بخش Cloud مایکروسافت را از عملکرد ضعیف Xbox و Windows نجات می‌دهد

مایکروسافت رشد درآمد سالانه مثبت 52.7 میلیارد دلاری را برای دوره سه ماهه منتهی به 31 دسامبر 2022 گزارش کرد که تا حد زیادی به لطف عملکرد قوی خدمات رایانش ابری خود است.

محموله 52.7 میلیارد دلاری نشان دهنده افزایش اندک دو درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است. با این حال، درآمد خالص سالانه 12 درصد کاهش یافت و به 17.37 میلیارد دلار رسید و سود هر سهم کاهش یافت و به 2.32 دلار رسید (11 درصد کاهش نسبت به سه ماهه چهارم 2021).

بخش بهره وری و فرآیندهای تجاری مایکروسافت ( Office، LinkedIn، Dynamics) 17 میلیارد دلار درآمد ایجاد کرد که هفت درصد افزایش نسبت به سال قبل داشت، در حالی که بخش ابر هوشمند آن 18 درصد افزایش یافت و به 21.5 میلیارد دلار رسید که هر دو به جبران ضرر در سایر زمینه ها کمک کردند.

درآمد OEM ویندوز ویندوز. کاهش 39 درصدی، منعکس کننده عملکرد دسته دستگاه های مایکروسافت است. درآمد محتوا و خدمات ایکس باکس نیز با کاهش 12 درصدی نسبت به فصل تعطیلات 2021، ضربه خورد.

techbord.com بخش Cloud مایکروسافت را از عملکرد ضعیف Xbox و Windows نجات می‌دهد

مایکروسافت اخیراً همکاری خود را با OpenAI تمدید کرده است و بر پایه شراکتی است که برای اولین بار در سال 2016 شکل گرفت و در سال 2019 و 2021 مجدداً تأیید شد. مایکروسافت قرارداد جدید را به عنوان یک سرمایه گذاری چند ساله و چند میلیارد دلاری توصیف کرد که پیشرفت های هوش مصنوعی را تسریع خواهد کرد. بر اساس گزارش بلومبرگ، ردموند 10 میلیارد دلار دیگر متعهد شده است.

هفته گذشته، غول فناوری مستقر در واشنگتن اعلام کرد که مجموع نیروی کار خود را تا 10000 شغل کاهش خواهد داد. با کاهش، مایکروسافت به تعداد زیادی از شرکت‌های بزرگ فناوری ملحق می‌شود که پس از استخدام شدید در طول همه‌گیری، نیروی کار خود را کاهش می‌دهند.

مطالعه مرتبط: اینها بسته‌هایی هستند که غول‌های فناوری مانند گوگل، متا و آمازون هستند. پیشنهاد به کارکنان اخراج شده

با نگاهی به آینده، مایکروسافت انتظار دارد درآمد سه ماهه سوم سال مالی 23 بین 50.5 تا 51.5 میلیارد دلار باشد. بزرگترین نکته در اینجا این است که مایکروسافت انتظار دارد درآمد بخش "محاسبات شخصی بیشتر" (OEM ویندوز، ایکس باکس، دستگاه ها و جستجو) از 14.2 میلیارد دلار در سه ماهه اخیر به بین 11.9 تا 12.3 میلیارد دلار کاهش یابد. p>

در اخبار مرتبط، Xbox و Bethesda در حال حاضر در حال پخش نمایشگاه Developer Direct خود هستند که نوید یک نگاه داخلی به برخی از بزرگترین بازی‌های عرضه شده به Xbox، PC و Game Pass را می‌دهد.

اعتبار تصویر: Valent لاو، تاداس سر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *