مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg) 7 تریلیون دلار دیگر از دست داد، زیرا شرکت های بیشتری به تحریم تبلیغات در فیسبوک (Facebook) می پیوندند

تصور کنید بیش از 7 میلیارد دلار ثروت شخصی را از دست داده و هنوز چهارمین فرد ثروتمند جهان است. این همان وضعیتی است که مارک زاکربرگ در خود پیدا کرده است، زیرا شرکت های بیشتری از جمله کوکا کولا (Coca-Cola) به تحریم تبلیغات فیسبوک (Facebook)، اینستاگرام (Instagram) می پیوندند.

کارزار توقف نفرت برای سود، ایجاد شده توسط سازمان هایی از جمله NAACP، لیگ ضد افترا (ADL)  (Anti-Defamation League) و موزیلا (Mozilla)، از مشاغل می خواهد در همبستگی با ارزشهای عمیق ترین آزادی آمریکا، برابری و عدالت ما ایستادگی کنند و در خدمات فیسبوک در ماه ژوئن تبلیغ نکنند.

سایت های رسانه های اجتماعی مانند فیسبوک (Facebook) و توییتر (Twitter) مدت هاست که متهم به انجام ندادن به اندازه کافی برای حذف سخنان تنفرانگیز از سیستم عامل های خود شده اند. ADL نوشت، بگذارید پیامی قدرتمند به فیسبوک بفرستیم، سود شما هرگز به ارزش تبلیغ نفرت، تباهی، نژادپرستی، ضد دینی و خشونت نخواهد بود.

ده ها مارک بزرگ با نام های مختلف وارد بازار شده اند، از جمله ورایزون (Verizon)، هوندا (Honda)،  The North Face و یونیلور (Unilever)، با شرکت کوکا کولا (Coca-Cola) که جدیدترین شرکت اعلام شده این شرکت می باشد. غول نوشیدنی اعلام کرد حداقل 30 روز از اول ژوئن تبلیغات در تمام کانالهای رسانه های اجتماعی و نه فقط فیسبوک و اینستاگرام ممنوع می باشد.

وی گفت: ما این بار را صرف ارزیابی مجدد استانداردها و سیاستهای تبلیغاتی خود می كنیم تا تشخیص دهیم كه آیا اصلاحات در داخل مورد نیاز هستند، و چه باید بیشتر از شرکای رسانه های اجتماعی انتظار داشته باشیم تا بسترهای نفرت از خشونت و محتوای نامناسب را از بین ببرند. ما به آنها خواهیم گفت که انتظار پاسخگویی، شفافیت بیشتری از آنها را داریم. مدیر عامل شرکت جیمز کوئینسی (James Quincey) توضیح داد.

فیسبوک (Facebook) تنها در هنگام درآمد تبلیغات دیجیتالی بعد از گوگل (Google) قرار دارد. غول رسانه های اجتماعی در سال گذشته 69.7 میلیارد دلار از تبلیغات دریافت کرده است. طی کمتر از یک هفته، سهام فیس بوک 11 درصد کاهش یافته است و بیش از 56 میلیارد دلار از ارزش بازار آن کم شده است و توییتر (Twitter) در زمان مشابه 14 درصد کاهش یافته است. این افت باعث شده تا ثروت شخصی مدیر عامل مارك زوكربرگ (Mark Zuckerberg) با بیش از 7 میلیارد دلار كاهش یابد، اگرچه او هنوز ارزش تقریبی 79.7 میلیارد دلار را دارا می باشد، بین وارن بافت (Warren Buffett) و جایگاه پنجم (69.3 میلیارد دلار) و برنارد آرنو (Bernard Arnault) با مقام سوم (105 میلیارد دلار) در فهرست ثروتمندان فوربس (Forbes) قرار دارد.

(ما برای حمایت از کمپین StopHateForProfit #، همه تبلیغات پرداخت شده را در Facebook و Instagram در آمریکا متوقف خواهیم کرد. شرکت فیسبوک، باید اقدامات واضح را اتخاذ کند تا مانع استفاده از سکوی خود برای گسترش و تقویت نژادپرستی و نفرت شود.)

روز جمعه، فیسبوک سیاست های جدیدی را برای ارائه اطلاعات بیشتر درباره رای گیری، سرکوب رأی دهندگان و مبارزه با گفتار نفرت اعلام کرد. این شرکت افزوده است که ابزارهای هوش مصنوعی و تعدیل کنندگان انسانی 90 درصد از گفتار نفرت را قبل از اینکه کسی حتی آن را گزارش کند شناسایی و حذف می کند.

سه هفته پیش، من متعهد شدم كه سیاستهای خود را قبل از انتخابات سال 2020 بررسی كنم و این همچنین کار ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *