خبر

 • تک بورد - روسیه کارشناس امنیت سایبری را به اتهام خیانت بازداشت کرد

  روسیه کارشناس امنیت سایبری را به اتهام خیانت بازداشت کرد
  23 روز و 7 ساعت قبل

  ایلیا ساچکوف بنیانگذار Group-IB است که در زمینه پیشگیری از حمله باج افزار تخصص دارد. دادگاه مسکو روز چهارشنبه اعلام کرد که بنیانگذار یکی از بزرگترین شرکت های امنیت سایبری روسیه به اتهام خیانت به کشور دستگیر شده است و تا دو ماه آینده در زندان بدنامی اداره می شود که توسط سرویس های امنیتی اداره می شود.

  اتهامات علیه ایلیا ساچکوف ، بنیانگذار Group-IB ، طبقه بندی شده است و جزئیات آنها فوراً مشخص نشده است. خبرگزاری دولتی تاس به نقل از یک منبع ناشناس گفت که ساچکوف انتقال اطلاعات محرمانه به سرویس های اطلاعاتی خارجی را تکذیب کرده است. اما گفت که دلیل دستگیری ساچکوف را نمی داند.

  "گروه Group-IB در بی گناهی مدیرعامل شرکت و صداقت تجاری او اطمینان دارد."

  دیمیتری وولکوف ، بنیانگذار گروه IB ، مسئولیت رهبری ساچکوف را بر عهده می گیرد.

  RIA Novosti ، یکی دیگر از اخبار دولتی ، گزارش داد که محققان دفتر Group-IB در سن پترزبورگ و دیگر اماکن نامشخص را در این مکان جستجو کردند. چهارشنبه.

  این شرکت که مقر آن در سنگاپور است ، شریک رسمی اینترپل و یوروپل است و در کنفرانس های خود در مسکو میزبان مقامات ارشد اجرای قانون بین المللی بوده است. مشتریان بخش خصوصی آن شامل BP ، مایکروسافت ، DHL و چندین شرکت بزرگ دولتی روسیه هستند. این شرکت گفت: "زیرساخت غیر متمرکز Group-IB به ما اجازه می دهد تا اطلاعات مشتریان خود را ایمن نگه داریم ، عملیات تجاری خود را انجام دهیم و بدون وقفه در دفاتر خود در روسیه و سراسر جهان کار کنیم.

  دیمیتری پسکوف ، رئیس جمهور به گزارش اینترفکس ، سخنگوی ولادیمیر پوتین روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت که دستگیری ساچکوف "هیچ ارتباطی با فضای تجاری و سرمایه گذاری در کشور ما ندارد." سرویس های مخفی امنیت سایبری را بخشی از قلمرو آنها می دانند. بنابراین یا او از مرز عبور کرده است ، یا از منافع شخصی عبور کرده است. " یک روزنامه نگار سابق در سال های اخیر به اتهام خیانت ، که مجازات آن تا 20 سال زندان است. به گزارش مدیازونا ، یک سایت خبری مستقل که سیستم عدالت کیفری روسیه را پوشش می دهد ، تقریباً تمام تماس ها با سازمان های خارجی به عنوان خیانت به عنوان بالقوه خیانت شناخته می شود ، از سال 2009 تا کنون پنج برابر شده است. مقام امنیتی به اتهام خیانت به اتهام انتقال اطلاعات به آمریکا به 22 سال زندان محکوم شد. یکی از مدیران ارشد سابق آزمایشگاه کسپرسکی ، بزرگترین شرکت امنیتی سایبری روسیه ، در همان پرونده به 14 سال زندان محکوم شد که جزئیات آن فاش نشد.

  © 2021 Financial Times Ltd. کلیه حقوق محفوظ است به هیچ وجه توزیع ، کپی یا اصلاح نشود.

خبرهای دیگر از فناوری اطلاعات