خبر

 • تک بورد - با افت فایرفاکس ، تعداد کاربران Microsoft Edge رشد می کند

  با افت فایرفاکس ، تعداد کاربران Microsoft Edge رشد می کند
  21 روز و 11 ساعت قبل

  به یاد دارید که Microsoft’s Edge با مشکل محبوبیت روبرو بود؟ این تغییر هنگامی شروع شد که به نسخه مبتنی بر Chromium تغییر یافت و جایگزین Firefox به عنوان دومین مرورگر محبوب دسک تاپ بعد از Chrome سال گذشته شد. این الگویی است که ادامه دارد.

  گزارش 2020 NetMarketShare نشان داد که سهم بازار دسک تاپ 7.59٪ Edge آن را در مارس سال گذشته از Firefox عبور داده است. اکنون ، یک شرکت تجزیه و تحلیل متفاوت - StatCounter (از طریق آخرین ویندوز) - گزارش می دهد که Edge طی چند ماه گذشته با کوچک شدن پایگاه کاربری Firefox ، کاربران را اضافه کرده است.

  در حالی که داده ها ثابت نمی کنند کاربران Firefox ترک کرده اند برای Edge ، می بینیم که مرورگر مایکروسافت امسال شاهد سهم بازار خود از 7.81٪ به 8.03٪ رسیده است ، در حالی که محصول Mozilla از 8.1٪ به 7.95٪ کاهش یافته است. طبق آمار StatCounter برای Edge این یک رکورد همیشگی است.

  منبع: StatCounter Global Stats - سهم بازار مرورگر

  سود Edge در کاربران برای آن موقعیت دوم را ندارد. این افتخار نصیب سافاری می شود که اکنون 10.11٪ سهم دارد ، اگرچه تعداد آن از ماه دسامبر کاهش یافته است ، بنابراین Edge می تواند به زودی از آن پیشی بگیرد.

  به نظر می رسد مانند ویندوز 7 ، برخی از افراد برای اجازه دادن به مشکل دارند. به اینترنت اکسپلورر متوقف شده بروید. این سهم 1.7٪ دارد که بسیار آهسته در حال کاهش است.

  داده ها فقط مربوط به بازار دسک تاپ است. با نگاهی به همه سیستم عامل ها - دسک تاپ ، تبلت و موبایل - آیفون ها و آیپد ها با داشتن 19.03٪ سهم در مکان دوم Safari امن تر هستند ، در حالی که Firefox جلوتر از Edge حرکت می کند ، البته تنها 0.23٪.

  ماه گذشته شنیدیم که یک اشکال در ویژگی "Startup boost" ، که باعث می شود Edge با راه اندازی فرایندهای کلیدی در پس زمینه در هنگام باز نبودن مرورگر ، زمان راه اندازی Edge را افزایش دهد ، از بسته شدن آن جلوگیری می کند و باعث عملکرد سیستم می شود.

خبرهای دیگر از مایکروسافت