک هفته کامل تا انتشار ، من هیچ گونه خرابی یا خرابی یا بریدگی قابل توجهی در عملکرد تجربه نکرده ام. این فقط شبیه به ویندوز 10 با پوستی جدید است. مطمئناً اشکال کمتری نسبت به برخی از راه اندازیهای بدنام گذشته مایکروسافت دارد.

  البته در اینجا تنوع متغیر وجود دارد - سخت افزار رایانه شما ، لوازم جانبی شما ، چه شما یک نصب تمیز انجام داده اید یا ارتقاء اگر چیزی باعث مشکلات سازگاری شود ، احتمالاً رانندگان هستند. ویندوز 11 مدل راننده جدیدی را معرفی می کند ، اگرچه در حال حاضر تمام سخت افزارهای قدیمی شما و درایورهای قدیمی آنها احتمالاً به روال قبلی کار خواهند کرد ، با این فرض که در ویندوز 10 کار کرده اند.

   https://techbord.com جمع بندی مرور ویندوز 11: بهتر از ویندوز 10 ، اما هنوز در حال پیشرفت است

  پل توروت فکر می کند که مایکروسافت هیچ به بزرگترین نارضایتی های کاربران ویندوز گوش نداده ام و پس از ابراز امیدواری مجدداً در حال پذیرش نیست:

  شاید زمان آن رسیده است که مشکل اصلی ویندوز 11 را برطرف کنیم: مایکروسافت ، به طور غیرقابل توضیح و بدون سابقه ، فقط این مورد را آزمایش کرده است علیرغم همه تغییرات ، ویندوز اصلی به مدت سه ماه به صورت عمومی منتشر می شود. و در نتیجه ، محصولی که در 5 اکتبر دریافت می کنیم ناقص است و فاقد بسیاری از ویژگی های جدیدی است که مایکروسافت در اواخر ژوئن وعده داده بود. بد نیست ، هیچ بازخوردی از کاربر به موقع برای معرفی این هفته به محصول راه پیدا نکرد ، زیرا دوره آزمایش بسیار کوتاه بود. در عوض ، بازخورد در به روزرسانی های بعدی ویندوز 11 ، پس از راه اندازی ، گنجانده می شود.

  اینکه این یک استراتژی مشکوک است ، برای همه کسانی که در شش سال گذشته آشنا هستند بدیهی است: با ویندوز 10 ، مایکروسافت از یک برنامه تهاجمی استفاده کرد. ویندوز به عنوان یک سرویس ”خط مشی به روز رسانی که بارها و بارها به دلیل مشکلات کیفیت و قابلیت اطمینان به کاربران خود باز می گردد. بنابراین به طور طبیعی از همین سیستم استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که ویندوز 11 نیز به مرور زمان به روز می شود. نیازی نیست منتظر ویندوز 11.1 ، یا ویندوز 12 یا هر چیز دیگری برای بهبود باشیم.

خبرهای دیگر از مایکروسافت