اینترنت اکسپلورر پس از 27 سال فردا می میرد، اما تقریبا 50 درصد از کسب و کارها همچنان از مرورگر استفاده می کنند.

TL;DR: اگر در سنی هستید که با شنیدن صدای رولینگ استونز Start Me Up به ویندوز 95 فکر می کنید، ممکن است غم و اندوه نوستالژیکی را احساس کنید که بدانید مایکروسافت فردا، تقریباً 27 ساله، اینترنت اکسپلورر را نابود می کند. سالها پس از معرفی و با این حال، همانطور که اغلب زمانی که پشتیبانی از یک محصول به پایان می رسد، میلیون ها دستگاه هنوز از Explorer به عنوان مرورگر وب اصلی خود استفاده می کنند.

مایکروسافت در ماه مه گذشته اعلام کرد که امسال اینترنت اکسپلورر را به شکل سنتی خود از بین خواهد برد. اکنون، نرم‌افزار تقریباً سه دهه‌ای در شرف بازنشستگی است.

اپلیکیشن دسک‌تاپ مرورگر فردا در جدیدترین نسخه‌های ویندوز 10 پشتیبانی نمی‌شود – اینطور نیست به زودی پس از آن، مایکروسافت یک به روز رسانی ویندوز را ارائه خواهد کرد که به طور کامل اینترنت اکسپلورر را از دستگاه های ویندوز 10 حذف می کند و در صورت تلاش کاربران برای دسترسی به برنامه، به Edge هدایت می شود.

Explorer این کار را نخواهد کرد. هر چند به طور کامل به کتاب های تاریخ سپرده شود. از طریق حالت اینترنت اکسپلورر در مایکروسافت اج فعال خواهد بود و امکان دسترسی به وب‌سایت‌ها و برنامه‌های قدیمی مبتنی بر اینترنت اکسپلورر را مستقیماً از مرورگر جدیدتر مبتنی بر Chromium فراهم می‌کند. این حالت حداقل تا سال 2029 پشتیبانی خواهد شد، در حالی که کاربران هنوز در ویندوز 8.1 و به‌روزرسانی امنیتی پیشرفته ویندوز 7 می‌توانند از حالت IE تا ژانویه 2023 استفاده کنند.

برای فعال کردن حالت IE در Edge، تایپ کنید. edge://settings/defaultbrowser، "اجازه بارگذاری مجدد سایت ها در اینترنت اکسپلورر" را تغییر دهید و مرورگر را مجددا راه اندازی کنید.

بسیاری از کسب و کارها ظاهراً به اینترنت اکسپلورر متصل هستند حتی با پایان دادن به پشتیبانی مایکروسافت. بر اساس ارقامی که از Lansweeper با TechRadar Pro به اشتراک گذاشته شده است، 47 درصد از بیش از 9 میلیون دستگاه ویندوز 10 در 33000 سازمان هنوز از Explorer استفاده می کنند و 79 درصد حتی در آخرین نسخه ویندوز 10 هم استفاده نمی کنند، اصلاً ویندوز 11 مهم نیست. p>

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *