خبر

 • تک بورد - TSMC ممکن است سیگنال تراشه جهانی را کاهش دهد

  TSMC ممکن است سیگنال تراشه جهانی را کاهش دهد
  10 روز و 8 ساعت قبل

  گروه نیمه هادی می گوید که تولیدکنندگان خودرو می توانند انتظار افزایش تولید در هفته های آینده را داشته باشند - شرکت تولید کننده نیمه هادی تایوان (TSMC) گفت ، تولیدکنندگان خودرو می توانند انتظار افزایش چشمگیر در عرضه تراشه ها را داشته باشند ، نشانگر این است که کمبود جهانی ممکن است از بیشترین مشکلاتی که در آن وجود دارد عبور کند صحنه.

  در شش ماه اول سال 2021 ، TSMC در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ، تولید واحدهای میکروکنترل خود را که یکی از اجزای مهم مورد استفاده در الکترونیک خودرو است ، 30 درصد افزایش داد ، بزرگترین تولیدکننده قرارداد جهان به سرمایه گذاران گفت پنجشنبه تماس بگیرید. پیش بینی می شود تولید MCU برای کل سال 60 درصد بیشتر از سال 2020 باشد.

  خواندن بیشتر TMC: نحوه تولید یک تولیدکننده تراشه تایوانی در اقتصاد جهانی

  "با انجام چنین اقداماتی ، ما انتظار داریم کمبود برای مشتریان TSMC از این سه ماه تا حد زیادی کاهش می یابد. "، CC Wei ، مدیر اجرایی TSMC گفت.

  اعلامیه TSMC به دنبال بیش از 9 ماه کمبود شدید تراشه ، که تولید جهانی خودرو را مختل می کند ، است. این بحران پس از آن آغاز شد که خودروسازان در پاییز سال گذشته سفارشات تراشه خود را پس گرفتند ، که با افزایش ناگهانی تقاضا بعد از هفته ها ، آنها را بدون تجهیزات رها کرد.

  تحلیلگران اخیراً چشم انداز خود را برای تهیه تراشه های خودرو مطرح کرده اند.

  IHS Markit در یادداشتی در اواخر ماه ژوئن گفت که انتظار می رود اختلال در سه ماهه سوم کاهش یابد. این مقاله نوشت: "ما انتظار بهبود نسبت به سه ماهه اول یا دوم را داریم زیرا وضعیت بهتر درک می شود و تلاش های زیادی برای افزایش دید در یک زنجیره تأمین بسیار پیچیده انجام می شود."

  "ما شواهدی از این در برخی از اعلامیه های آرام تری است که جنرال موتورز زودتر از برنامه اولیه شروع به کار می کند و تعهد مداوم تویوتا به برنامه ریزی خود ادامه می دهد. "

  تحلیلگران در JPMorgan تخمین زدند که کاهش تولیدات توسط خودروسازان جهانی مربوط به کمبود نیمه هادی است. در سه ماهه سوم به 399000 وسیله نقلیه در مقایسه با 1.9 میلیون در سه ماهه دوم سقوط خواهد کرد.

  تبلیغات

  در اقدامی که به منظور افزایش اعتماد به نفس در امنیت طولانی مدت تأمین می شود ، TSMC گفت که آماده است تا سرمایه گذاری خود را ادامه دهد فناوری تولید بالغ ، که تجهیزات تراشه خودکار عمدتا به آن متکی هستند.

  "استراتژی ما اخیراً در گره های بالغ این است که برای ایجاد راه حل های ویژه با مشتری های ما همکاری نزدیکتر داشته باشند. ما انتظار داریم که این تقاضای ساختاری ادامه یابد. "، مارک لیو ، رئیس TSMC گفت. "ما سرمایه گذاری خود را بر روی تخصص متمرکز خواهیم کرد. برای تولید گرین فیلد ، تا زمانی که تقاضا توجیه آن باشد ، آن را رد نمی کنیم. "

  United Microelectronics Corporation ، رقیب کوچک تایوانی TSMC ، در اوایل سال جاری از گسترش قابل توجه ظرفیت تولید خود در 28 نانومتر ، یکی از مهمترین گره ها برای تولید تراشه های اتومبیل.

  تمایل TSMC به سرمایه گذاری مجدد در فن آوری های قدیمی ، که از عمل گذشته آن دور است ، بخشی از تنظیم استراتژیک گسترده تر است. لیو همچنین اعلام کرد که این شرکت آماده سرمایه گذاری در کارخانه های جدید ساخت یا کارخانه های دیگر در کشورهایی غیر از تایوان است.

  "پروژه های زیادی هنوز در دست برنامه ریزی هستند" ، لیو افزود ، سرمایه گذاری در هر این مبلغ بیش از 100 میلیارد دلار در سرمایه بودجه است كه TSMC برای سه سال آینده در نظر گرفته است.

  این شركت گفت كه گسترش پایگاه تولیدی خود در آریزونا فراتر از 12 میلیارد دلار به دلیل TSMC همچنین اعلام كرد كه در حال انجام كوشش كافی در مورد ساخت پارچه نیمه هادی ویژه در ژاپن است ، كشوری كه قبلاً فقط آن را برای تحقیق و توسعه در نظر گرفته بود.

  لیو گفت: در حالی كه TSMC سیاست خود را برای شروع تولید فن آوری پیشرفته در تایوان و نگهداری تحقیق و توسعه در آنجا ادامه می دهد ، نیاز به امنیت زیرساخت های نیمه هادی باعث ایجاد رد پای تولید متنوع تری می شود "برای حفظ و تقویت مزیت رقابتی ما و خدمت بهتر به مشتریان خود در بازار جدید محیط غیر سیاسی ".

  TSMC روز پنجشنبه سود خالص 134.4 میلیارد دلاری NT (4.8 میلیارد دلار آمریکا) را برای سه ماهه دوم گزارش کرد که 11.2 درصد افزایش نسبت به سال گذشته داشته است. پیش بینی کرد که درآمد در سه ماهه سوم 21 درصد به 23 درصد افزایش یابد که اندکی از سه ماهه دوم تسریع می شود.

  © 2021 The Financial Times Ltd. کلیه حقوق محفوظ است. به هیچ وجه توزیع مجدد ، کپی یا اصلاح نشود.

خبرهای دیگر از فناوری اطلاعات