خبر

 • تک بورد - در حال حاضر کمبود تراشه با کمبود نیروی کار تشدید می شود

  در حال حاضر کمبود تراشه با کمبود نیروی کار تشدید می شود
  25 روز و 9 ساعت قبل

  هزینه های مواد نیز افزایش می یابد و کمبود آن تا سال 2022 ادامه خواهد یافت.
  بر اساس یک نظرسنجی جدید در صنعت ، کمبود تراشه های نیمه هادی که صنعت خودرو را بسیار نگران کرده است ، مدتی ادامه خواهد داشت. بیش از نیمی از شرکت هایی که توسط IPC مورد بررسی قرار گرفتند گفتند که انتظار دارند این کمبود حداقل تا نیمه دوم سال 2022 ادامه داشته باشد. و در حال حاضر ، این امر با افزایش هزینه ها و کمبود نیروی کار

  طبق نظرسنجی ، 80 درصد از تولیدکنندگان تراشه می گویند پیدا کردن کارگرانی که باید به طور خاص آموزش دیده باشند تا بتوانند ترکیبات بسیار سمی مورد استفاده در تولید نیمه هادی ها را آموزش ببینند ، سخت شده است. این مشکل در آمریکای شمالی و آسیا بدتر است ، جایی که شرکت های بیشتری هزینه کار را در مقایسه با اروپا گزارش می کنند.

  اما تنها یک سوم تولیدکنندگان تراشه آسیایی می گویند پیدا کردن کارگران واجد شرایط برایشان سخت تر است. ، در مقایسه با 67 درصد از شرکت های آمریکای شمالی و 63 درصد از شرکت های اروپایی. این می تواند به خوبی توضیح دهد که چرا تعداد کمی از شرکت های نیمه هادی آسیایی (42 درصد) افزایش سفارشات عقب افتاده را گزارش می کنند ، در مقایسه با 65 درصد از شرکت های آمریکای شمالی و 60 درصد از شرکت های اروپایی.

  تبلیغات

  کمتر از نیمی (46 درصد) گفتند کارگران فعلی خود را برای پر کردن شکاف ها بازآموزی کردند و تقریباً 44 درصد از آنها گفتند که دستمزد را برای جذابیت بیشتر مشاغل افزایش می دهند. سایر اقدامات متداول شامل ساعات انعطاف پذیرتر و فرصت های آموزشی بیشتر برای کارگران است.

  حتی بیشتر شرکت های مورد بررسی گفتند که افزایش هزینه های مواد نیز یک مشکل است - 90 درصد در سطح جهانی ، و تقریباً بسیاری از آنها معتقدند که این روند حداقل به مدت شش ماه دیگر ادامه یابد. IPC می گوید حاشیه سود سازندگان تراشه در نتیجه کاهش می یابد. بر اساس گزارش AlixPartners ، صنعت خودرو در سال 2021 با درآمد 210 میلیارد دلاری از دست می دهد و پیش بینی می کند تولید 7.7 میلیون خودرو در سراسر جهان با کمبود مواجه شود. این مورد توجه دولت آمریکا را نیز جلب کرد. روز پنجشنبه ، جینا رایموندو ، وزیر بازرگانی با خودروسازان و شرکت های فناوری و همچنین شرکت های نیمه هادی ملاقات می کند تا ببیند آیا دولت فدرال می تواند کمک کند.

خبرهای دیگر از فناوری اطلاعات