techbord.com وای فای Wi Fi 6E با امکانات جدید برای اتصال سریع بی سیم

یکی از بارزترین تأثیرات همه گیر Covid-19 این است که ما چقدرمتکی به ارتباطات هستیم، به خصوص اتصالات بی سیم. برای اکثر ما، ترکیبی از اتصال سریع باند پهن به همراه یک شبکه بی سیم وای فای wi fi محکم معنای واقعی کلمه تفاوت بین توانمند بودن را ایجاد کرده است، که در داخل خانه هایمان کار کنیم، در کلاسها شرکت کنیم و از سرگرمی به طور مداوم لذت ببریم، گروه قابل توجهی قادر انجام چنین کاری نیست

یکی از بارزترین تأثیرات همه گیر Covid-19 این است که ما چقدرمتکی به اینترنت هستیم، به خصوص اتصال بی سیم. برای اکثر ما، ترکیبی از اتصال سریع باند پهن به همراه یک شبکه بی سیم Wi Fi  به معنای واقعی کلمه تفاوت بین توانایی بودن را ایجاد کرده است، که در داخل خانه هایمان کار کنیم، در کلاسها شرکت کنیم و از سرگرمی به طور مداوم لذت ببریم، پایه قابل اعتماد یا قادر به انجام این کار نیست.

فقط شش هفته پیش،FCC  به تأیید رسمی وای فای (Wi Fi) اجازه داد تا به طیف گسترده ای از طیف رادیوی جدید در باند 6 گیگاهرتزی در ایالات متحده بهرمند شود. به طور خاص، استاندارد جدید Wi Fi 6E به 1.2 گیگاهرتز یا 1200 مگاهرتز طیف رادیویی دسترسی خواهد داشت، از 5.9 گیگاهرتز تا 7.1 گیگاهرتز که شامل تمام فرکانسهای 6 گیگاهرتزی در بین، از این رو 6 مرجع گیگاهرتز برای اینکه بتوانیم از این سیستم استفاده کنیم ، حتی وسیع ترین اتصالات برای موج 5 میلی متر، سریعترین نوع اتصال G5 در دسترس به 800 مگاهرتز محدود شده است. به عبارت دیگر، اتصالات جدید Wi Fi به تقریباً 1.5 برابر میزان فرکانس ها برای انتقال سریعترین اتصالات G5 دسترسی دارند.

از نظر تئوریکی، این بدان معنی است که سرعت اتصال Wi Fi 6E می تواند به طور قابل توجهی ثابت کند که بسیار سریعتر و بهتر از آنچه G5 ارائه کرده است می باشد. بعلاوه، به دلیل قوانین اساسی فیزیک و انتشار سیگنال، پوشش Wi Fi 6E در واقع می تواند گسترده تر از میلی متر موج (mmWave) G5 می باشد. برای عادلانه بودن، کل پوشش بستگی به میزان توان مورد استفاده در انتقال سلولی دارد، سطح انتقال سلولی معمولاً چندین برابر قوی تر از Wi-Fi است، اما در محیط هایی مانند ساختمان های اداری، مراکز کنفرانس و همچنین در خانه های ما اینگونه نیست. غیر منطقی است که، انتظار داشته باشید که Wi Fi 6E سریعتر از G5  باشد، دقیقاً همانطور که Wi Fi فعلی 5 گیگاهرتز (802.11a و انواع آن) معمولاً سریعتر از سیگنالهای  LTE4G می باشد.

یک توضیح مهم این است که همه این مزایا فقط به Wi Fi 6E  و نه Wi Fi 6 ، که همچنین نسبتاً جدید است، گسترش می یابد. برای Wi Fi 6، در نحوه رمزگذاری و انتقال سیگنال ها راههای پیشرفت های زیادی وجود دارد که  همه این موارد باید تراکم را کاهش داده و نیاز به انرژی را برای استفاده از Wi Fi کاهش می دهد. با این حال، همه این پیشرفت ها هنوز از باند های فرکانس 2.4 و 5 گیگاهرتز استفاده می کنند که Wi Fi برای 20 سال گذشته از آن استفاده میکرده. نکته مهم دیگر Wi Fi 6E باند فرکانس 6 گیگاهرتز می باشد.

برای درک همه اینها، شما باید حداقل کمی در مورد طیف فرکانس رادیویی بدانید (خواه بخواهید یا نه!). خط پایین این است که هرچه فرکانس بالاتر باشد فاصله شما از سیگنال بی سیم کوتاهتر است و هرچه فرکانس پایین تر باشد فاصله آن دورتر می باشد. قیاسی که دوست دارم از آن استفاده کنم این است که به فکر شنیدن یک کنسرت موسیقی از استادیوم دور افتاده باشیم. اگر در حال رانندگی باشید و یک کنسرت گروهی در حال پخش باشد، شما به طور معمول می توانید طیف گسترده ای از فرکانس ها را بشنوید و بهتر بتوانید آنچه در حال پخش است را مشخص است. با این حال، هر چه دورتر باشید، شنیدن فرکانس های بالاتر سخت تر خواهد بود. آنچه فاقد فرکانس پایین است صدای فرکانس های باس می باشد، و این دشوار است که بگویید چه آهنگی در حال پخش است. همه سیگنال های فرکانس رادیویی، از جمله تلفن همراه وWi Fi ، از این قوانین اساسی فرکانس و مسافت پیروی می کنند.

با این وجود یک پیچش بسیار مهم برای انتقال دادها وجود دارد و این مربوط به در دسترس بودن و عرض کانالها برای انتقال (و دریافت) سیگنالها می باشد. قاعده اصلی انگشت شصت هر چه فرکانس پایین تر خواهد بود،و عرض کانال کوچکتر باشد،  فرکانس بالاتر می باشد، وعرض کانال گسترده تر می شود. توان داده و سرعت اتصال بی سیم به طور کلی با عرض این کانال ها تعیین می شود. برای G4 و آنچه به آن G5 باند کم گفته می شود (مانند شبکه 5 گیگابایت T-Mobile 5G)، این کانال ها می توانند به اندازه 5 مگاهرتز پهن یا حداکثر 20 مگاهرتز باشند. از طرف دیگر فرکانس میلی متر موج (mmWave) برای G5، 100 مگاهرتز پهنا دارد و از لحاظ تئوری حداکثر هشت مورد از آنها در کل 800 مگاهرتز پهنای باند در دسترس می باشد.

زیبایی Wi-Fi 6E این است که از 7 کانال 160 مگاهرتز یا در مجموع 1120 مگاهرتز پهنای باند پشتیبانی می کند. (به عنوان یک مقایسه، Wi Fi 5 گیگاهرتز حداکثر از دو کانال 160 مگاهرتز و به طور کلی 500 مگاهرتز پشتیبانی می کند، در حالی که Wi-Fi 2.4 گیگاهرتز فقط حداکثر از سه کانال 20 مگاهرتز و به طور کلی 70 مگاهرتز پشتیبانی می کند.) علاوه براین، Wi Fi 6E این کانال های گسترده را با فرکانس قابل توجهی پایین تر از موج میلی متر مورد استفاده قرار می دهد (به طور معمول 24 گیگاهرتز و بالاتر، اگرچه اکثر شرکت های حامل آمریکایی از 39 گیگاهرتز استفاده می کنند)، که توضیح می دهد که چرا Wi-Fi 6E می تواند پوشش گسترده تری نسبت به میلی متر موج (mmWave) داشته باشد. سرانجام، به دلیل اینکه طیف 6 گیگاهرتزی توسط سایر دستگاه ها فاقد اعتبار خواهد بود، سرعت در دنیای واقعی باید بهتر می شود. فقدان ترافیک دیگر زمان تاخیر بسیار کمتری را در دستگاه های شبکه Wi Fi 6E ایجاد می کند.

البته برای استفاده ازمزایای  Wi Fi 6E، باید هم روتر (routers) و هم دستگاهی داشته باشید که از این استاندارد پشتیبانی  کنند. برای انجام این کار، شما باید از تراشه هایی استفاده کنید که از استاندارد نیز پشتیبانی می کنند (و همچنین در کشوری زندگی می کنید که دامنه فرکانس کامل را پشتیبانی کند در حال حاضر ایالات متحده آمریکا راه را پشت سر گذارده  و تنها کشوری است که از 1.2 گیگاهرتز کامل طیف جدید پشتیبانی می کند). Broadcom و Intel هر دو پشتیبانی Wi Fi 6E را اعلام کرده اند، اما تنها شرکتی که در حال حاضر تراشه های خود را برای هر دو نوع دستگاه ارسال می کند  کوالکام (Qualcomm) است. برای دستگاه های مشتری مانند تلفن های هوشمند، رایانه های شخصی و دیگران، این شرکت FastConnect 6700 و 6900 را ارائه می دهد، در حالی که برای روترها  (routers)، این شرکت دارای خط جدیدی از باند سه گانه است (یعنی پشتیبانی از 2.4 گیگاهرتز، 5 گیگاهرتز و 6 گیگاهرتز) شبکه سریPro  استفاده می شود. تراشه ها از جمله Networking Pro 610 ، 810 ، 1210 و 1610 که به ترتیب از 6، 8، 12 و 16 جریان از اتصال Wi Fi 6E پشتیبانی خواهد کرد.

علاوه بر این، خط جدید Networking Pro از آنچه این شرکت با نام Qualcomm Max Architecture User و از مدیریت چند منظوره ترافیک پشتیبانی خواهد کرد، که حداکثر همزمان 2000 اتصالات مشتری را قادر می سازد، به لطف OFDMA پیشرفته (Orthogonal Frequency-Division Multiple Access) و 8 کاربر MUMIMO (چند کاربر ورودی چندگانه، خروجی چندگانه) در هر کانال می باشد. تراشه های جدید Networking Pro با تمرکز بر روی روتر نیز از SON (شبکه های خود ساماندهی) پشتیبانی خواهد کرد، که باعث می شود آنها برای نسخه های آینده روترهای مش Wi Fi  مناسب باشند.

به نوعی، مزایای Wi Fi 6E چالشی جالب برای Qualcomm و سایر شرکت ها ایجاد می کند که تراشه ها و دستگاه های G5 سلولی وWi Fi  متمرکز را ساخته اند. برای برخی از برنامه های خاص به ویژه اماکن عمومی، محیط های خاص اداری و غیره، احتمالاً این دو فناوری مستقیماً با یکدیگر رقابت می کنند كه در این صورت شركتهای مؤلفه اصلی اساساً مجبورند، علیه خودشان بفروشند. به دلیل فزاینده ای پیچیده و معماری شبکه بی سیم، الزامات امنیتی مختلف، مدل های تجاری و موارد دیگر، به دلیل فزاینده ای پیچیده و معماری شبکه بی سیم، الزامات امنیتی مختلف، مدل های تجاری و موارد دیگر، حقیقت محتمل این است که هر دو فناوری برای مدتی وجود دارند. در نتیجه،  باعث می شود که تجارت بهتر شود پیشنهاداتی را ارائه می دهند که از انتخاب طرف حمایت می کنند.

خبر خوب برای کسانی که در ایالات متحده هستند اینست که به لطف طیف وسیعی از گزینه های شبکه بی سیم را به طور قابل توجهی بهبود بخشید به هر دو پیشرفت اخیر Wi Fi 6E و همچنین موارد دیگر حراج های بعدی برای طیف 5G باند میانی (3.5 گیگاهرتز) بهره مند می شویم. با وجود بسیاری از چالش های دیگر که با آن روبرو هستیم، به نظر می رسد سال خوبی برای بی سیم باشد.

وای فای Wi Fi 6E با امکانات جدید برای اتصال سریع بی سیم
internet/وای-فای-wi-fi-6e-با-امکانات-جدید-برای-اتصال-سریع-بی-سیم

آخرین مطالب سایت
techbord.com بازی های PlayStation 2 در Xbox Series S کاملاً خوب بازی می کنند
techbord.com اریکسون: عرضه 5G تا پایان سال 1 میلیارد نفر را پوشش می دهد
techbord.com سرمایه گذاران سنتی در حال تقویت آخرین تجمع بیت کوین هستند
techbord.com گروه Scalper مفتخر به خرید 1000 کنسول Xbox Series X در آخر هفته سیاه جمعه است
techbord.com آیا می دانید: سگا بسیاری از نمونه های اولیه دهه 90 خود را به نام سیارات نامگذاری کرده است
techbord.com گزارش شده است که شیائومی در Q3 2020 تعداد بیشتری گوشی هوشمند از اپل فروخته است
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.