خبر

 • تک بورد - بایگانی اینترنتی دو هفته زودتر از کتابخانه ملی اورژانس خود را می بندد

  بایگانی اینترنتی دو هفته زودتر از کتابخانه ملی اورژانس خود را می بندد
  20 روز و 21 ساعت قبل

  آرشیو اینترنت اعلام کرده است که قصد دارد کتابخانه فوریت های پزشکی(NEL) و ملی خود را دو هفته جلوتر از برنامه تعطیل کند، بعد از اینکه توسط گروهی از ناشران در هفته گذشته از آنها شکایت کردند

  بعد از اینکه گروهی از ناشران از آرشیو اینترنت شکایت کردنده اند، آنها اعلام کردند، که قصد دارند کتابخانه فوریت های پزشکی و ملی خود را دو هفته زودتر از برنامه تعطیل کنند.

  بایگانی اینترنتی کتابخانه اضطراری (NEL) را در اواخر ماه مارس در پاسخ به همه گیری نوظهور Covid-19 راه اندازی کرده است. ایده این بود که به فراگیران آواره  برای  خدمت رسانی بهتر به  کتابخانه کمک کنیم، مدارس و دانشکده های در سراسر کشور برای جلوگیری از گسترش ویروس به تعلیق درآمدند. و بیش از 1.4 میلیون نفر لیست های منتخب خود را با کتابهای موجود در کتابخانه دیجیتالی بررسی کردیم.

  با این حال، ناشران آن را به طورمتفاوتی دیدند.

  گروه کتاب هاچت (Hachette)، خانه تصادفی پنگوئن (Penguin Random House)، ناشران هارپر کلینز (HarperCollins) و جان ویلی و پسران (Sons و John Wiley) گفتند امانت نامحدود این طرح به نقض گسترده حق چاپ کپی رایت انجام شده است.

  آرشیو اینترنت اعتراف کرد که برخی ناشران آکادمیک که در ابتدا ابراز نگرانی از کتابخانه اضطراری (NEL)  می کردند، در نهایت تصمیم گرفتند که با آنها همکاری کنند تا به افرادی که از منابع سنتی کتاب در طول همه گیری رها شده اند، دسترسی داشته باشند.

  امید آنها این است که همکاری های مشابهی با ناشران فوق الذکر صورت بگیرد که آنها حمله گرانقبمت خود را متوقف کنند.

  همانطور که ایستاده است، کتابخانه اضطراری (NEL) در تاریخ 16 ژوئن به جای 30 ژوئن چنانچه در ابتدا برنامه ریزی شده بود بسته خواهد شد. 

  در آن زمان، بایگانی اینترنت به برنامه قدیمی امانت دیجیتال کنترل شده خود باز می گردد.

  اکنون همه ما به اینترنت متصل هستیم و با اطلاعات غلط سیراب شده ایم، برای مقابله با اینها، همه ما بیش از هر زمان دیگری به کتاب دسترسی داریم. برای رسیدن به آنجا به همکاری بین کتابخانه ها، نویسندگان، فروشندگان کتاب و ناشران نیاز داریم. آرشیو اینترنت نتیجه گرفت: (بیایید یک سیستم دیجیتالی درست کار کنیم.)

خبرهای دیگر از اینترنت