خبر

 • تک بورد - گزیده: تاریخچه اندروید ، همانطور که توسط یک توسعه دهنده قدیمی Android نوشته شده است

  گزیده: تاریخچه اندروید ، همانطور که توسط یک توسعه دهنده قدیمی Android نوشته شده است
  13 روز و 19 ساعت قبل

  از نگاه اجمالی Androids لذت ببرید: تیم سازنده سیستم عامل Android.
  تا اواسط سال 2005 ، Android به دست آمد و آینده درخشان به نظر می رسید. اما فقط شش ماه قبل ، همه چیز به این خوبی نبود. در ژانویه همان سال ، این استارتاپ بسیار مایل به دریافت پول نقد بود و وظیفه اصلی آنها مانند اکثر استارتاپ ها بود: تأمین بودجه. پس از چرخش از سیستم عامل دوربین به یک پلت فرم تلفن منبع باز ، آنها هنوز وظیفه دلهره آو

  Androids: تیم سازنده سیستم عامل Android کتاب جدیدی از مهندس قدیمی Android Chet Haase است. هاس از سال 2010 در تیم اندروید فعالیت می کرد و برای این کتاب با ده ها کارمند گوگل مصاحبه کرد که در پشت صحنه توسعه اولیه اندروید را ارائه می دهد. با اجازه Haase ، ما به خوانندگان نگاهی می اندازیم به فصل چهارم و پنجم کتاب ، "زمین" و "اکتساب". این بخش شامل جستجوی مستقل Android Inc برای سرمایه گذاری خطرپذیر و ملاقات نهایی تیم با Google می شود. این کتاب آخر هفته در کتاب الکترونیکی و شومیز (آمازون ، Google Play) منتشر می شود و Haase درآمد حاصل از آن را به Black Girls Code و Women Who Code اهدا می کند.

  بنابراین شرکت بر سه چیز تمرکز کرد. اول ، آنها به یک نسخه ی نمایشی نیاز داشتند تا نشان دهند که چه چیزی ممکن است. در مرحله بعد ، آنها نیاز به بیان دیدگاه خود و ایجاد عرشه ای برای توضیح این دیدگاه داشتند. سرانجام ، آنها نیاز به اجرای نسخه ی نمایشی و عرشه ی سرسره در جاده داشتند تا داستان خود را به سرمایه گذاران بالقوه ارائه دهند. به عنوان "Fadden") هنگام پیوستن به تقویت نسخه ی نمایشی ، یک سیستم تلفن اولیه که برایان سوتلند و کریس وایت روی آن کار می کردند. در واقع کاربردی نبود (برای مثال ، تیک تیک سهام را در صفحه اصلی نشان می داد که از مجموعه ای از نمادها و داده های قدیمی استفاده می کرد). اما نسخه ی نمایشی نمایانگر چشم انداز این بود که محصول در هنگام اجرا واقعاً چه می تواند باشد.

  یکی از برنامه هایی که Fadden به نسخه ی نمایشی اضافه کرد ، یک برنامه تقویم ساده بود. این پروژه آزمایشی اولیه دوباره به دنبال او خواهد بود. پس از سالها مداخله در زمینه کار بر روی سیستم عامل اندروید ، او در نهایت به برنامه تقویم Android کمک کرد. زمان منتظر هیچ کسی نیست ... اما برنامه های تقویم این کار را می کنند.

  فرصت موبایل

  هنگامی که تیم چشم انداز خود را تقویت کرد ، آنها یک اسلاید برای توضیح آن ایجاد کردند. این اسلایدها تصویری از فرصتهایی را که برای اندروید در بازار مشاهده می کردند ، و همچنین تصویری از نحوه درآمدزایی اندروید برای سرمایه گذاران را نشان می داد.

  تبلیغات

  صفحه اسلاید در مارس 2005 پانزده اسلاید داشت ، که به اندازه کافی برای جلب توجه VC ها و Google کافی بود. در سال 2004 ، 178 میلیون محموله کامپیوتر در سراسر جهان وجود داشت. در همان دوره ، 675 میلیون تلفن ارسال شد. تقریباً چهار برابر تعداد رایانه های شخصی ، اما دارای پردازنده و حافظه ای که به اندازه رایانه های شخصی در سال 1998 بود.

  این پتانسیل در سخت افزار تلفن همراه نقطه ای بود که دیان هکبورن ، سپس در PalmSource و در نهایت در تیم اندروید ، همچنین در مورد آن فکر می کرد. صنعت تلفن همراه آماده ظهور بود زیرا سرانجام قدرت کافی برای وجود یک پلت فرم محاسباتی واقعی و توانمند وجود داشت: دیان گفت: "شما می توانید نوشته را روی دیوار ببینید. سخت افزار قدرتمندتر می شد و بازار در حال حاضر از رایانه های شخصی بزرگتر بود. »

  این ارائه همچنین مشکل افزایش هزینه نرم افزارهای موبایل را مشخص کرد. هزینه سخت افزار در حال کاهش بود ، اما نرم افزار اینگونه نبود ، و این نسبت بزرگتر و بزرگتری از هزینه هر گوشی بود. اما تولیدکنندگان گوشی در زمینه توسعه پلتفرم نرم افزاری متخصص نبوده و مهارت یا علاقه ای به ارائه قابلیت های فزاینده مورد نیاز برای تمایز نرم افزار خود با سایر رقبا ندارند.

  یک فرصت باز

  دومین نکته مهم در عرشه زمین این بود که در بازار یک پلتفرم باز یک شکاف و یک فرصت وجود داشت. یعنی اندروید یک سیستم عامل رایگان و در دسترس برای تولید کنندگان از طریق منبع باز خواهد بود. شرکت ها قادر خواهند بود از این سیستم عامل در تلفن های خود استفاده کرده و آن را بدون نیاز به ارائه دهنده نرم افزار و بدون نیاز به ساخت آن توسط خودشان ، توزیع کنند. این رویکرد باز چیزی بود که در آن زمان در دسترس نبود.

  مایکروسافت یک سیستم عامل اختصاصی ارائه داد که تولیدکنندگان می توانستند مجوز بگیرند و سپس به سخت افزار خود منتقل کنند. سیمبیان در درجه اول توسط نوکیا مورد استفاده قرار گرفت و سونی و موتورولا از آن استفاده کردند. RIM پلتفرم خاص خود را داشت که از آن فقط برای دستگاههای BlackBerry خود استفاده می کرد. اما هیچ جایگزینی برای تولیدکنندگانی وجود نداشت که می خواستند یک تلفن هوشمند توانمند داشته باشند بدون اینکه سیستم عامل خود را بسازند ، تلاش چشمگیری در سفارشی سازی سیستم موجود و/یا پرداخت هزینه مجوز بالا داشته باشند.

  تبلیغات Slide 7 پتانسیل یک بستر باز را نشان می دهد و چیزی را ارائه می دهد که در آن زمان در دسترس نبود. بزرگنمایی/اسلاید 7 پتانسیل یک پلت فرم باز را نشان می دهد و چیزی را ارائه می دهد که در آن زمان در دسترس نبود. Chet Haase

  حتی مشکل تر ، سیستم های موجود در ارائه یک اکوسیستم برای برنامه ها ناموفق بودند. سیمبین برخی از زیرساخت های اصلی را برای یک سیستم عامل فراهم کرد ، اما لایه UI به عنوان یک تمرین برای سازنده باقی ماند و در نتیجه یک مدل کاربردی برای تلفن ها ایجاد شد که در آن برنامه هایی که برای یک طعم Symbian نوشته شده اند لزوماً بر روی برخی دیگر اجرا نمی شوند. تنوع ، حتی در تلفن های یک سازنده.

  زبان برنامه نویسی جاوا ، که در سرور و رایانه های رومیزی با عنوان "یکبار بنویس ، هر جا اجرا شود" شناخته می شود ، احتمالاً می تواند این نوع برنامه بین دستگاهی را ارائه دهد Java ME در زمینه تلفن همراه بسیار کمتر از این بود. در حالی که حداقل زبان یکسانی را در دستگاه ها ارائه می داد (همانطور که Symbian زبان یکسان C ++ را برای همه پیاده سازی های خود ارائه می داد) ، جاوا ME با ارائه نسخه های مختلف این پلتفرم ، انواع مختلفی از عوامل و معماری های موجود در تلفن ها را مورد بررسی قرار داد. پروفایل ها این پروفایل ها قابلیت های متفاوتی داشتند ، بنابراین توسعه دهندگان نیاز به تغییر برنامه های خود برای اجرا بر روی دستگاه های مختلف داشتند و اغلب این رویکرد زمانی شکست می خورد که قابلیت ها در دستگاه ها به شدت متفاوت باشد.

  لینوکس برای نجات! ... تقریبا به Texas Instruments (TI) یک پلتفرم باز بر اساس هسته سیستم عامل لینوکس ارائه داد. همه تولیدکنندگان مورد نیاز خود لینوکس ، سخت افزار مرجع از TI و سپس تعداد زیادی ماژول دیگر بود که سازندگان باید آنها را تهیه ، مجوز ، ساخت یا در غیر این صورت برای ایجاد دستگاه خود تهیه کنند. همانطور که برایان سوتلند بیان کرد ، "می توانید از تراشه های OMAP TI برای ساختن تلفن لینوکس استفاده کنید. بنابراین شما به OMAP TI و سپس به چهل جزء از چهل فروشنده مختلف میان افزار نیاز داشتید. همه اینها را کنار هم قرار می دهید و همه آنها را یکپارچه می کنید و سپس یک تلفن لینوکس خواهید داشت. و این فقط پوچ بود. ”

   TI یک راه حل مبتنی بر لینوکس ارائه داد ، اما بسیاری از جزئیات درایورها و سایر اجزا به عنوان تمرین به سازنده واگذار شد ، که گزینه قانع کننده ای نبود. . بزرگنمایی/TI یک راه حل مبتنی بر لینوکس ارائه داد ، اما بسیاری از جزئیات درایورها و سایر اجزاء به عنوان یک تمرین به سازنده واگذار شد. این یک گزینه قانع کننده است. Chet Haase

  اندروید می خواست اولین راه حل کامل تلفن همراه باز جهان را ارائه دهد. این سیستم مانند Linux ارائه می شود ، مانند ارائه TI ، اما همچنین تمام قطعات لازم را فراهم می کند تا تولید کنندگان تنها یک سیستم برای ساخت و ارسال دستگاه های خود داشته باشند. اندروید همچنین یک مدل برنامه نویسی واحد را در اختیار توسعه دهندگان برنامه قرار می دهد ، به طوری که برنامه های آنها در همه دستگاه هایی که این پلتفرم روی آنها کار می کند یکسان عمل می کند. با داشتن یک پلتفرم واحد که در همه دستگاه های استفاده کننده از آن کار می کند ، Android تلفن ها را برای تولیدکنندگان و توسعه دهندگان ساده می کند.

خبرهای دیگر از فناوری اطلاعات