خبر

 • تک بورد - حمله سایبری به دولت آلبانی حکایت از تهاجم جدید ایران دارد

  حمله سایبری به دولت آلبانی حکایت از تهاجم جدید ایران دارد


  8 روز و 7 ساعت قبل

  هک یکی از اعضای ناتو مرتبط با تهران تشدید قابل توجهی است.
  در اواسط ماه ژوئیه، یک حمله سایبری به دولت آلبانی وب سایت های دولتی و خدمات عمومی را برای ساعت ها از کار انداخت. با وجود جنگ روسیه در اوکراین، کرملین ممکن است محتمل ترین مظنون به نظر برسد. اما تحقیقات منتشر شده در روز پنجشنبه توسط شرکت اطلاعاتی تهدید Mandiant این حمله را به ایران نسبت می دهد. و در حالی که عملیات جاسوسی و مداخله دیجیتال ت

  حملات دیجیتالی که آلبانی را در 17 ژوئیه هدف قرار دادند، پیش از "اجلاس جهانی ایران آزاد" انجام شد، کنفرانسی که قرار بود در شهر مانیز در غرب آلبانی در 23 و 24 ژوئیه تشکیل شود. این اجلاس وابسته به اپوزیسیون ایران بود. گروه مجاهدین خلق یا سازمان مجاهدین خلق ایران (اغلب به اختصار مجاهدین خلق، مجاهدین خلق یا مجاهدین خلق). کنفرانس یک روز قبل از شروع آن به دلیل تهدیدات "تروریستی" گزارش شده و نامشخص به تعویق افتاد.

  https://techbord .com <b>حمله</b> <b>سایبری</b> به <b>دولت</b> <b>آلبانی</b> <b>حکایت</b> از <b>تهاجم</b> <b>جدید</b> <b>ایران</b> داردمحققان Mandiant می گویند که مهاجمان باج افزار خانواده Roadsweep را مستقر کرده اند و ممکن است از یک درب پشتی ناشناخته قبلی به نام Chimneysweep و همچنین یک نوع جدید از پاک کن Zeroclear استفاده کرده باشند. Mandiant می‌گوید: استفاده قبلی از بدافزار مشابه، زمان حملات، سایر سرنخ‌ها از یادداشت باج‌افزار Roadsweep و فعالیت بازیگرانی که مسئولیت حملات به تلگرام را بر عهده می‌گیرند، همگی به ایران اشاره دارند.

  جان هالتکوئیست، معاون اطلاعات Mandiant می‌گوید: یک گام افزایشی تهاجمی که باید آن را تشخیص دهیم. جاسوسی ایران همیشه در سراسر جهان اتفاق می افتد. تفاوت اینجاست که این جاسوسی نیست. اینها حملات مخربی هستند که بر زندگی روزمره مردم آلبانیایی که در ائتلاف ناتو زندگی می کنند، تأثیر می گذارد. و اساساً این یک حمله قهری برای زور به دست دولت بود."

  ایران کمپین های هکری تهاجمی را در خاورمیانه و به ویژه در اسرائیل انجام داده است و هکرهای مورد حمایت دولت آن نفوذ کرده و در ساخت و ساز تحقیق کرده اند. در نوامبر 2021، دولت‌های ایالات متحده و استرالیا هشدار دادند که هکرهای ایرانی فعالانه برای دسترسی به مجموعه‌ای از شبکه‌های مرتبط با حمل‌ونقل، مراقبت‌های بهداشتی، و نهادهای بهداشت عمومی و غیره تلاش می‌کنند. آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت وزارت امنیت داخلی در آن زمان نوشت: «بازیگران APT با حمایت مالی می‌توانند از این دسترسی برای عملیات‌های بعدی، مانند استخراج یا رمزگذاری داده‌ها، باج‌افزار، و اخاذی استفاده کنند.

  تهران. با وجود اینکه تا حد زیادی به استخراج داده ها و شناسایی در صحنه جهانی ادامه داده است، تا چه حد حملات خود را محدود کرده است. اقدامات، کمپین های اطلاعات نادرست، و تلاش برای مداخله در انتخابات خارجی، از جمله هدف قرار دادن ایالات متحده.

  «ما عادت کرده ایم که ایران را در خاورمیانه تهاجمی ببینیم، جایی که این فعالیت هرگز متوقف نشده است، اما در خارج از آن. هالتکویست می‌گوید که در خاورمیانه، آنها بسیار محدودتر بوده‌اند. من نگرانم که آنها تمایل بیشتری به استفاده از توانایی خود در خارج از منطقه داشته باشند. و آنها آشکارا هیچ تردیدی در مورد هدف قرار دادن کشورهای ناتو ندارند، که به من نشان می دهد که هر عامل بازدارنده ای که ما معتقدیم بین ما و آنها وجود دارد، ممکن است اصلا وجود نداشته باشد." کلاهک‌های هسته‌ای و نمایندگان کشور در دیدار با مقامات آمریکایی در وین درباره احیای احتمالی توافق هسته‌ای 2015 بین کشورها، هرگونه سیگنالی در مورد نیات احتمالی ایران و تحمل خطر در برخورد با ناتو قابل توجه است.

  این داستان ابتدا در wired.com ظاهر شد.


  تگ ها:

  حمله , سایبری , دولت , آلبانی , حکایت , تهاجم , جدید , ایران , دارد


  v 7
خبرهای دیگر از فناوری اطلاعات