خبر

 • تک بورد - FCC ماهواره های بوئینگ را تأیید می کند و ادعاهای تداخل SpaceX را رد می کند

  FCC ماهواره های بوئینگ را تأیید می کند و ادعاهای تداخل SpaceX را رد می کند
  1 روز و 10 ساعت قبل

  FCC طرح 147 ماهواره را بدون اضافه کردن شرایط درخواست شده توسط SpaceX تأیید می کند.
  کمیسیون ارتباطات فدرال امروز به بوئینگ اجازه پرتاب 147 ماهواره باند پهن را داد. در حالی که این کسری از تعداد ماهواره‌های تایید شده برای سایر صورت‌های فلکی مدار پایین زمین (LEO) است، این تصمیم به بوئینگ اجازه می‌دهد در بازار پهنای باند ماهواره‌ای در حال ظهور LEO رقابت کند.

  «همانطور که در برنامه FCC توضیح داده شده است، بوئینگ قصد دارد خدمات پهنای باند و ارتباطات را برای کاربران مسکونی، تجاری، سازمانی، دولتی و حرفه‌ای در ایالات متحده و در سطح جهانی ارائه کند.» /p>

  147 ماهواره برنامه ریزی شده شامل 132 ماهواره کم زمین در مدار ارتفاع 1056 کیلومتری و 15 "ماهواره بسیار شیبدار" است که در ارتفاعات بین 27355 تا 44221 کیلومتر می چرخند. FCC به بوئینگ اجازه داد تا انتقالات فضا به زمین را در باندهای فرکانسی 37.5-42.0 گیگاهرتز و عملیات زمین به فضا در باندهای 47.2-50.2 گیگاهرتز و 50.4-51.4 گیگاهرتز انجام دهد.

  در سال 2017 خود. بوئینگ گفت که طرحش برای بهره برداری از ماهواره ها در ارتفاعات بالا و پایین "وسیله ای مقرون به صرفه برای دستیابی به پوشش جهانی" است. بوئینگ گفت، این ترکیب "ارتباطات پهن باند پرسرعت را برای مصرف کنندگان در هر کجا که قرار دارند فراهم می کند، در حالی که مزایای تاخیر بسیار کم را از طریق ارتباطات LEO فراهم می کند." بوئینگ قبلاً یک صورت فلکی را پیشنهاد کرده بود که می‌توانست شامل نزدیک به 3000 ماهواره باشد، اما برنامه‌های خود را کاهش داد.

  تبلیغات

  SpaceX ادعای تداخل داشت

  اپراتور Starlink SpaceX ادعا کرد که طرح بوئینگ باعث تداخل خواهد شد، اما FCC استدلال SpaceX مبنی بر اینکه بوئینگ باید با الزامات اضافی روبرو شود را رد کرد.

  "SpaceX نگرانی‌هایی را در مورد تداخل پرتوهای بالابر بوئینگ به ماهواره‌های بسیار شیب‌دار خود ایجاد می‌کند و توصیه می‌کند که بوئینگ از آنتن‌های با بهره بالاتر در ماهواره‌های خود استفاده کند. آن ماهواره‌هایی با کاهش متناظر در سطوح توان اتصال بالا. ما از پذیرش پیشنهاد SpaceX خودداری می‌کنیم." انتخاب "چارچوبی برای همزیستی" که شرکت های ماهواره ای برای کوک کردن از آن استفاده کنند عمل کردن این تصمیم قبلی در حکم FCC علیه درخواست SpaceX لحاظ شد:

  SpaceX هیچ مبنایی بر این موضوع خاص ارائه نمی‌کند تا ضمانت خروج از چارچوب تعیین‌شده در حال حاضر برای رسیدگی به نگرانی‌های مربوط به تداخل بین NGSO [مدار ماهواره‌ای غیرزمین‌ایستاگر را فراهم کند. ] سیستم ها، و برای اتخاذ یک شرط خاص در این کمک هزینه. بر اساس قوانین ما، اپراتورهای NGSO FSS [سرویس ماهواره ای ثابت] باید با حسن نیت استفاده از فرکانس های مجاز معمول را هماهنگ کنند. هنگامی که احتمال تداخل وجود دارد، طرف‌های درگیر باید در مورد اقداماتی برای حذف این تداخل (به عنوان مثال، تنوع ماهواره‌ای) به توافق برسند یا در صورت عدم وجود توافق، مشمول رویه‌های پیش‌فرض خاص باشند. بر این اساس، اپراتورهای NGSO FSS باید در مورد اقداماتی برای حذف خطر تداخل با در نظر گرفتن سطوح قدرت و طراحی هر سیستم به توافق برسند.

  اعتراض اپراتورهای ماهواره‌ای رقیب در این روند رایج است. اسپیس ایکس اخیراً آمازون را به دلیل مخالفت با برنامه‌های Starlink مورد انتقاد قرار داد و گفت که آمازون از یک "تاکتیک انسداد" برای به تاخیر انداختن یک رقیب استفاده می‌کند. آمازون خاطرنشان کرد که خود SpaceX "به طور معمول نگرانی هایی را در مورد برنامه های ثبت شده رقبای خود، از جمله در مورد تداخل، ایجاد می کند."





خبرهای دیگر از فناوری اطلاعات