برای مجرمان اینترنتی که قصد شستن سودهای غیرقانونی را دارند ، بیت کوی">

خبر

 • تک بورد - مونرو بعنوان رمزنگاری منتخب مجرمان اینترنتی ظاهر می شود

  مونرو بعنوان رمزنگاری منتخب مجرمان اینترنتی ظاهر می شود
  3 روز و 11 ساعت قبل

  "سکه حریم خصوصی" قابل ردگیری در حال افزایش محبوبیت در میان باندهای باج افزار است.
  برای مجرمان اینترنتی که قصد شستن سودهای غیرقانونی را دارند ، بیت کوین مدتهاست که روش پرداخت انتخابی است. اما ارز رمزنگاری شده دیگری در حال مطرح شدن است و وعده کمک به ناپدید شدن پول های کثیف را می دهد.

  در حالی که بیت کوین ردپای معاملات معاملات را در بلاکچین اصلی خود برجای می گذارد ، "سکه حریم خصوصی" monero برای پوشاندن فرستنده و گیرنده و همچنین مبلغ مبادله شده طراحی شده است.

  در نتیجه ، این ابزار برای مجرمان مانند باندهای باج افزار به طور فزاینده ای مورد جستجو قرار گرفته و مشکلات جدیدی را برای اجرای قانون ایجاد کرده است.

  ظهور مونرو در حالی است که مقامات در پی یک سلسله سریال ها برای سرکوب جرایم سایبری رقابت می کنند. از حملات جسورانه ، به ویژه هک در Colonial Pipeline ، شریان اصلی نفتی تأمین کننده سواحل شرقی ایالات متحده.

  برایس وبستر-جاکوبسن ، مدیر بخش گفت: "ما گروه های باج افزار را دیده ایم که به طور خاص به monero تغییر می کنند." اطلاعات در GroupSense ، یک گروه امنیت سایبری است که به تعداد فزاینده ای از قربانیان کمک کرده است تا دیون خود را پرداخت کنند. "[مجرمان سایبری] توانایی اشتباهات انجام شده با استفاده از بیت کوین را که به معاملات بلاکچین اجازه می دهد هویت خود را نشان دهند ، تشخیص داده اند." با توجه به برپ کالوو ، تحلیلگر تهدید در Emsisoft ، در مورد کیسه بسته بندی گوشتی JBS ، امسال گزینه پرداخت بیت کوین را حذف کرده و فقط مونرو خواسته است.

  در همین حال ، هر دو DarkSide ، گروهی که مسئول هک شدن خط لوله استعماری است ، و بابوک ، که عامل حمله به پلیس واشنگتن دی سی امسال بود ، اجازه پرداخت با هر ارز رمزپایه را می دهد ، اما از قربانیانی که با بیت کوین خطرناک تر پرداخت می کنند ، 10 تا 20 درصد حق بیمه دریافت می کنند.

  جاستین ارنهوفر ، یک کارشناس انطباق ارزهای رمزنگاری شده و عضو انجمن توسعه دهندگان مونرو ، گفت که در آغاز سال 2020 ، استفاده از آن توسط باندهای باج افزار "یک خطای گردآوری" بود. امروز او تخمین می زند که حدود 10 تا 20 درصد باج ها به صورت مونرو پرداخت می شود و این رقم احتمالاً تا پایان سال به 50 درصد افزایش می یابد.

  تبلیغات پول سرگرم کننده

  مونرو به عنوان باز پروژه منبع در سال 2014 توسط یکی از کاربران یک انجمن بیت کوین با نام مستعار "Thankful_for_today". در مقاله سفید اصلی آن استدلال می شد که قابلیت ردیابی بیت کوین یک "نقص اساسی" است ، و می افزاید که "حفظ حریم خصوصی و ناشناس ماندن مهمترین جنبه های پول نقد الکترونیکی است".

  ارهنهوفر از جمله کسانی است که استدلال می کند باید دید بیت کوین رد شود به نفع یک سیستم مالی کاملاً خصوصی. وی گفت: "هدف اصلی غیرقابل تشخیص بودن معامله است - به دست آوردن پول خصوصی و قابل پرداخت." "ما می خواهیم monero را تا آنجا که ممکن است به پول نقد شبیه کنیم ، جایی که اسکناس 10 دلاری همان اسکناس دیگر است و بازرگان نمی داند آنها از کجا آمده اند."

  در حالی که ارز بیش از افزایش پنج برابری قیمت از ابتدای سال 2020 ، با ردیابی روند گسترده ارز رمزنگاری شده ، ارزش بازار کلی آن همچنان بورس بیت کوین است: طبق داده های CoinMarketCap ، تقریباً 5 میلیارد دلار در مقایسه با 727 میلیارد دلار.

  هنوز ، این یک پیرو وفادار را در میان آرمان گرایان حریم خصوصی و علاقه مندان به رمزنگاری ضد استقرار مانند Ehrenhofer الهام گرفته است ، که اختصاص داده شده به حفظ کد آن و استفاده از ریاضیات پیشرفته برای اطمینان از غیرقابل ردیابی معاملات آن است. اکنون داده ها نشان می دهد که این سومین جامعه بزرگ توسعه دهندگان هر ارز رمزنگاری شده است که پشت سر بیت کوین و اتریوم قرار دارد.

  اما به دلیل ارتباط با پرداخت های غیرمجاز و پولشویی ، مونرو از بدو تأسیس جنجال هایی نیز به دنبال داشته است. دکتر تام رابینسون ، دانشمند ارشد و بنیانگذار گروه اطلاعاتی بلاک چین Elliptic ، گفت که تعداد فزاینده ای از بازارها در وب تاریک به طور انحصاری مونرو را برای فروش همه چیز از اسلحه گرفته تا دارو قبول می کنند. "این یک تغییر بزرگ در طی یک سال گذشته بوده است." ، به گفته ارهنهوفر. وی گفت: مذاکره کنندگان "ایجاد روابط نقدینگی" مورد نیاز برای تسهیل پرداخت در صورت تقاضای دیه با مبلغ کل را دارند.

  تبلیغات مسیرهای پنهان

  عدم وجود یک دنباله دیجیتال برای مونرو به طور فزاینده ای مشکل ساز است برای مجری قانون ، که معمولاً با گروههای تجزیه و تحلیل ارزهای رمزنگاری شده در بخش خصوصی کار می کند تا معاملات مشکوک در دفتر دیجیتال بیت کوین را ردیابی کند.

  یوروپل ، در گزارش سال 2020 ، سکه های حریم خصوصی را در میان عواملی قرار داده است که "تحقیقات ارزهای رمزنگاری را به چالش کشیده و [که] ما می توانیم انتظار داشته باشیم که این موارد در تحقیقات آینده برجسته تر باشد. "

  در سپتامبر سال گذشته ، خدمات درآمد داخلی ایالات متحده برای هر پیمانکاری که قادر به تهیه ابزارهایی برای کمک به ردیابی مونرو باشند ، مبلغ 625،000 دلار پیشنهاد کرد. از آن زمان این قرارداد به گروه پزشکی قانونی ارز رمزنگاری شده Chainalysis و گروه تجزیه و تحلیل داده ها Integra FEC اعطا شده است.

  سایر گروه های پزشکی قانونی ارزهای رمزنگاری شده نیز بی سر و صدا سعی در انجام همان کار دارند. دیو جوانز ، مدیر اجرایی CipherTrace گفت که شرکت وی بیش از دو سال پیش بر اساس قراردادی با اداره امنیت داخلی ایالات متحده کار بر روی ارز را آغاز کرده و به عنوان بخشی از کار ، درخواست های ثبت اختراع را ثبت کرده است ، اما جزئیات بیشتری را به اشتراک نمی گذارد.

  برخی از کارشناسان بعید می دانند که باندهای باج افزار به طور انحصاری به درخواست مونرو روی بیاورند ، زیرا مشکل در تهیه آن باعث می شود قربانیان کمتر هزینه کنند.

  بسیاری از آنها به چالش هایی درباره نقدینگی و در دسترس بودن آن اشاره می کنند. ، یعنی فقط معاملات کوچکتر ممکن است امکان پذیر باشد. "اگر ارزی را بیش از حد مبهم انتخاب کنید ، خرید خود ارز می تواند هزینه آن را گران تر کند. اریک فریدبرگ ، رئیس مشترک گروه امنیت سایبری استروز فریدبرگ ، متعلق به Aon ، گفت: "این غیر قابل پیش بینی بودن در مذاکرات است." دیگران می گویند با توجه به شفافیت آن ، نمی توان تشخیص داد که آیا شما معاملات با اشخاص تحریم شده انجام می شود - که ممکن است مجازات های شدیدی را به خطر بیندازد.

  کارشناسان متعددی می گویند قانون گذاران ایالات متحده تاکنون هنگام تهیه قانون مربوطه از جدا کردن هر ارز رمزنگاری شده خاص دور می شوند. هنوز هم ، بسیاری از مبادلات بزرگ ارزهای رمزنگاری شده ، از ترس جلب نظر نظارتی ، از ذکر سکه های حریم خصوصی طفره رفته اند ، زیرا مقامات به طور فزاینده ای بر بالاتر بودن استانداردهای دانش شما و مشتری و پولشویی پول اصرار دارند.

  در نتیجه ، برخی از باج افزارها مذاکره کنندگان از هرگونه درگیر شدن با monero عصبی هستند.

  "بیل سیگل" ، مدیر اجرایی Coveware ، یکی از مجرمین گفت: "اگر مشتری بخواهد در یک سکه حریم خصوصی کاری انجام دهد ، ما از آن پشتیبانی نمی کنیم." شرکت های محبوب مذاکره کننده باج. "ما درک می کنیم که نگرش از نظر نظارتی چیست و می خواهیم برای اجرای قانون مفید باشیم."

  © 2021 Financial Times Ltd. کلیه حقوق محفوظ است توزیع مجدد ، کپی یا اصلاح در هیچ یک از موارد راه.

خبرهای دیگر از فناوری اطلاعات