مقامات مجری قانون روسیه روز جمعه اعلام کردند که 14 نفر مرتبط با REvil را د">

خبر

 • تک بورد - روسیه می گوید باند باج افزار REvil را خنثی کرده است

  روسیه می گوید باند باج افزار REvil را خنثی کرده است


  9 روز و 8 ساعت قبل

  "شکارچی بازی بزرگ" REvil جهان را به مدت 3 سال با حملات گسترده تهدید کرده است.
  مقامات مجری قانون روسیه روز جمعه اعلام کردند که 14 نفر مرتبط با REvil را دستگیر کرده اند، یک گروه باج افزار برتر که عملیات مهم اهداف ثروتمند را مختل کرده است. داده های خود را گروگان نگه داشت.

  اقدامی که توسط FSB روسیه، آژانس جانشین KGB انجام شد، نمونه نادری از سرکوب جرایم سایبری توسط دولت این کشور توسط شهروندانش است. ایالات متحده و روسیه هیچ معاهده ای برای استرداد ندارند و منتقدان می گویند کرملین به طور معمول مجرمان سایبری را تا زمانی که سازمان های مستقر در اتحاد جماهیر شوروی سابق را هدف قرار ندهند پناه می دهد. این دستگیری ها در حالی صورت می گیرد که تنش ها بین روسیه و ایالات متحده بر سر یک بن بست مربوط به اوکراین تشدید شده است.

  شکارچی بازی بزرگ خنثی شد

  «اف اس بی روسیه ترکیب کامل جامعه جنایتکاران «REvil» را ایجاد کرد. مقامات روسی نوشتند، و مشارکت اعضای آن در گردش غیرقانونی وسایل پرداخت و فعالیت‌های غیرقانونی مستند. این افراد در راستای اجرای طرح مجرمانه اقدام به توسعه نرم افزارهای مخرب و سازماندهی سرقت وجوه از حساب های بانکی اتباع خارجی و نقدینگی آنها از جمله با خرید کالاهای گران قیمت از طریق اینترنت کردند. وی افزود: "در نتیجه اقدامات مشترک FSB و وزارت امور داخلی روسیه، جامعه جنایتکار سازمان یافته از بین رفت. زیرساخت اطلاعاتی مورد استفاده برای مقاصد مجرمانه خنثی شد."

  REvil اولین بار در آوریل 2019 ظاهر شد و به سرعت به دلیل مهارت فنی و تاکتیک های سخت خود، که شامل باج افزار بسیار قابل تنظیم و شرمساری عمومی از آن بود، شهرت یافت. قربانیان. این باند چیزی را که در محافل باج‌افزاری به عنوان شکار بازی‌های بزرگ شناخته می‌شود، انجام داده است، به این معنی که سازمان‌ها را با جیب‌هایی به اندازه کافی عمیق برای پرداخت هزینه‌های چند ده میلیون دلاری هدف قرار داده است. در آوریل سال جاری، محققان REvil را به عنوان گروه باج‌افزار شماره سه، مسئول حدود 4 درصد از حملات به بخش‌های عمومی و خصوصی، رتبه‌بندی کردند.

  ادامه مطلب


  تگ ها:

  روسیه , گوید , باند , افزار , revil , خنثی , کرده


  v 8

خبرهای دیگر از فناوری اطلاعات