خبر

 • تک بورد - دل برای مبارزه با خماری بدهی 64 میلیارد دلاری VMware را خرج می کند

  دل برای مبارزه با خماری بدهی 64 میلیارد دلاری VMware را خرج می کند
  6 روز و 11 ساعت قبل

  به حماسه 8 ساله پایان می دهد که بخشی از قرارداد را برای گروه سرور و ذخیره سازی EMC به پایان می رساند.
  پیشگام رایانه، مایکل دل، قرار است روز دوشنبه با یکی از بزرگترین اسپین آف های شرکتی صعود خود را به صدر جهان محاسبات پایان دهد. .

  Dell Technologies 81 درصد از سهام خود را در VMware که به صورت عمومی معامله می شود را کنار می گذارد و یک شرکت نرم افزاری مستقل با ارزش بازار سهام نزدیک به 64 میلیارد دلار ایجاد می کند. عملیات سخت افزاری باقی مانده دل دارای ارزش ضمنی 33 میلیارد دلار است که بر اساس آخرین قیمت سهام آن است.

  این معامله که برای اولین بار در آوریل فاش شد، یک حماسه هشت ساله را تکمیل می کند که در آن این کارآفرین تگزاسی سود 3.8 میلیارد دلاری خود را تغییر داد. در یک سازنده رایانه‌های شخصی نامطلوب، به سهام شخصی در امپراتوری سخت‌افزاری و نرم‌افزاری گسترده‌تر مرکز داده به ارزش 40 میلیارد دلار تبدیل می‌شود.

  ادامه مطلب

  دل برای خرید فضای ذخیره‌سازی رقیب EMC در معامله ای به ارزش 67 میلیارد دلار با شروع خرید شرکت رایانه شخصی خود، دل شرکت سرور و ذخیره سازی EMC را به مبلغ 67 میلیارد دلار بلعید و دوباره گروه را در سال 2018 عمومی کرد. در طول مسیر، او درگیری های شدیدی با سهامداران مخالف داشت. ادعا می کند که Dell را با قیمت ارزان خریداری کرده و از مهندسی مالی پیچیده در معامله EMC برای سرمایه گذاران کوتاه مدت استفاده کرده است.

  Silver Lake، گروه سهام خصوصی Silicon Valley که به مغز متفکر این معامله کمک کرد، سهامی در Dell و VMware به ارزش 11 میلیارد دلار خواهد داشت.

  دل در یک مرحله امیدوار بود که کنترل VMware را به عنوان بخشی از آن حفظ کند. یک فدراسیون سخت‌افزار و نرم‌افزار گسترده‌تر، اما پس از بازگشت به وال استریت، مسیر خود را تغییر داد، با استقبال خوب سرمایه‌گذاران مواجه شد.

  تبلیغات

  بعد از اسپین‌آف، Dell یک شرکت ساده‌تر با ساختار سرمایه بهتر خواهد بود. کریش سانکار، تحلیلگر در Cowen. دل در اقدامات دیگری برای جلب نظر گروه گسترده‌تری از سرمایه‌گذاران، اعلام کرده است که پرداخت سود سهام را آغاز خواهد کرد.

  دل پس از قرض‌گیری حدود 70 میلیارد دلار برای تامین مالی معامله‌اش، تحت تأثیر بدهی قرار گرفته است. به عنوان بخشی از اسپین آف، VMware در حال پرداخت سود ویژه به سهامداران در حدود 12 میلیارد دلار است که به دل کمک می کند تا بدهی خالص باقیمانده را که در پایان جولای 32 میلیارد دلار بود، کاهش دهد.

  وال استریت نیز کاهش یافته است. مراقب مهندسی مالی پیچیده ای است که برای نگه داشتن این گروه به شدت بدهکار استفاده می شود. یک سال پیش، پس از کسر ارزش سهام VMware، قیمت سهام دل عملاً هیچ ارزشی برای تجارت سخت‌افزاری باقی‌مانده آن قائل نشد. تا حدودی به لطف برنامه‌های VMware، سهام دل بیش از 80 درصد افزایش یافته است که به طور ضمنی ارزش بازار سهام آن را پس از اسپین‌آف نزدیک به 33 میلیارد دلار می‌کند.

  در مقایسه با کسب‌وکار اصلی مایکل دل، Dell Technologies در حال حاضر طیف وسیع تری از تجهیزات را برای مراکز داده شرکتی می فروشد، اگرچه تقریباً 60 درصد درآمد آن هنوز از رایانه های شخصی تأمین می شود. این شرکت به دلیل رونق کار از خانه در فروش رایانه های شخصی تقویت شد و اکنون امیدهای خود را به بازار جدید "محاسبات لبه" بسته است، زیرا برخی از قدرت محاسباتی در مراکز داده ابری متمرکز به سمت امکانات محلی کوچکتر و نزدیک به در همین حال، VMware قرار است 18 سال پس از خرید توسط EMC به قیمت کمتر از 1 میلیارد دلار، استقلال خود را بازیابد، که یکی از موفق ترین خریدهای فناوری است. سامیت داوان، رئیس VMware گفت که جدایی از دل، آن را از تمرکز آن شرکت بر مراکز داده شرکتی رها می کند و به آن آزادی بیشتری برای سرمایه گذاری و خرید با تمرکز بر رایانش ابری می دهد.

  © 2021 The Financial Times Ltd. کلیه حقوق محفوظ است و به هیچ وجه قابل توزیع، کپی یا تغییر نمی باشد.

خبرهای دیگر از فناوری اطلاعات