خبر

 • تک بورد - ظرف Starlink در آفتاب آریزونا بیش از حد گرم می شود و کاربر را به مدت 7 ساعت آفلاین می کند

  ظرف Starlink در آفتاب آریزونا بیش از حد گرم می شود و کاربر را به مدت 7 ساعت آفلاین می کند
  13 روز و 9 ساعت قبل

  دما خاموش کردن 122 درجه فارنهایت کاربران Starlink را شگفت زده کرد - یک نفر بشقاب را خنک کرد تا آن را خنک کند.
  یک کاربر بتا Starlink در آریزونا گفت که دیروز بیش از هفت ساعت سرویس اینترنت را از دست داده است زیرا ظرف ماهواره بیش از حد گرم شده است و این یکی از اشکالات SpaceX را نشان می دهد خدمات باند پهن وقتی سرویس اینترنت کاربر مختل شد ، برنامه Starlink پیام خطایی با عنوان "آفلاین: خاموش شدن حرا

  https://techbord.com ظرف Starlink در آفتاب آریزونا بیش از حد گرم می شود و کاربر را به مدت 7 ساعت آفلاین می کند کاربر EnlargeReddit SocietyTomorrow

  کاربر به نام مارتین ، تصویری از پیام خطا را در Reddit او با پشتیبانی Starlink تماس گرفت ، که به او گفت ، "Dishy در 122F خاموش می شود و با رسیدن به 104F دوباره راه اندازی می شود." مارتین تصمیم گرفت کمی ظرف به آب بدهد تا بتواند خنک شود. وی دیروز یک آب پاش را به سمت دیشی نشان داد و پس از آنکه به اندازه کافی خنک شد تا دوباره روشن شود ، "دیروز نوشت:" بلافاصله پخش YouTube را از سر گرفتم. "اما مارتین به ارس گفت امروز یک گپ بزنید.

  وی به ما گفت: "رفع این مشکل موقتی بود." "وقتی آب پاش را متوقف كردم ، [ظرف] دوباره گرم شد و چند دقیقه دوباره چرخه می زد و برای خاموش شدن حرارتی به پایین برمی گشت. گرمای بیش از حد آن روز حدود ساعت 11:30 صبح شروع شد و برای حدود ساعت 7 بعدازظهر برای همیشه برگشت. من در حال حاضر به یک فروشگاه سخت افزار می روم تا مواد لازم برای ایجاد سایه خورشیدی / بادبان دور ظرف را ببینم تا ببینم آیا بر اتصال و سرعت آن تأثیر نمی گذارد. "

  مارتین از زمین پشت خانه خود استفاده می کند تا ظرفش را تنظیم کنید زیرا تنها جایی است که هیچ مانعی ندارد. وی در موضوع نظر Reddit نوشت: "هیچ سایه ای برای صحبت وجود ندارد."

  خاموش شدن های حرارتی بر سایر کاربران تأثیر می گذارد

  به طور رسمی ، SpaceX گفته است که "Dishy McFlatface" مجاز به کار از 22 درجه زیر صفر به بالا است تا 104 درجه فارنهایت. وی گفت ، دیروز دما در شهر توپوک مارتین ، نزدیک مرز آریزونا با کالیفرنیا به حدود 120 درجه رسید. گرچه Dishy تا زمان رسیدن به 122 درجه سانتیگراد خاموش نمی شود ، آشکارا می تواند از دمای هوا گرمتر شود.

  "من فکر می کنم گرمای تابشی از سطح زمین به طور مثر کف پایین را پخته است ظرف ، [در حالی که] بالای ظرف توسط خورشید پخته می شود ، "مارتین به آرس گفت. مارتین علاوه بر سایه ای که در حال ایجاد آن است ، اظهار داشت: "منتظر مجوز برای برج رادیویی HAM" است که ظرف را از زمین بلند می کند تا به آن کمک کند تا به اندازه کافی خنک شود تا کار کند.

  از هفته گذشته در چند روز قطع شد بسیار کوتاه ، اما خدمات قبل از اینکه او وقت داشته باشد تا تأیید کند که آیا آنها ناشی از گرما بوده اند ، دوباره بازگشت SpaceX به کاربران گفت که انتظار خاموشی دوره ای در حین بتا را داشته باشند ، بنابراین قطع قبلی مارتین ممکن است به دلیل گرما یا در دسترس بودن ماهواره باشد.

  تبلیغات

  کاربر دیگری در ویرجینیا نیم ساعت قطعی را تجربه کرد. با توجه به گرم شدن بیش از حد یک روز با درجه حرارت در 80s کم ، طبق یک پست Reddit دو ماه پیش.

  پست مارتین پاسخ یک کاربر بتا را که باعث خاموش شدن حرارتی نیز شده است ، برانگیخت. روز گذشته یک نفر نوشت: "شما تنها کسی نیستید. Starlink من در 50 مایلی جنوب گراند کانیون در منطقه ای دور افتاده واقع شده است." "این نیز خاموش و روشن بوده است. امروز یک ساعت پس از خنک شدن متوقف شد اما دوباره از ساعت 12: 30 آن را ترک کرد. آخرین دما در ایستگاه هواشناسی من 103 درجه بود."

  122 درجه حرارت خاموش کردن فارنهایت سه هفته پیش توسط کاربر که توسط پشتیبانی Starlink به وی داده شده بود ، در یک پست Reddit ذکر شد. "'خودشه؟؟' این فکر من بود. در یک روز 90 درجه ، پشت بام خانه من می تواند در حدود 125 درجه باشد ، "این کاربر نوشت.

  " آیا مطمئن هستید که سانتیگراد نبود؟ " دیگری پرسید. (122 درجه سانتیگراد به 251.6 درجه فارنهایت تبدیل می شود.)

  مانند مارتین ، سایر کاربران Starlink ممکن است مجبور باشند راه های خلاقانه ای را برای خنک نگه داشتن ظروف خود با فرا رسیدن ماه های تابستان پیدا کنند.

  مدیریت گرمای Dishy

  همانطور که در ماه دسامبر نوشتیم ، یک قطره کوچک Dishy McFlatface برخی از اجزای مدیریت گرما را نشان داد ، از جمله یک محافظ فلزی که با نقاط آبی ساخته شده از مواد رسانای حرارتی فلفل شده است که گرما را از PCB و به داخل محافظ هدایت می کند.

  کن کیتر ، مهندسی که قطره قطره سازی را انجام داد ، امروز برای تهیه یک داستان در مورد ساکن آریزونا در بخش Motherboard Motherboard مصاحبه کرد:

  کیتر به مادربرد گفت که اگرچه در مورد دفع اتلاف گرما در دیشی توجه منطقی داشت "، مجموعه ای از آرایه های مرحله ای شامل یک PCBA (مونتاژ صفحه مدار چاپی) چسبیده به صفحه پشتی آلومینیومی است که برای چندین منظور عمل می کند - به عنوان محافظ RF ، استحکام ساختاری و ، مهمترین ، به عنوان یک تابش تابشی عمل می کند کیتر گفت: "جرم حرارتی (هیت سینک) برای اجزای موجود در PCBA."

  صفحه پشتی خود در یک حفره مهر و موم شده در هوا قرار دارد که حاوی مقدار کمی هوا است. کیتر گفت با گرم شدن این صفحه پشتی ، هوای اطراف آن نیز گرم می شود و انرژی گرمایی را از طریق محفظه پلاستیکی به محیط خارج منتقل می کند.

  "مشکل اینجاست: در برخی مواقع ، انرژی گرمایی ترکیبی جذب می شود. وی توسط صورت دیشی و ریخته شدن توسط اجزای سازنده به صفحه پشتی ، هوای اطراف آن و محفظه بیش از میزان پخش شده در محیط خارج است. "

  کیتر گفت که تغییرات نرم افزاری می تواند "سیستم را از نظر حرارتی کارآمدتر کنید" اما این امکان وجود دارد که SpaceX نیاز به "تجدیدنظر سخت افزاری قابل توجه برای راه اندازی تجاری" داشته باشد. وی این مسئله را "یک مشکل مهندسی بسیار حیله گر با برخی محدودیت های کاملاً دیوانه وار" خواند.

  ما امروز با SpaceX تماس گرفتیم و در صورت دریافت پاسخ این مقاله را به روز خواهیم کرد. تبلیغات

  SpaceX قبل از خروج از نسخه بتا به دنبال ثبات است

  نسخه آزمایشی عمومی Starlink در اکتبر سال 2020 آغاز شد و هنوز هیچ صحبتی در مورد زمان دقیق ورود به تجارت وجود ندارد. اما این سرویس ممکن است ظرف چند ماه اتفاق بیفتد زیرا مدیر عامل اسپیس ایکس ، الون ماسک گفته است که Starlink تا پایان سال 2021 و کل سال تا سال آینده در دسترس "بیشتر زمین" خواهد بود. هنوز هم ، SpaceX به دلیل محدودیت ظرفیت انتظار دارد تعداد محدودی اسلات در هر منطقه جغرافیایی داشته باشد.

  SpaceX به دنبال اجازه کمیسیون ارتباطات فدرال برای استقرار حداکثر 5 میلیون پایانه کاربر در ایالات متحده است. بیش از 500،000 نفر Starlink را سفارش داده اند و ماسک گفته است که انتظار دارد همه این کاربران خدمات دریافت کنند. اما او همچنین گفت که SpaceX "وقتی وارد محدوده کاربری چندین میلیون کاربر شویم" با چالش بیشتری روبرو خواهد شد. بزرگترین محدودیت در مناطق شهری پرجمعیت است. همانطور که قبلاً اشاره شد ، Starlink به کاربران بتا هشدار می دهد که انتظار "دوره های کوتاه و بدون اتصال" را داشته باشند - حتی اگر با خاموش شدن های حرارتی مواجه نشوند. گوین شاتول ، رئیس SpaceX و رئیس شرکت SpaceX در آوریل گفت: "ما هنوز کارهای زیادی برای انجام شبکه قابل اعتماد داریم." "ما هنوز قطره داریم ، لزوما فقط به دلیل ماهواره ها در آسمان نیست." شاتول گفت که SpaceX این سرویس را در حالت بتا حفظ خواهد کرد "تا زمانی که شبکه قابل اعتماد و عالی باشد و به چیزی که به آن افتخار می کنیم." "The Verge" نوشت: "مانند mmWave 5G مشابه mm بیش از حد ، Starlink به طرز چشمگیری ظریف است. حتی یک درخت که خط دید ظرف را به سمت افق ببندد ، سیگنال Starlink شما را تخریب و قطع می کند." / Starlink فقط بخشی از این است راه حل

  همانطور که شاتول قول داده است ، سرویس SpaceX مطمئناً پایدارتر خواهد شد. حتی در نسخه بتا ، Starlink اتصال مورد نیاز را برای افرادی که گزینه دیگری ندارند فراهم می کند. اگر SpaceX پهنای باند قابل اطمینان را برای چند میلیون کاربر بیاورد ، این یک موفقیت است ، اما ممکن است دهها میلیون آمریکایی بدون دسترسی به باند پهن پرسرعت وجود داشته باشد. ده ها میلیون نفر دیگر باید هر آنچه شرکت کابل کشی را تقاضا می کند بپردازند زیرا در آنجا زندگی هیچ رقابتی وجود ندارد.

  استقرار گسترده فیبر به خانه می تواند تفاوت بیشتری نسبت به Starlink برای بیشتر کاربران اینترنت ایجاد کند. رئیس جمهور جو بایدن متعهد شد قیمت ها را کاهش دهد و باند پهن باند "ضد آینده" را برای همه آمریکایی ها به کار گیرد ، اما او در حال حاضر برنامه خود را در برابر مخالفت جمهوری خواهان و ISP های فعلی کاهش داده است. AT&T علیه فیبر در سراسر کشور و بودجه شبکه های شهرداری لابی کرده است و مدیر عامل AT&T جان استانکی هفته گذشته ابراز اطمینان کرد که کنگره قوانین را به سمتی هدایت می کند که AT&T طرفدار آن باشد.

خبرهای دیگر از فناوری اطلاعات